DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Warto być Bożym gwałtownikiem, a nie miałkim centrystą. Zobacz 3 powody!

Warto być Bożym gwałtownikiem, a nie miałkim centrystą. Zobacz 3 powody!
Jean-Léon Gérôme [Public domain or Public domain], via Wikimedia Commons

W wymiarze ludzkim historią rządzą zdeterminowane i inteligentne mniejszości. Natomiast w wymiarze nadprzyrodzonym, mówiąc obrazowo za św. Ignacym Loyolą, istnieją tylko dwa sztandary: Chrystusa i Lucyfera. Stąd prosty wniosek: jeśli nie jesteś radykalnie z Chrystusem, pozostajesz, chcąc nie chcąc, w komitywie z diabłem.

 

1. Centryści to wykorzystywani przez lewicę „towarzysze podróży”

 

Kto dziś pamięta o eserowcach, brotbistach czy kozakach Mironowa? Zwykli ludzie, jeśli wiedzą coś o wojnie domowej w Rosji sprzed prawie stu lat, to kojarzą jej dwa najbardziej znane, bo wyraziste ugrupowania: bolszewików i białych. Nikt poza zawodowymi historykami czy fascynującymi się przeszłością amatorami nie zaprząta sobie głowy centrystami, o których bolszewik Lenin miał powiedzieć: Potrzeba nam takich ludzi, musimy ich sensownie wykorzystać.

 

Tym gorzej, jeśli wykorzystywanymi przez lewicę centrystami są ludzie mieniący się chrześcijanami. Tak stało się z pewnością z chadekami (chrześcijańskimi demokratami), którzy ręka w rękę z lewicą we Włoszech zalegalizowali rozwody i mordowanie nienarodzonych dzieci. Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że chadecy bardziej umiłowali demokrację niż chrześcijaństwo...

 

Przypadek chadeków pokazuje jak może skończyć katolik, który idzie na kompromis z wrogami Pana Boga: przyłożeniem ręki do legalizacji zła. A wtedy może zagrzmieć nad takim po raz wtóry komunista Lew Trocki: Jesteś bankrutem. Odegrałeś już swoją rolę. Odejdź tam, gdzie jest Twoje miejsce - na śmietnik historii (parafraza przemówienia do mienszewików z roku 1917).

 

2. Pan Bóg brzydzi się centrystami bardziej niż złymi

 

Katolik, tak jak uczniowie Pana Jezusa, musi być solą ziemi i światłością świata. Innymi słowy, musi być widomym znakiem, punktem odniesienia, biegunem modlitwy, myśli i czynu. A jeśli katolik przestaje taki być? „Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi” (Mt 5, 13n).

 

Centryści nie są żadnym punktem odniesienia. Jedynie dostosowują się do zastanych okoliczności, opinii i trendów tak, aby zawsze pozostać w centrum. Stąd można powiedzieć, że w wymiarze ludzkim historią rządzą zdeterminowane i inteligentne mniejszości. Natomiast w wymiarze nadprzyrodzonym, mówiąc obrazowo za św. Ignacym Loyolą, istnieją tylko dwa sztandary: Chrystusa i Lucyfera.

 

Stąd prosty wniosek: jeśli nie jesteś radykalnie z Chrystusem, pozostajesz, chcąc nie chcąc, w komitywie z diabłem. Nie jest to może przyjaźń zażyła, ale dla Szatana nie ma to już większego znaczenia...

 

Co zatem z centrystami? Zwraca się do nich bezpośrednio Pan Jezus w Apokalipsie św. Jana: „Obyś był zimny albo gorący. A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust” (Ap 3,15n). Niektóre przekłady Pisma Świętego mówią dosłownie o „wyrzyganiu” centrystów z ust Zbawiciela. Dla letnich nie ma miejsca w Niebie. Dlaczego w tej scenie Pan Jezus nie wypluwa ze swoich ust zimnych, czyli wrogów wiary katolickiej i Kościoła? Ze względu na ich zapał i radykalizm mają oni większe szanse na nawrócenie niż miałcy i bezideowi centryści. Bycie niezdecydowanym wciąga jak bagno...

 

3. Pan Bóg kocha Bożych gwałtowników

 

Pan Bóg powołuje wielkich mężów Bożych, by wyplenić bałwochwalstwo, błędy i herezje, a także zachować czystość prawdziwej religii. Tak było z ognistym prorokiem Eliaszem, który samodzielnie wytracił setki kapłanów Baala i wołał do centrystów z Izraela: „Dopókiż chwiać się będziecie? Jeżeli Jahwe jest prawdziwym Bogiem, to Jemu służcie, a jeżeli Baal, to służcie jemu!” (1 Krl 18, 21).

