2 marca 2021

Tolerancja dla profanacji. Uniewinnienie w sprawie „tęczowych” wlepek z Matką Bożą

(źródło: twitter.com / Marek Anioł)

Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił trzy osoby oskarżone w procesie o obrazę uczuć religijnych. Sprawa dotyczy rozlepiania w 2019 r. wokół jednego z tamtejszych kościołów nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tzw. „tęczową” aureolą. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Sąd uznał m.in., że zachowanie oskarżonych nie wypełniło znamion zarzucanych czynów, w tym działania intencjonalnego.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Akt oskarżenia wobec trzech aktywistek trafił do płockiej Prokuratury Rejonowej w czerwcu 2020 r. Przedstawiono w nim zarzuty z art. 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Sprawa dotyczyła wydarzeń z nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r., gdy w ramach tzw. miesiąca dumy gejowskiej, wokół kościoła św. Dominika w Płocku rozlepiono nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Postaci Maryi i Dzieciątka otoczone były aureolami w barwach sześciokolorowej tęczy – symbolu ruchu LGBT. Wizerunki te pojawiły się wówczas m.in. na koszu na śmieci i na przenośnej toalecie.

 

Wyrok nie jest prawomocny. W sprawie jako oskarżyciel posiłkowy występowała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Już zapowiedziano apelację.

 

Źródło: wp.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(34)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 724 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram