DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Tak protestuje „elyta”. Krzywonos i Wałęsowa na wojennej ścieżce

Data publikacji: 2016-02-28 20:00
Data aktualizacji: 2016-03-02 18:37:00
Tak protestuje „elyta”. Krzywonos i Wałęsowa na wojennej ścieżce
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Takiego popisu braku kultury i zwykłego chamstwa dawno nasz kraj nie oglądał. Na ulicę wyszli obrońcy demokracji i Lecha Wałęsy spod znaku KOD. Wypowiedzi światłych do bólu przedstawicieli i sympatyków tego niebywale spontanicznego ruchu na długo pozostaną w pamięci.

Wśród zabierających głos podczas niedzielnej manifestacji w obronie Lecha Wałęsy znalała się m.in żona byłego prezydenta, Danuta. Można odnieść wrażenie, iż postanowiła ona maksymalnie rozszerzyć pole rażenia swej wypowiedzi. Oprócz zwyczajowego atakowania Jarosława Kaczyńskiego, ze sceny popłynął potok oskarżeń pod adresem Kościoła i ojca Tadeusza Rydzyka. Subtelność ataku przywodziła na myśl radziecką katiuszę. Danuta Wałęsa zadeklarowała wprost „przyszłam tutaj, żeby zamanifestować swój sprzeciw względem tego rządu i  tego małego człowieczka, który stoi za  tymi, których tam wybrał i nawet się nie wychyli, bo się boi”.


Nie omieszkała nazwać Kaczyńskiego „małym człowieczkiem, który zamknął się w stanie wojennym w czterech ścianach z kotem“.

 

Jej zdaniem „My nie możemy dzisiaj liczyć na Kościół. Choć to przykre i smutne. Choć biskup Głódź mówi, żeby Wałęsa przeprosił. A za co on ma przepraszać? Żeby Wałęsa nie rozmawiał z komunistami, to by  nic nie osiągnął. Bogu dzięki, że   on rozmawiał z komunistami. Ale ja mogę gwarantować, że on nikogo nie skrzywdził, nikogo nie zdradził i  nie brał żadnych pieniędzy. Prawdą jest też, że  Kościół by mógł dużo powiedzieć. Księża czy biskupi, którzy byli w tamtym czasie. Ale Kościół wywalczył swoje. Wałęsa wywalczył Msze Św. w radio i   telewizja i  wiele rzeczy Kościół ma. Teraz ma pieniądze. I  Kościół, mój Boże, powinien być z narodem. Zakonnik powinien żyć w ubóstwie. A ten zakonnik w Toruniu to nie jest zakonnik, to jest biznesmen”.

Trudno nie odnieść wrażenia, iż żona Lecha Wałęsy w zaskakiwaniu poziomem oderwania od rzeczywistości osiągnęła poziom wdowy po generale Kiszczaku, co nie było z pewnością łatwe...

W obrażaniu prezesa PiS nowe terytoria postanowiła także zagospodarować przemawiająca na tym samym wiecu - namaszczona na legendę - Henryka Krzywonos. Jak wykrzyczała "my po prostu potrzebujemy bata na Wałęsę, żeby kurdupel mógł zrobić swoje sprawy. Nie pozwólmy mu na to. Naprawdę nie pozwólmy".


Warto dodać, że określenie "kurdupel" wielce przypadło do gustu słuchającym Krzywonos. Okrzykom "precz z kurduplem" nie było końca. Ot, takie elitarne igraszki...

 

Widać wyraźnie, że w opinii Krzywonos grubiańskie aluzje do cech osobistych i niezależnych od ich posiadacza takich jak np. wzrost należą do szerokiego wachlarza zachowań uchodzących za właściwe. Powstaje pytanie: na jakich salonach ona się tak wyrobiła?


Można przypuszczać, że lwia część zadekretowanych przez salon "arbitrów elegancji" promuje takie właśnie chamskie zachowania, o ile uderzają we wrogów. Z ich usług korzystała chyba nie tylko Krzywonos, ale być może i przecierający szlaki odrzucania przyzwoitości w debacie publicznej Stefan Niesiołowski.


