DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Tego wezwania papieża Franciszka nie zacytują lewicowo-liberalne media. Zobacz dlaczego!

Data publikacji: 2016-07-29 06:01
Data aktualizacji: 2016-07-29 14:00:00
Tego wezwania papieża Franciszka nie zacytują lewicowo-liberalne media. Zobacz dlaczego!
Fot: Adam Chelstowski/FORUM

Już pierwszego dnia swojej obecności w Polsce Ojciec Święty Franciszek zwracając się do przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju, w tym prezydenta, premier, członków rządu i parlamentarzystów, w sposób jednoznaczny zabrał głos w sprawie toczącej się u nas debaty na temat ochrony życia. Tych słów papieża nie zacytują lewackie portale, które często powołują się na jego zmanipulowane wypowiedzi, by w ten sposób lansować swoje ideologie.

 

- Polityka społeczna na rzecz rodziny, pierwszej i podstawowej komórki społeczeństwa, aby wspierać te najsłabsze i najuboższe, pomagając im w odpowiedzialnym przyjęciu życia, stanie się w ten sposób jeszcze bardziej skuteczna. Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte jak i chronione – od poczęcia aż do naturalnej śmierci, i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie. Z drugiej strony do zadań państwa, Kościoła i społeczeństwa należy towarzyszenie i konkretna pomoc wszystkim, którzy znajdują się w sytuacji poważnej trudności, aby dziecko nigdy nie było postrzegane jako ciężar, lecz jako dar, a osoby najsłabsze i najuboższe nigdy nie były pozostawiane samym sobie – powiedział w środę na Zamku Królewskim na Wawelu papież Franciszek.

 

Nie ulega wątpliwości, że Ojciec Święty ma świadomość trwającej w Polsce walki o ustawowe zakazanie mordowania nienarodzonych dzieci. Jego głos wypowiedziany już pierwszego dnia pielgrzymki do naszej Ojczyzny jest więc jednoznacznym sygnałem. Papież wyrażając swoje prywatne stanowisko w tej sprawie przypomniał jednocześnie jasne i niezmienne stanowisko Kościoła.

 

Słów papieża słuchali politycy rządzący naszym krajem, którzy deklarują się jako osoby wierzące. Już na jesieni będą mieli okazję zagłosować za życiem, a przeciw mordowaniu dzieci – zgodnie z tym co powiedział do nich papież Franciszek.

 


