Nasz kanał RSS
 
NASZE SERWISY
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Kryzys. Dokąd zaprowadzi nas synod?

Data publikacji: 2015-10-20 10:10
Data aktualizacji: 2015-12-31 11:35:00

Portal PCh24.pl przedstawia film na temat dramatycznego kryzysu w Kościele. Przed naszymi kamerami wystąpili między innymi kardynał Raymond Burke, arcybiskup Jan Paweł Lenga i biskup Athanasius Schneider, a także prof. Grzegorz Kucharczyk oraz redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” Sławomir Skiba. 


Hierarchowie wypowiadający się w filmie zauważają, że żyjemy w czasach ogromnego kryzysu Kościoła. Przejawia się on zarówno w kryzysie formacji kapłańskiej, w odejściu od pobożności wśród wiernych, ale także w dezercji wielu biskupów z pola walki ze współczesnością.


Bardzo mocne są wypowiedzi arcybiskupa Lengi, który mówiąc o swych braciach w biskupstwie używa wyjątkowo zdecydowanych słów – mówi o „wilkach w owczej skórze” oraz o pogodzonych ze światem „milczących baranach”. Twierdzi, że w Kościele nie panuje już dłużej duch Ewangelii.


Biskup Schneider zauważa natomiast, że żyjemy w czasach faktycznej schizmy w Kościele, gdyż wielu następców apostołów utraciło łaskę wiary. Przypomina, że Kościół należy do Chrystusa, do Tego przez Którego został stworzony, a nie do kapłanów, nawet najwyższych spośród nich.


Kardynał Raymond Leo Burke, znany ze stanowczego sprzeciwu podczas poprzedniej sesji synodu wobec dążeń biskupów niemieckich, mówi dlaczego czuł się w obowiązku zaprotestować. Przypomina także, że jeżeli ktoś twierdzi, iż „nie jest filią Rzymu” – a takie słowa padły z ust kardynała Reinharda Marksa – nie może dłużej nazywać siebie katolikiem.


Film – wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej imienia księdza Piotra Skargi. Powstał dzięki hojności darczyńców portalu PCh24.pl, za co serdecznie im dziękujemy. 

 


 

PCh24.pl presents “Crisis. Where will the synod lead us to?” – a documentary film on the dramatical situation of the Catholic Church in the eve of the final session of the synod. Is holy matrimony really endangered? German bishops will succeed in changing the Catholic Church? Who have the highest authority? In film produced by Father Skarga Society appeared cardinal Raymond Burke, archbishop Jan Paweł Lenga, bishop Athanasius Schneider, prof. Grzegorz Kucharczyk (political scientist, columnist of PCh24.pl) and Sławomir Skiba ( editor in chief of “Polonia Christiana” magazine).
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie
AWar
gm, nasza religia została stworzona przez Jezusa, a Stary Testament był tylko zapowiedzią jego przyjścia. Powołujesz na Księgę Wyjścia, tyle, że (zwłaszcza) ten fragment nie ma z problemami Kościoła nic wspólnego. 10 przykazań też nikt nie zmieniał, choć Jesus zastąpił je dwoma uniwersalnymi przykazaniami miłości, z których wszystko wynika. Poza tym, to co ma celibat wspólnego z homoseksualizmem? Wybacz, ale piszesz trochę bez sensu.
Drogomistrz
Synod zaprowadzi nas do piekła. Taka droga synodowa.
NAJNOWSZE FILMY
 


 


 


 


 
1
2
3
4
... 
56
 
 
 
...

Copyright by

STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

IM. KS. PIOTRA SKARGI