DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

TVP szybko reaguje na aferę z szafą Kiszczaka. W prime timie wyemitowano film Grzegorza Brauna

TVP szybko reaguje na aferę z szafą Kiszczaka. W prime timie wyemitowano film Grzegorza Brauna
fot. TVP
#    #FILM    #TW    #SB    #WAŁĘSA    #KISZCZAK    #IPN    #KISZCZAKOWA    #WDOWA    #ŻONA    #BOLEK    #MATERIAŁY    #PRL    #CENCKIEWICZ    #BRAUN

W czwartek wieczorem TVP1 pokazało film dokumentalny Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka "TW Bolek". O zmianie ramówki poinformował osobiście prezes TVP Jacek Kurski. 


Film „TW Bolek” powstał w 2008 roku. Przedstawiono w nim pracę dwóch historyków - Piotra Gontarczyka oraz Sławomira Cenckiewicza nad ich książką "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Publikacja ta, w której historycy opisali współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa, ukazała się nakładem Instytutu Pamięci Narodowej. Historycy ci przez ostatnie lata byli szkalowani przez media i polityków, odsądzani od czci i wiary, a ich autorytet zawodowy próbowano zmieszać z błotem. W ostatnich dniach historia przyznała im rację – Wałęsa był Tajnym Współpracownikiem SB o pseudonimie Bolek, co potwierdził IPN.


Początkowo Jacek Kurski informował, że film zostanie nadany po „Sprawie dla reportera”, plany uległy jednak zmianie i film został nadany o 20:30, a więc w najlepszym czasie antenowym. Co więcej, TVP INFO emitowało w czwartek nieznane wcześniej taśmy z Magdalenki, na których widać, jak Lech Wałęsa z Czesławem Kiszczakiem piją wódkę w towarzystwie m.in. Adama Michnika i Tadeusza Mazowieckiego. 


Po filmie "TW Bolek" TVP 1 wyemitowała dyskusję, w której brał udział Bogdan Lis i Sławomir Cenckiewicz. Historyk powtarzał co wie o agenturalnej przeszłości Wałęsy - Bogdan Lis natomiast atakował autora książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" sugerując, że "wychodzi z niego polityk". 

 

- Sprawa za którą Lech Wałęsa stał osobiście - najazd funkcjonariuszy UOP na mieszkanie mjr. Jerzego Frączkowskiego w Gdańsku i zabór 2,5 tys. stron dokumentów na mikrofilmach, z czego ponad tysiąc stron dotyczyło Lecha Wałęsy jest najlepszym dowodem na to, że funkcjonariusze SB mieli własną kolekcję archiwów po roku ‘89 — powiedział Cenckiewicz. Stwierdził, że ma pretensje m.in. właśnie do Bogdana Lisa (bo sprawa dotycząca rozpracowania Bogdana Lisa przez SB również znalazła się wśród tych dokumentów) nigdy publicznie przeciwko temu nie zaprotestował! 


- Nigdy nie widziałem tych dokumentów, w prasie przeczytałem o tym, że jakieś dokumenty dotyczące mojej sprawy zostały znalezione. I tyle. A z pana wychodzi polityk, przeszłość powinni badać historycy a nie politycy. - powiedział LiS. 


 

 

kra
DATA: 2016-02-19 09:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla mnie wybor Walesy na prezydenta bylo przerazajace.Patrzac na jego zachowanie i stuchajac co mowi widzialam w nim szczwanego zulika.
ponad 2 lata temu / Basia z Canady
 
Venatrix. G...no mnie obchodzi,kogo lub co wolisz. Zamknij japę i spadaj na Onet. Tam kochaja takich POmatołów,jak ty.
ponad 2 lata temu / cba
 
Jest takie powiedzenie: "nie kijem go to pałą". Niektórzy burzą się na uderzenie kijem, ale uderzenie pałą akceptują. Dlatego jest jak jest.
ponad 2 lata temu / frustrat
 
Jeśli frustraci świadomie nie chcą zauważać pozytywów PiS w porównaniu z PO, to ich wolny wybór. Przypomnę. PiS powstrzymało, albo zmniejszyło wpływ: genderustawa, seksedukacja, homomałżeństwa, in vitro, obowiązek szkolny 6-latków, odbieranie dzieci z powodu ubóstwa, wprowadzenie kar za tzw. mowę nienawiści wobec dewiantów. Ponadto wprowadzają dekomunizację mediów i przestrzeni publicznej, wspierają patriotyzm i repatriantów ze wschodu, reformują prokuraturę i TVP, nie płaszczą się przed USA, UE, Niemcami (np. w sprawie odbierania dzieci Polakom przez Jungendamty), przywracają solidarność z Węgrami, zmniejszą nawałnicę muzułmańskich imigrantów - zamiast kilkuset tysięcy, co zrobiłaby PO na polecenie Merkel, będzie na razie tylko 100 osób.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
@frustrat: Tiaaa, i dlatego kaczystowscy siepacze w TVP tak bardzo ukrywają PiS-owskie korzenie Magdalenki, że aż Kurski kazał wyemitować nagranie z obrad po "Teleexpresie". PS: Wolę okupanta z USA niż ruskich przyjaciół.
ponad 2 lata temu / Venatrix
 
Ty,"frustrat",powinieneś się wybrac może do psychiatry lub dobrego psychologa. A politykom nie trzeba wierzyć. Naiwny jesteś,skoro ufasz im,że coś będą chcieli dobrego zrobić dla Polski i Polaków. Nie tyle jesteś frustrat,co naiwniak.
ponad 2 lata temu / orthodox
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.