DZISIAJ JEST
CZWARTEK 21 WRZEŚNIA
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Imieniny obchodzą:
Janusz, Hipolit, Mira
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Sześciogodzinne spotkanie na szczycie. O czym rozmawiali Viktor Orban i Jarosław Kaczyński?

Data publikacji: 2016-01-07 09:00
Data aktualizacji: 2016-01-07 10:07:00
Sześciogodzinne spotkanie na szczycie. O czym rozmawiali Viktor Orban i Jarosław Kaczyński?
Fot.Radek Pasterki/Fotorzepa/Forum

W środę, 6 stycznia, w małopolskiej Niedzicy doszło do spotkania lidera rządzącej w Polsce partii politycznej i premiera Węgier. Mityng Viktora Orbana i Jarosława Kaczyńskiego trwał 6 godzin. O czym w tym czasie rozmawiali obaj panowie? Na razie na ten temat można tylko spekulować.

 

Politycy spotkali się niespodziewanie w pensjonacie w Niedzicy (powiat nowotarski) około godziny 11. Mieli przenieść się do niedzickiego zamku, co byłoby o tyle symboliczne, że w przeszłości należał on węgierskiego rodu szlacheckiego Palocsayów Salomonów. Ostatecznie jednak Kaczyński z Orbanem konferowali przez sześć godzin w budynku.

 

Węgierski portal vs.hu twierdził, że obaj politycy chcieli wymienić doświadczenia w prowadzeniu reform. Orban przejmując władzę w 2010 r. również dokonał zmian w Trybunale Konstytucyjnym oraz przekształceń w mediach publicznych. Podobnie jak w przypadku Polski spotkało się to z krytyką ze strony instytucji Unii Europejskiej i pogróżkami posuwającymi się nawet do groźby odebrania Węgrom prawa głosu w Radzie Europejskiej. Orban cieszący się ogromnym poparciem narodu wytrwał na obranym kursie i mimo fali ostrej, a często brutalnej krytyki ze strony eurokratów, Węgry ograniczyły wpływy międzynarodowej finansjery, banków, korporacji i hipermarketów.

 

Portal Hungary Torady twierdzi, że niespodziewane konsultacje wiążą się raczej z zaplanowanymi na czwartek rozmowami Orbana z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. W państwie tym żyją także węgierscy emigranci zarobkowi i postulaty Camerona, by obciąć świadczenia socjalne dla przybyszów z innych państw unijnych uderzają w nich podobnie jak i w Polaków. Być może więc premier Węgier chciał wzmocnić swoje stanowisko zjednując dla niego poparcie Kaczyńskiego i polskiego rządu, na który ten ostatni ma wpływ jako lider partii rządzącej. Wiadomo jednak, że to Jarosław Kaczyński był stroną zapraszającą.

 

Źródło: kresy.plpolsatnews.pl

MWł
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Świadomy
?Polacy przepraszają Czechów, Słowaków i Węgrów za zdradę której dokonał polski rząd ,mamy nadzieje że banda czworga już nie dojdzie do wladzy, my jako Polacy odcinamy się od tej haniebnej decyzji !!!? ? pisze (pisownia oryginalna) na stronie wydarzenia jego organizator Mariusz Piotr Maciejewski. Oto cytat z innego magazynu. Do sedna... Naszymi naturalnymi partnerami są słowianie a nie germanie i celtowie.
Maria
Orban protestant ale rządzi mądrze, nie czepiaj się Robercie.
Leo
Wszystko pięknie. A gdzie Słowacja? Nie da się tak prowadzić polityki południowej bez sąsiada znad Jaślisk i Barwinka.
Robert
@dobry początek Orban to kalwinista, więc o żadnym zjednywaniu katolików nie ma mowy.
Bartek
Tego typu spotkania przywodcow krajow srodkowo-wschodniej oraz balkanskich krajow powinny sie odbywac co najmniej dwa razy w roku, najlepiej co kwartal. Jestesmy silni razem, mozemy stawic czola szalejacej napastliwosci ze strony dominujacych EU krajow. Obecnie mamy kilku przywodcow w naszym rejonie na skale wielkich patriotow.
Już Orban dobry? A i ,,moskiewscy agenci,, chyba wyjechali z Polski, bo jakoś Fronda.pl nie ostrzega przed nimi i nie kompletuje ich nazwisk na forum. Z całą pewnością jest to dobra strona obecnego kursu PiSu - dali w końcu ,,tym ludziom,, spokój.
dobry początek
Nareszcie świetny partner do rozmów z najbardziej zaprzyjaźnionego z nami narodu jakim są Węgrzy. Myślę,że konsolidacja sił narodów z kręgu cywilizacji o najwyższych wartościach - chrześcijańskiej, a w szczególności katolickiej powinna następować i zataczać coraz szersze kręgi. Czas budzić i jednoczyć katolików na całym świecie i wspólnie przeciwstawiać się siłom szatańskim.
leon
Rozmawiali jak daleko można się posunąć w rewizji swojego członkostwa w UE - by z niej nie wylecieć. UE będą bronić do przelania swojej krwi męczeńskiej.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.