Nasz kanał RSS
 
FILM POD PATRONATEM POLONIA CHRISTIANA
NASZE SERWISY
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Ksiądz prof. Tadeusz Guz: Jak zrozumieć Niemców?

Data publikacji: 2016-07-29 07:00
Data aktualizacji: 2016-08-04 10:17:00

Współpraca z narodem niemieckim jest możliwa i może być owocna, ale przedtem trzeba poznać i zrozumieć wielkość oraz tragedie tego narodu. Największe szanse na zbliżenie Polaków i Niemców tkwią w fundamentach nauki katolickiej. Trzeba też pamiętać, że w mentalności niemieckiej ceniony jest partner, podmiot, który jest mocny, światły, prawy, który jasno artykułuje swoje stanowisko i konsekwentnie zmierza do celu - wskazuje ks. prof. Tadeusz Guz. 

 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie
..
agricola
Pobożne życzenia. To naród nakręcanych bezdusznych robotów. Befehl ist Befehl. I nie ma u nich miejsca na indywidualne przemyślenia, opinie i decyzje. Ordnung muss sein! Jawohl! Oni mają z innymi nacjami "dobre" relacje tylko wtedy, kiedy czyjś "glan" dociska ich pyski do bruku. ????????? O nie. Nieładnie stręczyć nam takich "kumpli". Z Turkami i Arabami niech sobie radzą sami. Kiedy się już dostatecznie wytłuką między sobą to chętnie ich "wyzwolimy" spod islamskiej okupacji na naszych warunkach. Ale wtedy Berlin znowu będzie Kopanicą lub Braliniem a Hamburg Bogborem. A w ogóle...nie mam ochoty rozumieć Niemców.
panda
Taką mam ochotę na przyjażn z Niemcami, jak z muzułmanami.
..
NAJNOWSZE FILMY
 


 


 


 


 
..
1
2
3
4
... 
82
 
 
baner
..
ZOBACZ RÓWNIEŻ
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.