DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Tłumy na warszawskim Marszu dla Życia i Rodziny. Było wesoło, kolorowo i rodzinnie

Tłumy na warszawskim Marszu dla Życia i Rodziny. Było wesoło, kolorowo i rodzinnie
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska / Forum

Już po raz 12. ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W tegorocznym pochodzie Traktem Królewskim wzięło udział kilka tysięcy osób. Imprezę zakończyło wypuszczenie w niebo setki kolorowych balonów. - Poprzez tegoroczny marsz pragniemy wyrazić satysfakcję, że temat afirmacji i ochrony rodziny wszedł do głównego nurtu debaty publicznej – mówił Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, głównego organizatora manifestacji.


Tegorocznemu pochodowi towarzyszyło hasło „Czas na rodzinę!” Zdaniem Pawła Kwaśniaka z Centrum Wspierania Inicjatywa dla Życia i Rodziny, takie zawołanie ma zachęcić mężów i żony do poświęcania sobie więcej czasu, a rodziców do poświęcania więcej czasu swoim dzieciom, by budowali siłę własnych rodzin. - Poprzez tegoroczny marsz pragniemy wyrazić satysfakcję, że temat afirmacji i ochrony rodziny wszedł do głównego nurtu debaty publicznej – mówił prezes Kwaśniak. Organizator warszawskiego wydarzenia zwracał uwagę, że ciągle jest wiele zagrożeń dla rodziny, wśród nich m.in. edukacja seksualna. - Niepokojące jest także to, że wciąż obowiązuje w Polsce tzw. konwencja antyprzemocowa, która w instytucji rodziny, wierze i tradycji upatruje źródeł przemocy i patologii – mówił Kwaśniak.

Zdaniem organizatorów w tegorocznym Marszu wzięło udział kilka tysięcy osób. W większości były to rodziny z dziećmi, ale nie brakowało również seniorów. – Co roku uczestniczymy w marszu wraz z dziećmi i wnukami – mówi pani Jadwiga. - Idziemy w marszu, by wyrazić poparcie dla życia i rodziny. Chcemy w ten sposób przypominać o potrzebie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Chcemy sprzeciwiać się cywilizacji śmierci - mówił pan Paweł, który na Marsz przyszedł z żoną i trójką dzieci.


Warszawski pochód poprzedziła Msza święta w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Uczestnicy marszu przeszli Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem, by na placu Zamkowym wziąć udział w happeningu pro-life. Dla mam oczekujących narodzin dziecka, organizatorzy przygotowali upominki. Na zakończenie w niebo wypuszczone zostały setki kolorowych balonów.

Podczas Marszu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach. W placówce prowadzonej przez siostry urszulanki przebywa kilkanaście mam w stanie błogosławionym i z dziećmi. 

Marsz przeszedł dziś nie tylko ulicami stolicy. Podobne pochody odbyły się w 40 miastach, m.in. w Łodzi, Płocku, Bydgoszczy czy Rawie Mazowieckiej. Po raz pierwszy takie wydarzenie zorganizowano we Włocławku i Siemiatyczach. Łącznie od marca do września prorodzinne marsze organizowane są w prawie 180 miastach.

 

 

Źródło: KAI

WMa

DATA: 2017-06-11 16:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wspaniałe, radosne i uśmiechnięte twarze, w przeciwieństwie do "masek" uczestników spędów "czarnych wdów", KOD-ziarzy, ubywateli RP i kasty ludzi zdegenerowanych; różnica aż bije po oczach; a to dopiero początek marszów zwycięstwa dobra nad złem; z każdym dniem, tygodniem, miesiącem, rokiem będzie tylko gorzej dla zła, które, miejmy nadzieję, że dość szybko, zwinie się w rulon i zapadnie pod ziemię ze wstydu na zawsze;
10 miesięcy temu / JARO
 
Jak co roku promocję marszu w Gdańsku można ocenić na poziomie niedostatecznym. Nawet skrawka plakatu w mojej parafii ani słowa na kazaniu i w ogłoszeniach. Hiszpania pozostaje niedoścignionym wzorcem.
10 miesięcy temu / Hmmm
 
Polityka nie jest niestety taka prosta. Nie da się tak bezkompromisowo... jeszcze. Trzeba podmywać, podmywać, politycy też się zaczną podmywać i wreszcie oczyszczać. No i wtedy przyjdzie czas na bezkompromisowość. Z bezkompromisowym podejściem wychodzi się wtedy, kiedy ma się NIEMAL PEWNOŚĆ, że propozycja zostanie zaakceptowana. Inaczej zostanie się olanym z punktu. Homoruchy tak robią. Podmywają, podmywają. A za 5 lat bezkompromisowo zażądają małżeństw i adopcji.
10 miesięcy temu / Do Piotra
 
Kilka razy byłem na Marszu dla Życia, ale już mi nie zależy, aby było wesoło i kolorowo. Zależy mi na tym, aby była ustawa chroniąca życie. Poseł, który w październiku głosował przeciw życiu, dzisiaj szedł w marszu w jednym z miast. Poprę tylko te akcje w których nacisk na posłów będzie wyraźny i bezkompromisowy.
10 miesięcy temu / Piotr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.