Cytat za: KAI

MWł
  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
do eos
"Ciekawe dlaczego różne religie mogą jakoś bezkrwawo współcześnie egzystować tylko ta jedna nie może i wszędzie wprowadza chaos krew i płacz" - bo ta jedna ma tak zapisane w swojej "świętej księdze" Koranie, na przykład: "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta" (47:4).
eos
Po doświadczeniach Afganistanu byłbym ostrożny w pisaniu o "niewinności" islamskich dzieci, po doświadczeniach europejskich uczniów, których kosztem chora ideologia próbuje cywilizować tych niby niewinnych również, z szacunku dla ich cierpień i cierpień ofiar zamachów raczej bym milczał. W naszym wymiarze o oznacza, że mamy chronić życie ale przede wszystkim tych którzy zostali powierzeni naszej opiece czyli naszych polskich dzieci. Wiadomo kto stanowi współcześnie największe zagrożenie, mamy obowiązek się przed nim bronić, za nim będzie za późno i będziemy płakać jak płaczą we Francji i Niemczech. Ciekawe dlaczego różne religie mogą jakoś bezkrwawo współcześnie egzystować tylko ta jedna nie może i wszędzie wprowadza chaos krew i płacz.
Maria
Uprzejmie proszę, by nie powtarzać nicków osób tu piszących. Proszę swoje komentarze brać na swoje konto a nie podszywać się pod innych /to do Marii od słów ,,Słowa papieża dotyczą również ochrony życia dzieci uchodźców, nieprawdaż?"/. A co do pytania, to co uważa ,,Maria", że poczęte życie uchodźcy należy likwidować? W jaki sposób? Aborcja? Inaczej? I co autorka w ogóle miała na myśli, czy tylko poczęte życie, czy dzieci, które już są na świecie też?
do Maria
Słowa Papieża dotyczą wszystkich dzieci, a więc także dzieci uchodźców. Czym się różni nienarodzone dziecko Polaka od nienarodzonego dziecka choćby i islamskiego terrorysty? Te dzieci są jednakowo niewinne, gdyż (poza grzechem pierworodnym) nie popełniły żadnego grzechu.
daffy
@maria. Droga Mario. Chcesz chołubić dzieci uchodźców? Wspaniale! Nie troluj, tylko pakuj się do Bawarii. To blisko. Chcesz pokazać solidarność, udanej podróży. Nie ściągsj mojej 6-letnirj córce jurnych książąt orientu! Ps. W Szwecji jest ich dużo, może masz bliżej.
Maria
Słowa papieża dotyczą również ochrony życia dzieci uchodźców, nieprawdaż?
do Maciek
Zawsze gdy czegoś nie rozumiesz, to bezsilnie nazywasz bełkotem? Oczywiście że Polacy są patriotami, więc wypowiadają się tonem nacjonalistycznym. A wyprani z idei internacjonaliści-bezpaństwowcy mają prawo tego nie rozumieć. I nie manipuluj wypowiedziami papieża. Przytocz bezpośredni cytat.
Leopold
To tragedia co Oni zrobili z tych dni młodzieży, aż płakać mi się chce. Boże już rozumiem dlaczego przyjdzie Twoja kara na tych, co zamiast strzec Świętego Oficjum poszli na układ ze światem.
Jerry
@lewica Obiektywnie, czyli zgodnie z prawdą, rzetelnie. I tak my, tradycyjni, oceniamy wypowiedzi papieży - zgodnie z prawdą, czyli zgodnie z odwieczną nauką Kościoła, który to Kościół, którego głową jest Chrystus, działa pod natchnieniem Ducha Świętego. Duch Święty ma to do siebie, że nie zmienia zdania. A papieże, to tylko ludzie. Jak papież mówi co innego, niż oficjalna nauka Kościoła (czyli Ducha Świętego), to kto się myli?
Maciek
Prawicowy bełkot. Taki z Ciebie katolik, a ton swojej wypowiedzi masz jak najbardziej nacjonalistyczny. I Papież wlasnie powiedział, tez, że nie idzie tych dwóch rzeczy pogodzić. No!
do lewica
Przynajmniej napisałeś prawdę, że jesteś z lewicy. Potwierdza to wysokie stężenie hipokryzji w twojej wypowiedzi.
Soplica
Wolałbym aby podczas oficjalnych wizyt Papież wyrażał się "oficjalnie" a nie "prywatnie".
lewica
Myślę, że środowiska lewicowe, do których się zaliczam wyjątkowo wysoko cenią każdą wypowiedz Papieża Franciszka. Nie można powiedzieć tego o konserwie prawicowej, która szuka rodzynków w wypowiedziach i ocenia je na swój sposób bez żadnego obiektywizmu aby dokuczyć lewicowo myślącym. Zatwardziała konserwa nie nauczyła się jeszcze myślenia obiektywnego bo to nie leży w ich interesie.
Marcin Wawrzyniak
Zgadzam się, że wypowiedzi papieża nie można wyrywać z kontekstu. Za jednym razem bowiem wykażemy, że papież to święty człowiek, a za innym, że to fałszywy prorok...
Wolnościowiec
Za to lewicowe media zacytują pierwsze zdanie o polityce społecznej, która jest integralną częścią ideologii lewicowych od centrolewicowej po komunistyczną. Polityka społeczna to nic innego jak zasiłki dla ubogich i bezrobotnych, budownictwo komunalne, ingerencja państwa w rynek pracy (dotacje państwowe na staże i inne dofinansowania bezrobotnych i przedsiębiorców chętnych do zatrudnienia kogoś, kogo nie potrzebują, za niemal darmo, na określony czas). Wiele z tego mojego rozwinięcia znajduje się w ostatnim cytowanym przez Redakcję zdaniu Franciszka.
Maria
@niewiarygodna prawda - ci forumowi trolle znajdą coś innego na Franciszka, jak manipulacji innych nie zacytują, to swoją zmontują i podpiszą się jako katolicy.
Marcin Wawrzyniak
P.S. Po za tym, gdyby Franciszek powiedział publicznie coś odwrotnego, np. że życie nie zasługuje na ochronę od chwili poczęcia, to w tym samym momencie, uroczyście i wobec świadków, wyrażając herezję, zrzekłby się swojego urzędu.
Marcin Wawrzyniak
Zaiste, jestem dumny ze słów Franciszka. Powiedział coś, co jest zgodne z Ewangelią i Tradycją. Czy jest to normalne (z perspektywy poprzednich pontyfikatów), że takie deklaracje wywołują szok wśród katolików? (to pytanie retoryczne)
niewygodna prawda
"Tych słów papieża nie zacytują lewackie portale, które często powołują się na jego zmanipulowane wypowiedzi, by w ten sposób lansować swoje ideologie." - nie tylko lewackie portale. Forumowi wrogowie Papieża Kościoła Rzymskokatolickiego, którzy często powołują się na jego zmanipulowane wypowiedzi, by w ten sposób lansować swoją talmudyczną ideologię, też nie zacytują.
Żenua. Nic nie powiedział o TK. :-P
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.