DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Ukraińcy na Majdanie nie chcą rozmów z Janukowyczem. Miasta pod kontrolą ludu

Ukraińcy na Majdanie nie chcą rozmów z Janukowyczem. Miasta pod kontrolą ludu
fot. Slawomir Olzacki/FORUM

W czwartek doszło do kolejnej rundy rozmów między przedstawicielami ukraińskiej opozycji a stroną rządową. Nie osiągnięto porozumienia. Tłum zgromadzony na kijowskim Majdanie nie jest zadowolony z toczących się negocjacji.

 

Do stołu negocjacyjnego zasiedli przedstawiciele sił opozycyjnych – Arsenij Jaceniuk, Witalij Kliczko i Oleh Tiahnibok. Strona rządowa zgodziła się na uwolnienie zatrzymanych manifestantów pod warunkiem, że nie dojdzie do kolejnych starć. Nie wchodzi oczywiście w grę dymisja prezydenta, ale już zdymisjonowanie rządu może być tematem kolejnej rundy rozmów.

 

Z wyników dotychczasowych negocjacji nie są zadowoleni ludzie zgromadzeni na Placu Niepodległości. Gdy przedstawiciel nacjonalistów, Tiahnibok, wezwał do głosowania nad tym czy prowadzić negocjacje z prezydentem Wiktorem Janukowyczem, wiele osób opowiedziało się za zerwaniem negocjacji. Samą relację z wyników dotychczasowych rozmów zgromadzeni przyjęli buczeniem i gwizdami.

 

Noc na Majdanie przebiegła w miarę spokojnie. Pikietujący zbudowali kolejne barykady.

 

Temperatura jest wysoka nie tylko w Kijowie. W innych miastach Ukrainy tłum zmusza władze do składania urzędów. Okupowane są siedziby obwodowych władz państwowych w Lwowie, Równem i Tarnopolu. W Czerkasach w centrum kraju doszło do brutalnego starcia z milicją. Po walkach manifestanci zdołali opanować siedzibę władz.

 

 

Źródło: „Polskie Radio”/tvpinfo

ged


DATA: 2014-01-24 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No to sie moze dopchają do obozów pracy u Markeli i jeszcze będą się tym chwalić.Znam takich młodych polaków co wyjeżdżają na zarobek do unii i choć pracują tam jak niewolnicy bez zadnej przyszlości ani tu ani tam to udają panów pełną gębą.Ukraincy są w jeszcze gorszym położeniu ze wzgledów polityczno-geograficznych,dlatego możemy się spodziewać rozlewu ukraińskiej mafii właśnie w polsce.
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
rozumiemy, ze pod kontrolą ludu pracującego miast i WSI! a tak na marginesie, to którą grupę do zwycięstwa, no, do tego zdobycia siedziby rządu, a niechby i na początek lokalnego poprowadził ten nasz polityk, no ten co to stał swego czasu na Majdanie ramię w biodro z Kliczką?
ponad 4 lata temu / jaro
 
"Pikietujący" - aż się roześmiałem. Im chyba najbliżej do rebeliantów.
ponad 4 lata temu / Haytham
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.