Nasz kanał RSS
 
NASZE SERWISY
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Polska i Białoruś jednym państwem?

Data publikacji: 2016-08-10 07:00
Data aktualizacji: 2016-08-17 08:02:00

Między Polską a Białorusią nie ma zaszłości historycznych, co daje Mińskowi przewagę nad Kijowem czy Wilnem w ewentualnym zacieśnianiu współpracy z Warszawą. Korzyści ze związku mogą być obustronne. Czy jednak Polacy i Białorusini zdecydują się na taki krok? O zagadnieniu konfederacji mówi w rozmowie z PCh24.pl Aleksander Stralcov-Karwacki, białoruski działacz katolicki i monarchista.
  

 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie
..
Jan Paweł
Dajcie spokój Białorusi i Białorusinom. Białoruś do dzisiaj zachowała swój potencjał gospodarczy który pracuje dla Białorusinów a nie dla światowej lichwy. Białoruś nie jest jeszcze zadłużona u światowej lichwy, czy o to właśnie chodzi, by się to zmieniło? Polska straciła cały swój 10-ty na świecie potencjał gospodarczy i jest zadłużona już (oficjalnie) na przeszło 1bln! Zostawcie Białoruś w spokoju.
Niewierny
Dwa wpisy, że na Białorusi zamordowano księdza Bobole - ci ludkowie powinni dowiedzieć się , że 1)to była wtedy Litwa=WKsLitewskie a nie jakaś Białoruś 2) straszne czasy wojny 1648-1667 gdy ze wschodu Litwę zaatakowała moskiewska dzicz 3) z południa dotarły tam morderczo-kozackie sotnie znad Dniepru i Dzikich Pól - to to najeźdźcy z południa -Kozacy zamordowali Bobole "Był to dzień pamiętny 16 maja 1657 r. Trwał właśnie na modlitwie po mszy św., gdy doszły do wsi pierwsze wieści od uciekających ludzi z Janowa o napadzie kozaków na lud katolicki i mordowaniu niewinnych. Niebawem nowi przybysze potwierdzili te straszne wieści, dodając, że kozacy upewniali przerażonych mieszkańców Janowa, że im się nic złego nie stanie, że odtąd oni będą ich panami, że tylko katolików wymordują. " http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/365 http://radio.radiopomost.com/z-polski/5659-sw-andrzej-bobola
..
NAJNOWSZE FILMY
 


 


 


 


 
..
1
2
3
4
... 
78
 
 
..
ZOBACZ RÓWNIEŻ
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.