DZIŚ JEST:   27   MAJA   2018 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Taka jest miara prawdziwego bohaterstwa. Poruszająca historia Carrie DeKlyen

Taka jest miara prawdziwego bohaterstwa. Poruszająca historia Carrie DeKlyen
Carrie i Nick DeKlyen z rodziną w szpitalu. Po prawej: szóste dziecko DeKlyenów. źródło: Facebook / Char Chandler

Carrie i Nick DeKlyen byli niczym niewyróżniającym się amerykańskim małżeństwem mieszkającym w stanie Michigan. Wychowywali piątkę dzieci i oczekiwali przyjścia na świat kolejnego, gdy niczym grom z jasnego nieba spadła na nich wiadomość, że Carrie ma guza mózgu.

 

Mimo szybkiej reakcji lekarzy i usunięciu guza okazało się, że jest to złośliwy nowotwór. Jedynym co mogło wówczas uratować bądź znacznie przedłużyć życie kobiety, zdaniem lekarzy, były chemioterapia i... aborcja.

 

Kobieta będąc wówczas w ósmym miesiącu ciąży powiedziała, że woli sama umrzeć niż pozwolić na zamordowanie swojego dziecka. Dlatego też odrzuciła zaproponowaną „pomoc”. Jak podaje portal gość.pl Carrie „liczyła na utrzymanie ciąży przynajmniej do 32 tygodnia. Lekarz prowadzący zapewnił ją, że w takim razie umrze najdalej za 10 miesięcy”.

 

Decyzję żony w pełni poparł jej mąż. - Rozmawialiśmy o tym i modliliśmy się w tej sprawie. Moja żona wybrała dziecko - powiedział.

 

Choroba Carrie bardzo szybko postępowała. W 19 tygodniu ciąży, kobieta zapadła w śpiączkę. Dzięki staraniom jej męża udało się nakłonić lekarzy do jak najdłuższego utrzymania jej organizmu przy życiu, co wiązało się z kilkoma bardzo ryzykownymi operacjami.

 

5 tygodni później dziewczynka w łonie Carrie przestała rosnąć. Podjęto wówczas jedyną możliwą w tej sytuacji decyzję o cesarskim cięciu.

 

- Carrie właśnie tego chciała, a ja ją popierałem. Teraz nadszedł czas, aby poszła do domu – powiedział jej mąż, gdy dziecko przyszło na świat.

 

Następnie lekarze odłączyli aparaturę podtrzymującą życie kobiety. Do samego końca mąż wraz z dziećmi czuwali przy umierającej. Na kilka chwil przed odejściem do Domu Pana Carrie otworzyła oczy, lekko uścisnęła dłoń męża i zmarła.

 

Córeczka DeKlyenów jest zdrowa. Już niedługo zacznie samodzielnie oddychać.

 

 

Źródło: gość.pl

TK

 

 DATA: 2017-09-14 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jako antykatolicki ignorant jak zwykle kłamiesz. Katechizm Kościoła Katolickiego, który jak napisałeś na tym forum uważasz za brednie, głosi: "Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym KAŻDE spowodowane przerwanie ciąży. Nauczanie na ten temat NIE ULEGŁO ZMIANIE I POZOSTAJE NIEZMIENNE. Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, JEST GŁĘBOKO SPRZECZNE Z PRAWEM MORALNYM" KKK2271. A sprzeczność z prawem moralnym to właśnie grzech :-D
8 miesięcy temu / do Stormer
 
@do Stromer: Nie kłam. Nie ma żadnego grzechu gdy dokona aborcji w celu ratowania swojego życia.
8 miesięcy temu / Stormer
 
Ignorancie, ciało dziecka nie jest ciałem matki, a religijną konsekwencją zabicia dziecka byłby grzech. Informuję pro forma, bo wiem ze jako antykatolik tego nie uznajesz :-D
8 miesięcy temu / do Stormer
 
Pewnie chodziło o ósmy tydzień pod wpływem emocj autor się pewnie pomylił i zamiast tydz napisał miesiąc
8 miesięcy temu / Dana
 
Jej ciało, jej decyzja. Wolno jej było usunąć ciążę bez żadnych religijnych konsekwencji. Racjonalnie wnioskowała, że ma znikome szanse na wyleczenie i wolała nie ryzykować. Ale to trochę dziwne, skoro w 19 tygodniu ciąży zapadła w śpiączkę a w ósmym miesiącu ciąży powiedziała, że woli sama umrzeć.
8 miesięcy temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.