Nasz kanał RSS
 
FILM POD PATRONATEM POLONIA CHRISTIANA
NASZE SERWISY
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Następny film
Schizma hybrydowa. Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana”

Laicyzacyjna ofensywa w Polsce

Data publikacji: 2012-08-10 11:00
Data aktualizacji: 2013-09-06 14:37:00

Laicyzacji jesteśmy poddawani nieustannie od połowy lat 40. XX wieku, to jeden z etapów procesu dechrystianizacji Polski. Sławomir Olejniczak, prezes Instytutu im. ks. Piotra Skargi, mówi w rozmowie z PChTV o laicyzacyjnej ofensywie środowisk antykatolickich w Polsce. 

 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie
..
janusz
@JAQ - w konstytucji jest mowa o "wzajemnej autonomii i niezależności" Kościoła i Państwa, co można interpretować jako zasadzie rozdziału Kościoła i Państwa, chociaż przyznaję, nie jest to powiedziane dosłownie. Ja też się pytam, jak Kościół "aktywnie wspiera demokrację liberalną", bo tak pisze (poniżej) Realista.
JAQ
Demokracja oznacza po grecku "rządy ludu", liberalizm po łacinie "wolność" - pojęcia te ani są tożsame ani muszą iść w parze. Twórcy Konstytucji USA widzieli ten problem gdyż w Pierwszej Poprawce zaznaczyli iż nawet wola większości nie może zakwestionować praw jednostki (w tym swobody wyznania). Lekcje religii w państwowej szkole nie sprzyjają utrzymaniu więzi z parafią - pisze jezuita Jacek Prusak (cenię go tak jakby, pomimo że pisuje do gazety wybiórczej nie wiem po co). Janusz: "przy wpisanej w konstytucję zasadzie rozdziału Kościoła od Państwa" Konstytucja w Art. 25 i 53 milczy o tym. Kościół "demokrację liberalną aktywnie wspiera" ?
..
NAJNOWSZE FILMY
 


 


 


 


 
..
1
2
3
4
... 
82
 
 
baner
..
ZOBACZ RÓWNIEŻ
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.