DZISIAJ JEST
CZWARTEK 21 WRZEŚNIA
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Imieniny obchodzą:
Janusz, Hipolit, Mira
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Trybunał Konstytucyjny powołali do życia komuniści. Dziś bronią go neomarksiści z partii Razem

Data publikacji: 2016-03-10 09:00
Data aktualizacji: 2016-03-10 09:23:00
Trybunał Konstytucyjny powołali do życia komuniści. Dziś bronią go neomarksiści z partii Razem
Źródło: twitter.com/partiarazem

Trybunał Konstytucyjny powołali do życia komuniści w Stanie Wojennym. Zanim zaczął funkcjonować minęło kilka lat, jednak jego geneza ustrojowa sięga słusznie minionej epoki. Dziś kontrowersyjną instytucję biorą w obronę aktywiści skrajnie lewicowej partii Razem. Na budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wyświetlili w środę wyrok Trybunału Konstytucyjnego we własnej sprawie.

 

W środę TK orzekł, że nowa ustawa regulująca jego pracę jest niezgodna z obowiązującą Ustawą Zasadniczą. Politycy PiS uważają, że posiedzenie TK odbyło się niezgodnie z prawem, z kolei opozycja oburza się na rząd z powodu deklaracji odmowy publikowania takiego wyroku.

 

Utrzymywana z pieniędzy podatników skrajnie lewicowa partia Razem, jak gdyby żyjąc we własnym świecie, postanowiła na własną rękę opublikować wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Uczyniono to podczas happeningu przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a na budynku orzeczenie wyświetlono. Zgromadzonym na pikiecie Razem towarzyszył transparent o treści „dość niszczenia państwa prawa”.

 

„Mamy gorącą herbatę, dobrą muzykę i mocne hasła. Przychodźcie!” – zachęcali na Twitterze do udziału z wiecu politycy komunizującej formacji.

 


