Nasz kanał RSS
 
FILM POD PATRONATEM POLONIA CHRISTIANA
NASZE SERWISY
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Drugi Mojżesz, pierwszy fuhrer” - czyli co wiemy o Marcinie Lutrze?

Data publikacji: 2017-01-09 08:00
Data aktualizacji: 2017-01-10 11:39:00

Pięćset lat temu zaczęła się reformacja. Mówi się o niej różne rzeczy, podobnie jak o jej twórcy – Marcinie Lutrze. Które z pism dla katolików odważyło się, by napisać prawdę o augustianinie z Wittenbergi? 

 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie
..
Mazur
Parcie na wschód straciło sens ze wzg na chrzest i siłę militarną Polski. Wyprawy krzyżowe nie rozwiązały problemu a więc kościół katolicki nie miał dla Niemców i zachodu siły ekspansji. Trzeba było go odrzucić chociażby po to aby umocnić dotychczasowe zdobycze Brandenburgii i Prus. I elektorzy tych domen właśnie pomogli Lutrowi. Niestety to cała prawda reformacji
Leo
Związał się z "brzydką babą" ex cysterką i cierpiał ogień za życia ))). Dziś wiele małżeństw ma taki "protestancki" przebieg. Palą się i żarzą. Próbował ten "ogień" zagasić alkoholem i obżarstwem. I tak jakby religia doprowadziła go do jakby samobójstwa.
..
NAJNOWSZE FILMY
 


 


 


 


 
..
1
2
3
4
... 
82
 
 
baner
..
ZOBACZ RÓWNIEŻ
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.