DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

USA: aborcjoniści z Planned Parenthood zamykają siedem placówek. „Efekt Trumpa”?

Data publikacji: 2017-07-09 07:00
Data aktualizacji: 2017-07-09 08:43:00
USA: aborcjoniści z Planned Parenthood zamykają siedem placówek. „Efekt Trumpa”?

Amerykański gigant aborcyjny Planned Parenthood zamknął na stałe w ciągu jednego dnia siedem placówek w trzech różnych stanach USA. To prawdopodobnie efekt rosnących problemów finansowych.


- Nieczęsto widzimy, jak Planned Parenthood zamyka siedem placówek w ciągu jednego dnia. Być może jest to pewnego rodzaju rekord. To wspaniała wiadomość dla kobiet i ich dzieci, które nie chcą dłużej być ofiarą żądzy zysku Planet Parenhood – skomentował ten fakt Troy Newman, przewodniczący organizacji pro-life Operation Rescue, cytowany przez portal „Life Site News”.

 

Jak wyjaśnił, wiele placówek aborcyjnego giganta funkcjonuje wyłącznie dzięki rządowemu wsparciu. Tymczasem rzeczywiste świadczenia zdrowotne pomagające kobietom wykonuje także wiele innych podmiotów, stąd całkowite odcięcie rządowego wsparcia dla Planned Parenthood w żadnej mierze nie pogorszyłoby jakości dostępu do opieki medycznej w USA.

 

W ocenie niemieckiego portalu katolickiego Kath.net zamykanie placówek przez Planned Parenthood jest ewidentnym skutkiem polityki wprowadzonej przez nowego amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa. Chodzi przede wszystkim o tak zwaną „Mexico City policy”, a zatem ustawę blokującą finansowanie z budżetu federalnego organizacji pozarządowych, które promują lub przeprowadzają aborcję za granicą.

 

Trump odpowiedni dekret podpisał już w styczniu, a w maju sekretarz stanu Rex Tillerson ogłosił rozszerzenie restrykcji, co oznacza ograniczenie wpływów dla wielu organizacji proaborcyjnych o łącznie niemal 9 mld dolarów.

 

 

Źródła: lifesitenews.com, kath.net

Pach 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Stroke
Logika i głupota Michu strike again: Michu jest zwolennikiem demokracji. Michu jest socjalistą i lewakiem. To jak można sprzeciwiać się państwowemu finansowaniu aborcji z takimi poglądami? Michu popiera "prawo" kobiety do aborcji ze względów zdrowotnych, a chce odebrać jej opiekę państwa w tym zakresie? Michu coś dosłownie BREDZI o aborcji wpisanej do konstytucji USA. ... On kłamie i bredzi, ale niektórym czytającym coś może zapaść w głowę. Ciekawe kto za to będzie odpowiadał...?
JARO
aż wierzyć się nie chce, że byli finansowani, ci mordercy, kwotą 9 mld $; toż to nawet bezcenny Izrael dostaje "tylko" 4 mld $, na swoje "gry wojenne"; jeszcze tylko trochę wysiłku - zdelegalizować i powsadzać na długie, długie lata do zakładów opiekujących się dziećmi przewlekle chorymi itp.; jak zobaczą radość z życia tych nieszczęśliwych maluczkich, to może się i nawrócą; daj Boże;
mrowka
Trump jest wielki. Amen.
Stormer
Efekt farmakologiczny a nie żaden "Efekt Trumpa". Sami wiedzieli, że prędzej czy później do tego dojdzie.
Zbigniew
Deo Gratias
Michu.
Po co finansować aborcjonistów. Niestety w Usa aborcja jest chyba wpisana do konstytucji. Także Trump tego prawdopodobnie nie odwróci, chociaż kto wie.q
Br12
Niewielu Polaków jest w stanie to zrozumieć ale to co dzieje się w USA to jest właśnie wolność. Prezydent nie popiera niektórych rzeczy więc ich nie finansuje z państwowych pieniędzy ale też nie zakazuje bo w USA zasadniczo wara władzy od tego co chcą robić obywatele. Więc prywatnie jak najbardziej można. Nie ma despotycznych zakazów, nakazów i innych chorych akcji. I to jest WOLNOŚĆ.
Boewulf
Jeszcze jakby tę szatańską zarazę zdelegalizować, a opętanych morderców powsadzać za kratki... W porównaniu do Mary Sanger i jej akolitów, Hitler, Rosenberg czy Goebbels to byli chłoptasie w krótkich porciętach. Gdyby Sanger miała środki i możliwości jakimi dysponował Hitler, to wymordowałaby więcej ludzi niż on i Stalin razem wzięci.
marco
Brawo Trump!
cxc
super ! już choćby za to Trump zasługuje na żywot wieczny
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.