DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2018 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Trwa dyskusja nad projektem ustawy zakazującej niedzielnego handlu

Trwa dyskusja nad projektem ustawy zakazującej niedzielnego handlu

„Solidarność” nie zgadza się na ustępstwa dotyczące zakazu niedzielnego handlu. – Cztery niedziele wolne, kropka, koniec – mówi Piotr Duda, przewodniczący związku.


 

Związkowcy przypominają, że projekt od zeszłego roku, kiedy trafił do Sejmu, i tak uległ już znacznym modyfikacjom, które polegały na ustępstwach wobec postulatów pracodawców. Lista wyjątków znacznie się wydłużyła. Obejmuje na przykład zapis, że w ciągu roku handel mógłby odbywać się przez siedem niedziel.


Handlowcy usiłują przeforsować zwolnienie z zapisów ustawy placówek branży spożywczej. Proponują zagwarantowanie każdemu zatrudnionemu prawa do dwóch wolnych niedziel w każdym miesiącu. Uważają to za korzystne dla rozwiązanie obu stron – pracodawców i pracowników.


Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, skupiający oprócz „Solidarności” także organizacje społeczne, uzyskał dla projektu poparcie wyrażone przez ponad pół miliona Polaków.

 


Źródło: IAR/tvp.info

RoM

 
DATA: 2017-07-16 11:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

MUSZĄ pracować w niedzielę??? Czyli proponujesz niewolnictwo? I tyle na temat twojej logiki.
9 miesięcy temu / do Stroke
 
@Piotr Nic nikomu się nie stanie od przestrzegania Prawa Bożego. A może skończyć z dniami wolnymi. Ile nowych miejsc pracy powstanie wtedy. A gdzie miejsce na odpoczynek? Ludzie w niedziele też chcą odpocząć. W Niemczech jakoś ludzie mają wolne niedziele a kościoły zioną pustką.
9 miesięcy temu / trooper
 
Jak wiadomo - budki z lodami, kawiarnie, resteuracje, kina teatry - muszą pracować w niedzielę (inaczej; aj waj - paraliż kraju). I tyle na temat logiki pomysłu PiS i tych, którzy takie rozwiązanie popierają. (3).
9 miesięcy temu / Stroke
 
Nie zycze tego panu, panie duda, żeby pan nie miał z czego wyzywic swojej rodziny!! Bo taki los czeka niestety wiele polskich rodzin, jeśli przeforsują ten pana POMYSŁ. Oby rząd się ocknąl i pomogl tak jak obiecal mniejszym handlowcom.
9 miesięcy temu / Piotr
 
Precz z dyktaturą pracy. Wolne weekendy nie tylko niedziele. Ważny jest człowiek i jego wypoczynek, a nie zyski kapitału, często zachodniego.
9 miesięcy temu / Michu.
 
Nie rozumiem dlaczego rozrachunki bankowe nie działają w soboty. To skandal. Zmieniłbym to od zaraz. Oczywiście urzędy też powinny być otwarte w soboty. A w niedziele zakaz zatrudniania. Zresztą jest już w kodeksie cywilnym przepis, że termin przypadający na niedzielę lub święto uprawnia do spełnienia świadczenia w dzień następny. Trzeba tylko nad tym przepisem popracować. No i w kodeksie wykroczeń wpisać karę z ekskulpacją jeśli ktoś czyni to z pobudek altruistycznych.
9 miesięcy temu / PK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.