Ci wszyscy miłośnicy dialogu i ustyskujący na "obniżenie poziomu dyskursu" nie widzą nic niestosownego w brutalnym dokopywaniu przeciwnikowi przez Krzywonos. Co powiedzieliby w sytuacji, gdyby to polityk PiS ośmielił się publicznie drwić np. z przywar fizycznych pani Krzywonos? Jakież straszne larum rozniosło by się od ulicy Czerskiej, aż po Wiertniczą!

 

A podobno chodziło o demokrację, solidarność z Lechem i takie tam... No cóż rzeczywistość jednak skrzeczy i ujada.

 

 

Łukasz KarpielPS. Do poniedziałkowej "Wyborczej" dołączono utrzymaną w stylistyce przemówień Danuty Wałęsowej i Henryki Krzywonos naklejkę z "przezabawną" karykaturą autortstwa Jacka Federowicza z podpisem "Uważaj. Mały brat patrzy". Moda na "żarty" à la KOD trwa. 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
lk
Wyobrażam sobie, że gdyby przedstawicielie PIS wyrażali sie w podobnie obrażliwy sposob o pani Krzywonos, jak ona czyni to np w czasie manifestacjy KOD- np, gdyby powiedzieli że jest stara, głupia i gruba- to sprawa pewno trafiłyby do sądu
Jeremiasz
to zbudowała gazeta wyborcza, największy szkodnik po 1989r. a że u nas jest kraina kundli już od ponad 200 lat to większość wie. Maja tu swoje tarłowiska i ma kto im żarcie sypać. Trzeba po prostu robić swoje i zacząć wsadzać do więzienia!
O!
Skąd to oburzenie, jeśli go nie było jak pisowszczyki gwizdały przy okazji wydarzeń organizowanych przez poprzednią koalicję?
Pelagia
Zadymiarze zapadną się pod ziemię, kiedy rząd PiS wprowadzi systemy informatyczne dzięki którym Polska przestanie być okradana. PO-PSL przez 8 lat pilnowali, aby "nic złego" nie stało się w tej materii.
Turwicz
Rozmawiała kioskara z rajfurą, to i poziom odpowiedni
Modelka
Kaszaloty w natarciu?
TOja
Wiele dokonał Wałęsa dla naszego narodu.....? PO PROSTU BYŁ i tylko był - a mocodawcy pilnowali oby tylko ON był. Czy to jasne ? Obecnie inne grupy interesu pilnują aby w Polsce trwała ZADYMA. Jakie to grupy ? Wie ktoś ? Proszę pomyśleć i nie irytować się. TRWAĆ i CZUWAĆ.
slimakk
jedno trzeba niestety przyznac racje: Jaroslaw Kaczynski niepotrzebnie sie osmiesza probujac na bohatera Solidarnosci kreowac swojego brata jest to niesmaczne tak samo Tadeusz Rydzyk - pojawil sie w Polsce juz po tym, jak odzyskalismy niepodleglosc i nie ma dowodu na to, aby wogole ta Polska pod rzadami Jaruzleskiego wzbudzala w nim jakiekolwiek emocje: pozytywne czy negatywne
mt
Mialam Danutę Wałęsę za kobiete z klasa,,ale rozczarowanie..co za jezyk? tak samo pani Krzywonos.. No coż tak to jest jak sie prostych ludzi szybko na szczyt wypromuje.. Zero HONORU. Wspołczuje Paniom bardzo. Jescze niedawno Pani napisala w swojej ksiażce o aroganckim mezu, który nawet w ławce koscielnej jest obcy
kontrakcjax1
Komuniści starali się tuszować swoje zbrodnie a Wy NIEKTÓRYCH bandytów gloryfikujecie.Pokażcie w której EWANGELII JEZUS mówi:"zabij wroga i jego plemię".
MasterCK
No widać że PiS owska " elyta" się oburza. Nie w smak im to że przesunie do 11.00 spał 13 grudnia 1981 roku. Nawet po niego nie chcieli przyjść taki był " ważny " z niego opozycjonista. Śmiech na sali. Cała ta PIS owska telenowela powinna się skończyć jak najszybciej dla dobra Polski i Polaków.
