DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Watykanista o ostatnich, dramatycznych słowach zmarłego kardynała Caffarry

Data publikacji: 2017-09-12 23:00
Data aktualizacji: 2017-09-13 08:49:00
Watykanista o ostatnich, dramatycznych słowach zmarłego kardynała Caffarry
fot. Fabio Frustaci / EIDON/MAXPPP/Forum

Jeden z najbardziej znanych watykanistów – Antonio Socci – napisał na swoim blogu o ostatnich słowach zmarłego kilka dni temu kardynała Caffarry. Słowa te zdradzić miał mu kapłan, który odwiedził umierającego hierarchę.


Ksiądz odwiedzający chorego kardynała rozmawiał z nim o nieszczęściach, które spotykają Kościół w naszych czasach. Kardynał Caffarra poruszony i ze łzami w oczach odpowiedział:


„Pan nie opuści Swego Kościoła. Na początku było tylko dwunastu apostołów, więc może i teraz Pan zacznie od kilku ludzi. Wyobraźmy sobie cierpienie świętego Atanazego, zupełnie osamotnionego w swej obronie prawdy o miłości Chrystusa, Kościoła i wiernych. Musimy więc mieć wiarę, nadzieję i męstwo”.


Kardynał nawiązywał do historii świętego Atanazego – żyjącego w jednym z najciemniejszych momentów w dziejach Kościoła – kiedy to heretycy ariańscy przejęli kontrolę nad Kościołem. Doszło do tego w IV wieku po Chrystusie. Atanazy niemal w pojedynkę bronił katolickiej prawdy – został więc wygnany oraz ekskomunikowany przez papieża.


Wkrótce  jednak Kościół wrócił do prawdziwej wiary, a następnie kanonizował Atanazego, ogłaszając go Ojcem i Doktorem Kościoła.


Socci wspominając kardynała Caffarrę przypomina, że w ostatnich latach tego współautora „dubiów” skierowanych do papieża Franciszka wielu katolików postrzegało jako jedno z nielicznych świateł w powszechnie panującej ciemności.

 


  

Źródło: onepeterfive.com

kra
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Żal
... serce ściska na widok ran Kościoła. Kościół zmartwychwstanie dzięki powrotowi dawnej liturgii!
Nawrócenie
Wg postępowych mediów świata, nawrócenie z drogi lewaczenia jest formą zoologicznego antysemityzmu ksenofobi nietolerancji itd.
Dana
Ja przychylam się do opini znajomego księdza nadciąga coś paskudnego stary gmach trzęsie się ale na szczęście Pan obiecał że nie runie
Megi
Już mamy dwóch autorów"dubiów" w Niebie...To jedynie jest dla nas na tym padole równania profanum z sacrum KK pocieszające, że wierni Bogu zmarli Hierarchowie, orędują za nami przed Majestatem Boga w Trójcy Jedynego...Maryi Królowej Nieba i Ziemi polećmy i oddajmy "dubia" Czterech odważnych i wiernych synów KK,by sakrament małżeństwa w Kościele Chrystusowym nie hańbiono i nie bezczeszczono w duszpasterstwie KK NIESAKRAMENTALNYCH cudzołożników wspieranych i usprawiedliwianych przez papieża Franciszka ROZEZNANIE subiektywnego sumienia nierządem spaczonego i moralnie wynaturzonego....
KP
"Wkrótce jednak Kościół wrócił do prawdziwej wiary" - nieprawda. To ci, którzy odeszli od prawdziwej wiary, odeszli od Kościoła (część do niego potem powróciła). Kościół nie mógł od prawdziwej wiary odejść na mocy obietnicy danej Kościołowi przez Pana Jezusa.
Binambik
I co po latach okazuje się jak dalekowzrocznym pasterzem kościoła był abp Marcel Lefebvre. Niektórzy się obudzili ale niemal za późno...oby nie za późno.
Marcin
Napiszmy do dwoch pozostalych kardynalow prosbe, zeby przeprowadzili formalna korekte nauczania (AL). Jeszcze troche i moga juz nic nie przeprowadzic - tez maja juz swoje lata.
One
Chryste daj nam siłę.
Slawomir Tomasz Roch
Wspaniale swiadectwo wiary w ostatniej chwili zycia, na progu Spotkania Pana meznego do konca kard. Carlo Caffara z Bolonii. Papiezu Franciszku ostatnio przy smierci tego wlasnie, jednego z czterech kardynalow, autorow "Dubia", chwaliles publicznie zmarlego kard. Carlo Caffare za jego niesmialosc, jak to raczyles ujac, czy teraz tez pochwalisz Tego odwaznego ksiecia Kosciola?! Ufam, ze nie zawahasz sie i poniesiesz Jego Testament, tu przedstawiony na na Italie, na gnijaca Europe, na cały swiat. Z Panem Bogiem
Lena
Nikt nie chce powiedzieć dobitnie gdzie jest źródło ciemności. Nie chce i nie może. Tak to jest gdy się nie słucha matki. A Maryja prosiła wiele razy by wyjawić trzecią tajemnicę fatimską.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.