DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Tradycji” stało się zadość. W sylwestrową noc we Francji podpalono prawie tysiąc samochodów

„Tradycji” stało się zadość. W sylwestrową noc we Francji podpalono prawie tysiąc samochodów
Zdjęcie ilustracyjne. By Tobias Hoffmann (originally posted to Flickr as Car - HDR) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Podpalanie samochodów we Francji  w sylwestra stało się już „tradycją”. W roku 2012 spalono ich 1193, w roku 2013 - 1067, w roku 2014 – 940, w roku 2015 - 804. Nie inaczej było w roku 2016.

 

Rzecznik prasowy francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, Pierre Henry Brandet oznajmił, że tym razem w sylwestrową noc spalono na terenie kraju 945 samochodów. W porównaniu z rokiem 2015 wynik ten oznacza wzrost aż o 17 proc. - Niezależnie od ilości  i rodzaju zniszczeń jest to nie do zaakceptowania – powiedział Brandet i zakomunikował, że sprawcy zostaną aresztowani i postawieni przed sądem.

 

Wystąpienie rzecznika zostało skrytykowane przez przedstawicieli Frontu Narodowego. Politycy tej frakcji w ostrych słowach potępili politykę francuskiego rządu. Ponadto zarzucili kłamstwo ministrowi spraw zagranicznych i zażądali opublikowania przejrzystego raportu w tej sprawie. „Bruno Le Roux nie poinformował o ilości wszystkich spalonych samochodów, tylko o bezpośrednio podpalonych. Nie uwzględniono tych, które zajęły się od nich ogniem” – oznajmili w oficjalnym komunikacie.

 

Do tej krytyki przyłączyli się Republikanie, którzy domagają się „natychmiastowej publikacji pełnej informacji o przestępczości w sylwestrową noc”. Eric Ciotti, deputowany z Alpes - Maritimes potępił „widoczną nieprecyzyjność” danych zamieszczonych w komunikacie resortu.

 

Na tle tego wszystkiego co najmniej groteskowo zabrzmiała inna informacja podana przez ministra spraw wewnętrznych. Jego zdaniem ubiegłoroczna Wigilia we Francji przebiegła „bez większych zakłóceń”. Dowodem na to ma być zatrzymanie 454 osób i aresztowanie ponad 300.

 

FLC


DATA: 2017-01-04 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak zwykle nie ujawnia się KTO podpala auta. A są to czarne imigranckie wyrzutki społeczne które przebywaja wr Francji i dla zabawy zamiast sztucznych ogni używają aut dzikusy
ponad 1 rok temu / Ad12
 
GeorgeR. "Moze kalifat paryski pozwoli im stworzyc malutka republike z rzadem Vichy-bis" Jeżeli pozwoli, to tylko po to, żeby mieć pod bokiem niewiernych, z którymi można dalej toczyć wojnę, gdy już w całej Francji zapanuje islamski pokój.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
A tośmy się w gronie kulturalnych państw znaleźli... :o]
ponad 1 rok temu / Waldemar Sobkowiak
 
Vive la France. Francuzi to narod zadufanych w sobie tchorzy placi za wlasna glupote. Co dobrego mozna powiedziec o narodzie ktory w swojej historii ma zabijanie krolow i oblakancze morderstwa podczas rewolucji. Wyparli sie religii chrzescijanskiej beda mieli muzulmanska. Moze kalifat paryski pozwoli im stworzyc malutka republike z rzadem Vichy-bis.
ponad 1 rok temu / GeorgeR
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.