wwm
@Niekodowa opozycjonistka "Drodzy PiS-owcy (...)". Nie jestem "PiS-owcem" - ale Pani odpowiem. "(...) przypomnijcie sobie cytat: "jakim mieczem wojujesz...". A z czego to cytat? Jeśli chodzi o miecz, to znam coś takiego: "wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną" (w innym tłumaczeniu: "wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną"). Ale "jakim mieczem wojujesz..."? To coś nowego. Poproszę źródło (i pełną wersję - także to, co jest po wielokropku). A może Pani chodziło o coś innego? Nie o miecz, tylko o Miecia? "Kto z Mieciem (Wachowskim) wojuje, ten od Miecia ginie"? "No i bądźmy poważni afera z aktami nie jest przeciez przypadkowa, a Wałęsa znów jest atakowany za rządów PiS". "Afera z aktami" wzięła się stąd, że umarł Kiszczak - a wdowa postanowiła pozbyć się papierów, które po nim zostały. "Bądźmy poważni" - pani "opozycjonistko". A "Bolka" nikt nie atakuje - "Bolek" sam się kompromituje.
Niekodowa opozycjonistka
Drodzy PiS-owcy - zrozumcie: agresja rodzi agresję oraz przypomnijcie sobie cytat: "jakim mieczem wojujesz...". No i bądźmy poważni afera z aktami nie jest przeciez przypadkowa, a Wałęsa znów jest atakowany za rządów PiS. Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam.
Myślę że słowami o "kurduplu" Krzywonos uprawomocniła zwroty typu "tłusta świnia" albo: "tuszonka", czy "wieprzowe podgardle", które ze spokojem mozna teraz uzywac pod jej adresem.
Aaron
Krzywonos bohaterka-ale jaja. Gratuluję KOK czyli komitetowi obrony koryta bohaterów. Jakie koryto tacy bohaterowie.
okirex
Nie rozumiem, dlaczego debatuja ze ZDRAJCA i ZAPRZANCEM! Pod trybunal go! i skonfliskowac cale zawlaszczone mienie! Jak "bysnes" sie skonczy to przestana te pastuchy walesowate szczekac!!!
Bronek
W stanie wojennym nie wszyscy byli Tajnymi Współpracownikami, którzy mogli spokojnie dać się internować jak Lech Wałęsa w ośrodku wypoczynkowym w Arłamowie, gdzie i tak po pewnym czasie wydostały się kompromitujące nagrania... Jeszcze pamiętamy o tym.
wwm
"Warto dodać, że określenie "kurdupel" wielce przypadło do gustu słuchającym Krzywonos. Okrzykom "precz z kurduplem" nie było końca". Lech "Bolek" W. jest mniej więcej tego samego wzrostu co Jarosław Aleksander K. Skoro Jarosław Aleksander K. jest "kurduplem" - to i Lech "Bolek" W. jest "kurduplem".
piwko
Danusia rozum POstradała, albo.... nie chce na stare lata mieszkać w przytułku jak jej zagroził Bolek.
do @Filipa
Drogi panie gdzie pan był jak mordowano Polaków za komuny ? Większość z nich jeśli nie wszyscy to chrześcijanie ! Gdzie pan był jak bito pod krzyżem ludzi modlących się ?! Takie gadanie że koś kogoś pchnął na kogoś i to jest argument śmierdzi właśnie KOD-em ! W Polsce właśnie chodzi by zaczęła panować moda na silną Polskę narodową i na chrześcijaństwo a nie na "postęp" i homoseksualizm !
m
"Zawsze wierne"
przypadkowy
