25 marca 2019

Walka z „mową nienawiści” i „Nagroda Gdańska”. Po to Kraków wybierał radnych?

(Zdjęcie ilustracyjne fot. Grzegorz Kozakiewicz / FORUM )

Po wyborach samorządowych w krakowskim nastąpiły zmiany. Urząd – za sprawą radnych – koalicjantów prezydenta Jacka Majchrowskiego – zamiast zajmować się ważnymi dla miasta sprawami – traci czas na promocję środowisk tęczowych oraz mityczną walkę z „mową nienawiści”. Czy tym właśnie powinni zajmować się miejscy radni?

 

Dyskusję na temat zapędów środowisk LGBT+ otworzyła podpisana w Warszawie „Karta LGBT+”. Jako, że dokument odwoływał się do standardów edukacji seksualnej WHO, Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty – jako jedyny przytomny urzędnik – zabrała głos, ostrzegając przez zgubnymi skutkami polityki seksualizowania dzieci od najmłodszych lat. Za to właśnie została uznana za pierwszego homofoba w Polsce. W tyle nie mogli pozostać krakowscy radni, którzy zbierając opinie bodaj z wszystkich możliwych lewackich publikacji, wyprodukowali rezolucję – swoisty donos na kurator, kierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Formalnie chodzi o wyeliminowanie „mowy nienawiści z systemu oświaty i przywrócenia należytego nadzoru nad placówkami edukacyjnymi na terenie województwa małopolskiego”. W praktyce zaś projekt rezolucji, która ma być poddana pod głosowanie Rady Miasta Krakowa we środę 27 marca 2019 roku, jest niczym innym jak żądaniem odwołania Barbary Nowak ze stanowiska. Pani kurator została oskarżona przez projektodawców o jawną homofobię, rasizm i dyskryminację mniejszości.

 

Pod projektem widnieją nieczytelne podpisy kilku radnych, referującym ma być Artur Buszek z Nowoczesnej (fragment projektu poniżej).

 

Na tym nie koniec aktywności tej partii. Nie tak dawno informowaliśmy o spotkaniu środowisk LGBT+ jakie za sprawą radnej Niny Gabryś (.N) odbyło się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Warto dodać, że Nina Gabryś, zanim zasiadła pośród miejskich rajców (jest radną wybraną z najmniejszą liczą wyborców), walczyła o in vitro dla Krakowian refundowane z budżetu miasta.

 

Teraz ponownie wykazała się inicjatywą. Chodzi o projekt uchwały w sprawie powołania „Nagrody Gdańskiej”  ku pamięci Prezydenta Pawła Adamowicza. W pierwszej wersji projektu nagroda miałaby być przyznawana organizacjom pozarządowym, które „skupiają się na promowaniu postaw obywatelskich i przeciwstawianiu się mowie nienawiści”. Projekt RMK już odesłała do poprawek w celu doprecyzowania zapisów uchwały. Uczyniła to Nina Gabryś dopisując do listy podmiotów, które mogą otrzymać nagrodę (prócz organizacji pozarządowych), grupy nieformalne i aktywistów działających w Krakowie w wymienionym już celu. I tę uchwałę Rada ma procedować 27 marca…

Dziś Kraków – na skutek nagromadzenia prac remontowych – został sparaliżowany komunikacyjnie. Z uwagi na potrzebę wyznaczenia koniecznych objazdów np. z ul. Augustiańskiej wycięto zamontowane kilka miesięcy wcześniej słupki. Testowa Strefa Czystego Transortu na Kazimierzu okazała się wielką pomyłką… Czy ktoś z „postępowych” radnych zainteresował się tym, ile miasto zmarnowało na te cele pieniędzy? W murach magistratu mamy za to coraz mocniej widoczne otwarcie na mniejszości seksualne i lewacką walkę ze zdrowym rozsądkiem.

 

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram