DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Unijny urzędnik: eurokraci nie planują kolejnych kroków przeciw Polsce! To cisza przed burzą?

Data publikacji: 2017-08-31 08:00
Data aktualizacji: 2017-08-31 09:12:00
Unijny urzędnik: eurokraci nie planują kolejnych kroków przeciw Polsce! To cisza przed burzą?
Angela Merkel i Jean-Claude Juncker. FOT.REUTERS/Ludovic Marin/Pool/FORUM

Komisja Europejska wstrzymuje się z decyzjami w sprawie Polski. Na razie. Ze słów wysokiego unijnego urzędnika, które wypowiedział w rozmowie z Polskim Radiem wynika, że Bruksela nie zamierza podejmować nowych kroków w ramach prowadzonej od stycznia ubiegłego roku procedury praworządności. W środę – zdaniem mediów – o naszym kraju rozmawiali Angela Merkel i Jean-Claude Juncker.

 

W mediach spodziewano się, że Frans Timmermans ogłosi na posiedzeniu plenarnej komisji swobód obywatelskich kolejne decyzje w sprawie Polski, jednak – jak powiedział wysoki urzędnik UE – nasz kraj nie przekroczył „czerwonej linii”, a piłka jest po stronie Warszawy.

 

Ową czerwoną linią jest ewentualne przeniesienie sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Na razie jednak do tego nie doszło, a dyskusja w kraju trwa.

 

W środę doszło do spotkania Angeli Merkel i Jeana-Claude’a Junckera. Zdaniem mediów niemiecka kanclerz i eurokrata rozmawiali o sytuacji w Polsce. Oficjalne źródła jednak temu zaprzeczają informując, że spotkanie było rutynową wymianą poglądów. Niewykluczone jednak, że w tym wąskim gronie zapadły decyzje co do przyszłości stosunków na linii Bruksela-Warszawa.

 


Źródło: polskieradio.pl / telewizjarepublika.pl

MWł
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Aga
Tylko Polska jest krajem suwerennym w Europie, ponieważ Europa jest w stanie wojny z terroryzmem, dlatego zgodnie z traktatem lizbońskim kraje suwerenne powinny podejmować przewodnictwo i podejmować dalsze decyzje w sprawie państw niesuwerennych. O tym powinno się rozmawiać!
Aga
Jak widzę co się dzieje w Niemczech, jak krew się burzy w Niemcach, co oni z nimi robią. Za taki komentarz Timmmermansa, że Polska będąc pod zaborami nie miała nic do powiedzenie i to Europa dała jej wolność w prezencie - historia niektórych krajów jest bardzo krotka. Uważam takie komentarze jak i całą to debatę za przemoc. Timmermans odwoluje sie do praw silniejszego, oczywiscie to ma miejsce w Niemczech własnie tam jest ciągła walka o władzę w którą wkroczył dzihad. Jak wielka niekompetencja Timmermansa i jego stronniczość. Wydaje mi się ze nadejdzie czas zjednoczenia narodów Europy ale na zasadzie inkluzji- będziemy się łączyć w walce przeciwko nazizmowi - nienawiści do mniejszości etnicznych. Uważam, że nie należy uczestniczyć w tych debatach, wiadomo, że konsekwencje będziemy musieli my obywatele wyciągnąć, wystąpić z unii z wszelkimi konsekwencjami, ponieważ ta unia jest tylko tworem metaforycznym. Jeszcze zaskoczą nas Niemcy.
Ruben
Na razie analizują sytuację i kombinują: plan A - jakiś podstęp na ominięcie ich unijnego "prawa" przy jednoczesnym rozbiciu obozu poparcia dla Polski (głównie jakieś uderzenie w Węgry), plan B - wywołanie potężnych rozruchów, być może z aktywnym udziałem obecnej w Polsce ukraińskiej V kolumny. A więc na razie chwilowa cisza. Nie zdziwi mnie, kiedy za jakiś czas otrzymamy jakieś bezczelne ultimatum, bądź też zostaną zorganizowane kolejne burdy pod szyldem KOD-u, na niespotykaną dotąd skalę, z przelewem krwi włącznie. Kiedy to nastąpi ? Zależy od taktyki. Jeżeli bardziej prawdopodobna okaże się realizacja planu A, to raczej poczekają do momentu, co w sprawie ustaw dotyczących sądownictwa przedstawi prezydent Duda i wtedy się okaże co dalej. Jeżeli jednak w Berlinie dojdą do wniosku, że nie ma się co chrzanić i rząd warszawski po prostu trzeba obalić, to mamy realizację plan B. Wtedy moment jego wprowadzenia będzie zależał głównie od czasu potrzebnego na organizację.
Aga
Zgadzam się się w pełni z wypowiedzą Mirka, słowo "naiwność" jest na miejscu jak również określenie " na odwrót". To jest testowanie Polski, na ile można się nią bawić, dlatego byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem odciąć pępowinę i żyć po prostu nie traktując poważnie tzw. konsekwencji. Przecież to Niemcy Polski potrzebują do swoich niemoralnych interesów, i jeszcze jedno tak na dłuższą metę pytanie: Dlaczego nie można Niemiec z tym problem praworządności w Polsce po prostu zostawić?
Mirek
Nie ma szans na jakąkolwiek pokojową koegzystencję z Niemcami. Jeśli Niemcom uda się zastopować zmiany w sądach w Polsce za chwilę pojawią się kolejne żądania . Liczenie na jakieś ułożenie sobie stosunków z Niemcami jest zbrodniczą naiwnością. Celem Niemiec jest całkowita likwidacja naszego państwa i naszego narodu.My i czy nasi politycy muszą przyjąć na serio cele analogiczne do niemieckich tylko na odwrót . Nawet jeśli dzisiaj wydają się one kompletnie abstarkcyjne. Jeśli kogoś rażą moje słowa , to zwrócę uwagę na to , że powstrzymywanie bandytów i przeciwdziałanie złu jest obowiązkiem chrześcijanina
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.