 

Co więcej, w odpowiedzi na szerzącą się w świecie herezję arianizmu Pan Bóg wzbudził giganta prawowierności - św. Atanazego; przeciwko nestorianom - św. Cyryla; przeciwko ikonoklastom - św. Jana Damasceńskiego; przeciwko albigensom - św. Dominika; przeciwko luteranom i kalwinistom - św. Ignacego.

 

Aby podołać misji danej im przez Boga, otrzymali od Niego proporcjonalnie więcej łask niż zwykli śmiertelnicy. Tak, ci ludzie swego czasu pozostawali w mniejszości i bywali prześladowani, ponieważ taka była cena za wierność nauce Chrystusa.

 

Cnotliwi i zdeterminowani katolicy zmieniają bieg historii. Zazwyczaj jest ich mało tak jak niewiele jest zaczynu w cieście. Bez zaczynu jednak chleb nie wyrośnie. Religia katolicka zaczęła się od dwunastu mężów (czyli ultra-mniejszości) przepojonych duchem Bożym. Szli na cały świat i nauczali wszystkie narody, mając w pamięci słowa św. Pawła: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!” (Flp 4, 13).

 


Maciej Maleszyk
  


DATA: 2017-02-13 16:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wtrąciłem się? Proszę wybaczyć - wcale nie miałem zamiaru! Łapałem tylko, co ze stołu spadnie.
ponad 1 rok temu / Szymon Franciszek Fijał
 
Brakowało w dyskusji letniego, dlatego się wtrąciłeś? :-)
ponad 1 rok temu / do Szymon Franciszek Fijał
 
@ma, @??? - Mniam! Jeden zimny, drugi gorący!
ponad 1 rok temu / Szymon Franciszek Fijał
 
Ps Pisząc "o wcześniejszych" nie mam na myśli ostatnich dwóch tygodni. Miałem tu także ongiś "rozmowy" z osobą mającą nick @Maria czy podobny i ona prezentowała wybitne poparcie dla "papieża" Bergoglio a ja wręcz przeciwnie. Byłem zmuszony swoją wypowiedź solidnie uzasadnić bo przecież występowałem w zasadzie - nazwijmy to - z pozycji heretyckiej. Mnie nie przeszkadza jak mnie nazwą heretykiem. Skoro herezja (AL 297, złamanie 6 przykazania) ma być ortodoksją to ja wolę być heretykiem. Trudno. Pytanie tylko czy ci w herezji może być Bóg? Ja mniemam, że nie ma i w związku z tym wyklinanie mnie przez zwolenników herezji ma w odniesieniu do wieczności wartość 0 (słownie: zero). Mogą mnie ci ludzie ukarać docześnie ale wieczność należy do Boga, do Prawdy.
ponad 1 rok temu / ma
 
@??? To co ma być pewne, że kiedy papież nie jest papieżem? Jak się sam zrzeknie? Benedykt XVI zrzekł się sprawowania funkcji ale nie zrzekł się Urzędu. Interesujące prawda? Uważasz, że "papież" Bergoglio wyjdzie na balkonik i powie głośno: tak jestem oszustem i zrzekam się? Nie rozśmieszaj mnie. Problem w tym, że od strony formalnej nie wiadomo kto by miał tak naprawdę unieważnić wybór. Może ci co wybierali? Ale skoro oni są podzieleni i w dodatku akceptują herezję? Może mi powiesz, że herezji nie ma? Przesłanki, przesłanki... Jest złamanie procedur? Jest. To co więcej potrzeba od strony formalnej? Sama honorowa, przyjęta dobrowolnie przynależność do Rotary Club już eliminuje z bycia kandydatem na papieża. O czym my w ogóle rozmawiamy... I tak każdy sam będzie musiał się określić i za ten wybór odpowie przed Bogiem. A poza tym nie przypomninam sobie abym nakazywał Redakcji pisać "uzurpator". Co więcej poddaję się cenzurze redakcyjnej więc proszę przemyśleć zarzut.
ponad 1 rok temu / ma
 
@ma: Tak, czytam, właśnie sprawdziłem że takich Twoich odpowiedzi w tamtych wątkach nie ma. Lecz mniejsza o to, ważne że tu są. Faktycznie, to mocne przesłanki. Ale tylko przesłanki do zakwestionowania, a nie do pewnego orzekania o nieważności wyboru. Zwykłe owieczki nie mają uprawnień by takich orzeczeń dokonywać. Moim zdaniem, w zaistniałej sytuacji, decydujący byłby głos Benedykta XVI. Czy uważa się za Papieża, czy uważa że przestał nim być. Bo jednak nie Ty czy ja mamy prawo do "uważania" Benedykta XVI za Papieża, jeśli on sam za Papieża by się nie uważał. Podsumowując, zalecam byś nie namawiał kogokolwiek, w tym Redakcji, do "bezkompromisowego nazywania uzurpacją" stanu, co do którego nie mamy pewności. Już lepiej pozostań przy używaniu cudzysłowu wobec Franciszka.
ponad 1 rok temu / ???
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.