Źródło: Twitter

MWł



 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
krzysiek
@JaVa Mechanizmy demokracji bezpośredniej są w demokracji bardzo potrzebne, ale trudno sobie wyobrazić, by mogły wystarczyć do sprawnego prowadzenia przez państwo polityki w jej wszystkich wymiarach. Tu się różnimy. Sprostuję też: Razem nie powołuje się na Manifest Komunistyczny, natomiast flagi ma fioletowe :) Natomiast z ostatnim zdaniem się zgodzę - postkomunistyczna "lewica" jest mniej lewicowa niż Razem, głównie dlatego, że po prostu nigdy nie była lewicowa - była to formacja gospodarczo neoliberalna a światopoglądowo w dużej mierze bezideowa.
krzysiek
@Robert W takim razie różnie rozumiemy to słowo. Socjaldemokracja nie ma nic wspólnego z komunizmem, nie kwestionuje prywatnej własności środków produkcji, promuje wartości demokratyczne, broni praw i wolności wszystkich obywateli, kładąc jednocześnie nacisk na rolę państwa w zmniejszaniu nierówności społecznych i takim regulowaniu rynku, by chronić prawa pracowników przed kierującym się wyłącznie logiką zysku kapitałem. Idee wywodzące się po części z XIX-wiecznej myśli Marksa może tam pan odnaleźć, ale Lenina z socjaldemokratami (którzy zostali zresztą przez bolszewików w tych ponurych czasach wytępieni) pożenić nie sposób. @teodor Nie ma powodu, żeby mnie obrażać. Napisałem przecież, że subwencje jeszcze nie zostały przyznane - partia Razem prawdopodobnie subwencję dostanie, ale dopiero w maju. Od powstania w kwietniu zeszłego roku do dziś finansowana jest wyłącznie przez składki a osoby zaangażowane w działalność partii pracują społecznie.
JaVa
@krzysiek Jesli rzeczywiscie tak wam zalezy na wiekszej demokratyzacji zycia publicznego, moze powinniscie wszyscy zasilic szeregi Demokracji Bezposredniej. Kazdy odlam lewicy tak naprawde dazy jedynie do zdobycia wiekszej wladzy, tresury spoleczenstwa, rabunku i trzymania go na krotkiej smyczy. Ideologie lewicowe nie roznia sie niczym od mafijnych, bandyckich pogladow na zycie. Socjaldemokracja? Jeden pies. Nie jestescie jak piszesz partia komunizujaca, co jednak nie przeszkadza wam powolywac sie na Manifest Komunistyczny i wywijac czerwona flaga. Lewica "postkomunistyczna" jest dzis mniej lewicowa niz wy.
tylda
Powołanie niezawisłego Trybunału Konstytucyjnego lub odpowiedniej Izby Sądu Najwyższego było jednym z postulatów zawartych w uchwale I Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ ?Solidarność? z 7 października 1981 r. Jeśli podstawą deprecjonowania TK ma być jego PRL-owski rodowód, to konsekwentnie np. niektóre organizacje, także religijne, powinny powstrzymać się od wysuwania roszczeń majątkowych do obecnego państwa polskiego za niegodziwości polskiej republiki radzieckiej. A może powinno się zanegować także wykształcenie wszystkich stopni uzyskane w słusznie minionych czasach i rzesze obywateli, z posłami jedynej słusznej partii i ich doktoryzowanym przez komunistów wodzem włącznie, powinno powtórzyć edukację od podstawówki?
KERAM
Sedziowie TK pracuja w tym TK tylko dwa dni! Co moga w tym czsia zrobic? Nic!! Bronia tylko swoich stolkow!!!!Zlikwidowac TK!!! Jest anty - polski!!! Pozdrawiam.
teodor
@Krzysiek:ty tak na poważnie czy może cierpisz na migrocefalię? Po przekroczeniu progu wyborczego neobolszewicka partia Razem jest dotowana z pieniędzy polskich podatników. Kwota dotacji wynosi 14 milionów złotych polskich.
Robert
@krzysiek Jeżeli trzymać się tego kretyńskiego podziału, że komunizm to ten zły z Moskwy, a socjaldemokracja to ta dobra z Europy Zachodniej to faktycznie, ma Pan rację. Ale komunizm to nie tylko marksizm-leninizm, od czego zresztą Razem wcale się nie odcina.
John Galt
to skutki dalszego utrzymywania magdalenkowego bękarta...
krzysiek
1. Razem nie jest utrzymywana z pieniędzy podatników, tylko ze składek członkowskich. Subwencje dla partii politycznych nie zostały jeszcze przyznane. 2. Razem nie jest partią komunizującą, tylko socjaldemokratyczną. Opowiada się za większą demokratyzacją życia publicznego. 3. Razem wielokrotnie odcinało się od "lewicy" postkomunistycznej i nie ma z nią nic wspólnego. 4. Dziś nie chodzi o to, kiedy powołano do życia TK, ale o to, czy uznajemy demokratyczny trójpodział władzy, czy też wracamy do monowładzy jednej partii jak za PRL.
JARO
widzielim, widzielim; te "zacne" ludzie, w sile cosik ok. dwudziestu (ładnie kamera pokazywała ich z bliska i od dołu, dzięki czemu wydawało się, że ich tysiące) osób straśnie demonstrowało za demokracją i czymś tam jeszcze; niepokoi tylko fakt, że w przeciwieństwie do KOD-ziarzy - moherowych kapelusików (nie mylić z moherowymi beretami - okazuje się, po raz kolejny, że to bardzo porządni ludzie), to byli ludzie młodzi; czyżby na ulice te stare lewackie zgredy wysyłały już swoje wnuki? może to być, bo nie wierzym, że młodzi, wykształceni ludzie nie wiedzą nic o zbrodniczej komunie i jakby nigdy nic chodzą po ulicy, i głoszą te komunistyczne brednie jak jakieś nowe objawienie - może dla nich tak; dla nas nie; po wsze czasy nie;
teodor
"Razem" powinno się zdelegalizować, gdyż propaguje zbrodniczą, bolszewicką ideologię.
Koala
Czy jakiekolwiek gremium prawnicze sprawdziło konstytucyjność ustawy powołującej TK. A może TK już sam z siebie dawno to zrobił ale nigdzie takiego orzeczenia nie można znaleźć
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.