Nasz kanał RSS
 
FILM POD PATRONATEM POLONIA CHRISTIANA
NASZE SERWISY
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Następny film
Jak przygotować się do Mszy świętej? Część II

Czy Kościół powinien ingerować w politykę - prof. Jacek Bartyzel

Data publikacji: 2012-06-25 10:00
Data aktualizacji: 2013-09-05 15:04:00

W dniu 31 maja 2012 r. na spotkaniu klubu "Polonia Christiana" w Poznaniu swój wykład wygłosił prof. Jacek Bartyzel. Znany wykładowca akademicki i badacz myśli politycznej przedstawił pogłębione studium historyczne na temat relacji państwa z Kościołem. Zapraszamy do obejrzenia pełnego nagrania wideo z wystąpienia pt. "Czy Kościół powinien ingerować w politykę?".

 

Gość klubu "Polonia Christiana" nawiązał obszernie do idei chrześcijańskiej demokracji, a także odniósł się do współczesnych postulatów środowisk lewackich, dążących do wyrugowania jakichkolwiek przejawów wiary z przestrzeni publicznej. - Zrozumiały niepokój wywołuje u nas mobilizacja wzmagających się sił, które coraz częściej podnoszą postulat walki o tzw. świeckie państwo. Za samym tym sformułowaniem kryje się fałsz, bowiem w cywilizacji chrześcijańskiej, zbudowanej zasadniczo przez świeckich, nigdy nie ma i nie może być innego państwa niż świeckiego, tj. zbudowanego i zarządzanego przez świeckich a nie duchownych (...) Państwo świeckie w tym znaczeniu propagandowym to po prostu nic innego jak państwo bezbożne - mówił wykładowca.


PCh24.pl

 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie
..
blumkwist
Czy wszystko co związane z Prawicą i z Kościołem musi kojarzyć się z barakiem profesjonalizmu....jak jakość dźwięku tego nagrania
Spartanczyk Mirek
Jak można traktować Politykę jako ateista ,czyli jako szambo,czy jako CHRZEŚCIJANIN ,CZYLI jako ,,DOBRO WSPÓLNE\'? A może posłużmy się chińskim mędrcem KONFUCJUSZEM? ,,W Państwie źle rządzonym>HAŃBĄ JEST bycie BOGATYM,w Państwie DOBRZE rządzonym WSTYDEM ,BYĆ BIEDNYM\'\'. A kto np.w Polsce rządzi? Liberałowie,czyli takie zachowanie jak (skutkowo?)ucieczka od odpowiedzialności ,jaką D.Tusk wykazał się (czyli tchórzostwem!!?)serwując się ucieczką na BAAAAARDZO wysokie Stanowisko WYSOKIEGO BIUROKRATY Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego z uposażeniem ok.12 000 euro/miesięcznie (wykształcenie nauczyciela Historii),wykorzystując doskonale Pablic Relations,podczas swoich rządów,z ucieczką od odpowiedzialności, za którego kadencji Dług Publiczny wzrósł do MONSTRUALNEJ LICZBY ok.BILIONA zł> czy(alternetywnie)nasza niechęć do zaangażowania społecznego czyli INDYWDUALIZM,gdy patrzymy najczęściej na Swój czubek nosa,byle by nam było(też naszej rodzinie,,,znajomym królika"cdn
..
NAJNOWSZE FILMY
 


 


 


 


 
..
1
2
3
4
... 
81
 
 
baner
..
ZOBACZ RÓWNIEŻ
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.