DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Trójmiejski Marsz Równości na peryferiach lub wcale! „Tęczowi” myśleli, że jest już 2020 rok

Trójmiejski Marsz Równości na peryferiach lub wcale! „Tęczowi” myśleli, że jest już 2020 rok
Zdjęcie ilustracyjne FOT.REUTERS/Gonzalo Fuentes/FORUM

Trójmiejski Marsz Równości w Gdańsku, manifestacja środowisk promujących homoseksualizm, może się w tym roku nie odbyć, lub w najlepszym dla jego organizatorów, razie przejść peryferiami miasta. Bowiem we wniosku o pozwolenie na przeprowadzenie marszu, złożonym w gdańskim urzędzie miejskim, wpisano błędnie jego rok, jako 2020.

 

Marsz LGBT miał się odbyć 27 maja. Jednak wpisanie we wniosku błędnego roku 2020 powoduje, że manifestacja homoseksualistów traci pierwszeństwo w organizacji przemarszu, a 27 - 28 maja organizacje prawicowe, które złożyły wnioski prawidłowo wypełnione, chcą przeprowadzić ponad 20 swoich manifestacji. Teraz to te manifestacje mają prawo pierwszeństwa do m.in. przeprowadzenia marszu, wyznaczenia trasy, czy wyboru miejsca zgromadzenia. Marsz środowisk LGBT nie odbędzie się więc wcale, albo przejdzie opłotkami miasta, bo głównymi ulicami będą szły marsze przedstawicieli prawicy.

 

Błąd, który może zaważyć o losie manifestacji LGBT, ujawniono podczas rozpraw administracyjnych w urzędzie miejskim, które mają na celu wyeliminowanie przypadków pokrywania się miejsc pikiety dwóch grup manifestujących. W ich trakcie okazało się, że organizatorzy marszu równości, Stowarzyszenie Tolerado, pomylili się przy składaniu wniosku, wpisując tam rok 2020.

 

Organizacje prawicowe celowo zgłosiły na 27 i 28 (sobota i niedziela) tak wiele manifestacji i marszy, aby zablokować marsz LGBT. - Nasze wnioski o manifestacje są wyrazem protestu przeciwko propagowaniu dewiacji seksualnych. Te ponad 20 wniosków pokazuje, jak wielka jest determinacja i niechęć wśród organizacji pozarządowych i mieszkańców Trójmiasta wobec manifestacji homoseksulanych – powiedziała gdańska radna Prawa i Sprawiedliwości Anna Kołakowska, którą kilkukrotnie policja oskarżała o blokowanie, w ubiegłych latach, tzw. marszu równości.  

 

Kołakowska przyznają, że blokowała, wraz z rodziną, marsz homoseksualistów, i nie widzi w tym nic, co by zasługiwało na karę. Przeciwnie jest zdania, że w ten sposób stanęła w obronie rodziny, tradycyjnych wartości i zasad wiary katolickiej, wyznawanej przez ogromną większość Polaków. Anna Kołakowska dodaje, że regularnie próbuje zablokować homomarsz, gdyż jego uczestnicy nawołują do łamania zapisu Konstytucji RP, który określa związek małżeński jako związek kobiety i mężczyzny. Jej zdaniem, broni więc prawa.

Źródło- Gdansk.tvp.pl

 

Adam Białous


DATA: 2017-05-19 14:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jezeli wpisali 20 to powinno sie im odpisać, że to data z przeszłości i jeżeli dysponują wehikułem czasu to urząd się zgadza. Jeżeli wpisali 2020, to zbyt duża odległośc w czasie aby sie zgodzić. Zero negocjacji
10 miesięcy temu / Al-Lach
 
Kołakowska broni prawa? Pf, śmieszne.
11 miesięcy temu / Ah.
 
Nie rok 2020 tylko rok 20 wpisali
11 miesięcy temu / Danzig
 
Tylko pomyłka w dacie? To powinno być zabronione i karane z urzędu, albo takie wnioski już w sekretariacie wyrzucane do kubła na śmieci.
11 miesięcy temu / JEDYNY
 
To skandal ze zboczency wygole mogą gdziekolwiek promować sodomie!
11 miesięcy temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.