Te dwie kobiety ,Wałęsowa i ta Krzywonosowa sięgnęły zenitu.Wyzute z człowieczeństwa,brak kultury, nie potrafią się wypowiadać.Wałęsowa w TVP invo powiedziała że oni mieli pieniądze dzięki BOGU bo Lechu wygrywał w totolotka,a teraz już mają dosyć pieniędzy i nie musi wygrywać.Wałęsowa zachowała się jak nie normalna osoba i po co wypowiada się publicznie i wystawia na pośmiewisko.Dwie kukły.
Filip
Zwykle nie komentuje czytanych teksow, ale dla was zrobie wyjatek. Bawi mnie wasz artykul, bo zamiast obrazac uczestnikow tej mafifestacji moze posluchali byscie poslow Pis ktorzy od zawsze twierdzili ze retoryka takich manifestacji jeat inna, i nie nalezy sie obrazac za komuniste czy zlodzieja. jeszcze jedno gdzie byliscie ze swoimi swiatlymi tekstami gdy mafifestujacy spod znaku krzyza, na wizji zaatakowali reporteraTVP? ot to taka roznica to byli nasi wiec o nich nie piszemy, to sa oni to ich zmieszamy z blotem, po chrzescijansku.
polak
W kolekturze gdy chcialem tysiac zl na lodowke to pani sie zapytala na kogo bede donosil
ela450
Wydaje mi się,że jak rząd nie wyprostuje ścieżki z Trybunałem Konstytucyjnym,to fale protestów będą się nasilać i będą poruszać różne sprawy. To,że rząd chce zmieniać sprawy państwa na lepsze, na pewno,na to,wszyscy czekają,ale to trzeba robić, nie naruszając praw zawartych w konstytucji. Obecnie,zablokowany Trybunał, jest języczkiem wszystkich zatargów i co gorsze,nasilających się.
tutejszy
Jeden poprowadził 10 mil. członków ,,Solidarności,, do zwycięstwa a Wy plujecie mu w twarz ,czyżby to polska ,,demokratyczna,, tradycja.
a.k.
CZyZBY WSZYSTKIM DECYDENTOM CHODZILO O WYWOLANIE W POLSCE WOJNY DOMOWEJ .z moich obserwacji i analiz wynika ze faszyzm juz jest gleboko wprowadzany. Ktos zaplanowal tak zwane oczyszczenie kraju z ludzi przeszkadzajacych przez rozlew krwi.
Lolek
Nie graj w toto lotka bo cię los Bolka spotka!
rotmistrz
elyta odrywana od koryta
Demokratka.
Cóż, taka opinia jakie salony. Poprzewalało się niektórym dobrze.
jarek
Wiele dokonał Wałęsa dla naszego narodu i przejdzie do historii tylko jaka rolę mu ta historia przypisuje ? Wygląda na to że podobną do Judasza. Oczywiście ranga nieporównywalnie mniejsza.
lotnisko w gdansku musi zmienic nazwe
te dwie kobiety sie poprostu dramatycznie osmieszyly dzis w Gdansku. Ida dalej w zaparte w klamstwo i oblude. Cala Polska, cala Europa, caly Swiat widzial i widzi pokwitowania Walesy i dowody na to ze brak kase i donosil. Dostep mieli i maja miedzynarodowi dziennikarze. A co robi krzywonos z walesowa. Wychodzi do ludzi i publicznie w sorry ale prostacki sposob jak debilom i nieukom wmawiaja ze to nie prawda bo one chyba maja licencje na prawde. Osmieszyly sie te panie i zrobily z siebie posmiewisko. Wczoraj kod z rysunkami bolka i lolka. Tyle dla nich znaczy wielka sprawa dla Polski i Polakow ze byly prezydent donosil i byl czescia ukladu. To dramat dla wielu a ludzie z kod cyrk z tego robia. Jak patrze na zachowanie schytyny, krzywonos, swetru to mowie: Dzieki Bogu ze w pazdzierniku 2015 wybory wygral PIS. Dzieki Bogu.
John Galt
Jeden po drugim, jedna po drugiej, sięgają bruku, by nie rzecz kloaki...
agricola
Czerwony beton za Bolkiem.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.