DZIŚ JEST:   22   LUTY   2018 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Troska o zwierzęta, zwlekanie z zakazem aborcji. Takiej drogi na Zachód chce prezes Kaczyński?

Troska o zwierzęta, zwlekanie z zakazem aborcji. Takiej drogi na Zachód chce prezes Kaczyński?
Fot. Jerzy Dudek / FORUM

W Parlamencie Europejskim wybrzmiał polski głos w obronie życia… zwierząt futerkowych. Troska o los „braci mniejszych” oczywiście jest słuszna, niemniej przedkładanie wartości ich życia nad życie ludzkie jest wielkim nieporozumieniem.

 

Sprawa wprowadzenia w Polsce pełnej, prawnej ochrony życia ludzkiego jest przez ekipę PiS skutecznie odkładana w czasie. W ciągu dwóch lat rządów Zjednoczonej Prawicy utopiono już obywatelski projekt „Stop aborcji”, szczęśliwego finału wciąż nie doczekały się zgłoszone w formie petycji rozwiązania pro-life, zaś kolejna inicjatywa #Zatrzymaj Aborcję wciąż czeka na procedowanie w komisjach.

 

W takim właśnie klimacie PiS postanowiło włączyć się w prowadzoną w Parlamencie Europejskim ofensywę w obronie zwierząt futerkowych, przy okazji wrzucając pod obrady Sejmu projekt wprowadzający zakaz hodowli zwierząt z myślą li tylko o ich futrze. Wystawę w PE uświetniło nagranie orędzia samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

 

„Ta wystawa ma się przysłużyć bardzo ważnemu przedsięwzięciu, chodzi o to, by na świecie było dużo mniej cierpienia zwierząt niż dzisiaj. A cierpienie zwierząt futerkowych to jedno z najgorszych cierpień, jakie ma miejsce. Ludzie mogą żyć, nie korzystając z futer. Często mówi się o drodze na Zachód. To jest właśnie droga na Zachód” – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

 

Pomijając już blaski i cienie związane z funkcjonowaniem branży futerkowej, w kontekście toczącej się w Polsce debaty o konieczności zwiększenia prawnej ochrony życia ludzkiego, aktywność polityków PiS na eurosalonach wydaje się jakimś nieporozumieniem. Oto politycy chętnie odwołujący się do nauczania świętego Jana Pawła II jakby zapominają, że co kilka godzin w szpitalach w łonie matki zabijane jest dziecko, którego winą jest podejrzenie o ciężką chorobę.

A co z cierpieniem dzieci przeżywających aborcję i pozostawianych na śmierć? Czyż to właśnie nie jest jednym z najgorszych cierpień, jakie ma miejsce? „Ludzie mogą żyć, nie korzystając z futer” powiada prezes PiS. Sęk w tym, że nie wszystkim ludziom pozwala się urodzić.

 

Kiedy zatem polscy mężowie stanu zdecydują się na obronę życia ludzkiego nie tylko w Polsce, ale pójdą z tym przeslaniem także na Zachód?  Cywilizacja chrześcijańska - to właśnie jest właściwa droga – nie tylko na Zachód, ale i dla Zachodu.

 

Wydaje się, że dobrze rozumie to prezydent Donald Trump, który nie tylko publicznie uznał, że aborcja jest złem i czas z nią skończyć, ale też podjął w tym kierunku zdecydowane działania.

Zatem Polsko, nie ma na co czekać, brońmy życia!

 

MA


DATA: 2018-01-24 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co z zakazem zatrudnienia do niekoniecznych prac w niedziele? Marketów kilka zamkniętych w co 2., a na budowach od 6 do 22 będzie dalej chłopaki z UA rabotać? Ot i Zachód mamy "u nas"!
2 dni temu / PK
 
@Ruben: Socjalizm jest jak narkotyk. Wystarczy raz popróbować życia na koszt innych i już przepadło. Teraz większość Polaków pozostałych w Kraju oczekuje tylko więcej różnych "plusów" i więcej państwowego nadzoru i pomocy, i nic poza tym ich już nie obchodzi.
2 dni temu / Republikanin
 
@reakcjonista To dlatego, że prawo w USA jest skonstruowane inaczej niż w Polsce. Prezydent u nich nie ma inicjatywy ustawodawczej, ani takich kompetencji aby taki zakaz wprowadzić. A do tego dochodzi ten nieszczęsny wyrok sądu najwyższego. Trump po prostu nie może z dnia na dzień wprowadzić zakazu aborcji. A Kaczyński może.
2 dni temu / Robert
 
Te wszystkie prawa zwierząt, gigantyczne kary za znęcanie/zabicie, zakazy hodowli, jarmarków to wstęp to zrównania zwierząt z ludźmi, a następnie zalegalizowania związków międzygatunkowych w myśl zasady wszystkie zboczenia muszą być legalne. Takie próby podejmowano już w Hiszpanii, ale niestety kryzys ekonomiczny zniweczył ambitne plany czerwonych. Dlatego Pan Kaczyński może przejąć palmę pierwszeństwa i zyskać pochwały światowego lewactwa.
4 dni temu / Kotek
 
Zobaczcie co zrobili wraz z Episkopatem w Łagiewnikach. Mieli Koronowac Pana Jezusa na Króla Polski w Częstochowie, Tak Pan Jezus powiedział Celakównej. A oni sobie jakiś symboliczny akt wykrzesali i Czaja powiedział Panie Jezu królujący nam z Krzyża. Żydzi też wysłali Króla Żydowskiego na Krzyż i kazali mu zchodzić jeśli jest mesjaszem
5 dni temu / Henoh
 
Po raz n-ty powtarzam: PIS, a w szczególności władze tej partii tylko udają, że reprezentują wartości chrześcijańskie. Cynicznie wykorzystują katolicki elektorat, tymczasem nigdy nie wystąpili jako zdecydowani obrońcy życia. Dziwnym trafem ta sprawa zawsze staje się ofiarą jakiegoś kompromisu bądź pod różnymi pretekstami wypada z debaty parlamentarnej. Co gorsza, wszystko przy milczeniu Episkopatu, który poza ogólnikowymi listami pasterskimi do wiernych nigdy nie wystosował żadnego upomnienia rządzących. Tymczasem władze PIS niezmiennie okupują pierwsze miejsca w kościołach podczas uroczystości. Czy nie macie wrażenia, że zaciskająca się pętla złych sił wokół Polski to wyraźny znak ostrzeżenia dla naszego kraju ? Jak możemy oczekiwać Bożego błogosławieństwa dla Ojczyzny, w której utrzymujemy bezbożne prawo ?
9 dni temu / Ruben
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.