DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Szef ukraińskiego IPN nie uważa, by celem jego kraju było pojednanie z Polską

Data publikacji: 2016-02-11 09:00
Data aktualizacji: 2016-02-11 11:20:00
Szef ukraińskiego IPN nie uważa, by celem jego kraju było pojednanie z Polską
fot. Paweł5586, lic. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported via wikimedia commons

Wołodymyr Wjatrowycz, mianowany przez władze post-majdanowej Ukrainy na stanowisko szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, znany jako negacjonista wołyński, podczas rozmowy z dwumiesięcznikiem „Nowa Europa Wschodnia” stwierdził, że celem dialogu Ukrainy i Polski nie jest pojednanie a porozumienie.

 

- Naszym celem nie jest pojednanie. Celem jest porozumienie. Różnice między nami w ocenie konfliktu polsko-ukraińskiego pozostaną - stwierdził w wywiadzie z dwumiesięcznikiem wydawanym przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu Wołodymyr Wjatrowycz.

 

Szef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz poglądów. Z wykształcenia jest historykiem, absolwentem Uniwersytetu Lwowskiego.

 

Przed mianowaniem na prezesa IPN pełnił w latach 2008-2010 m.in. funkcję dyrektora archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Podejrzewa się, ze fałszował wtedy dokumenty, dzięki czemu miałyby wybielać OUN-UPA. Jest też członkiem rady nadzorczej Muzeum „Więzienie na Łąckiego”, które propaguje w swoich ekspozycjach tezę, iż II Rzeczpospolita - na równi z Niemcami i Sowietami - okupowała Lwów i Galicję Wschodnią.

 

Wjatrowycz jest autorem książki „Druga wojna polsko-ukraińska 1942-1947”. Praca stawia tezy, że zbrodnie Ukraińców na Polakach z Kresów nie były działaniem zaplanowanym, a spontaniczną odpowiedzią na prowokacje.

 

Źródło: Kresy.pl / new.org.pl

MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
w
Na Ukrainie dzieją się dziwne rzeczy, niestety nieprzyjazne Polsce. Po co w takim razie pomagamy im się kształcić za darmo u nas ? Te tysiące po edukacji może będą nam przychylne ale co z wielomilionowym ciemnogrodem i nacjonalistami ? W jaki sposób ten Pan został szefem IPN Ukrainy ?
[email protected]
Co na to Pan minister Waszczykowski ? W nagrodę Pan prezydent Duda pożyczył mu cztery miliony euro !
z rodu Dmowskiego
Ukraina bratnia Polsce?????? większej kpiny nie słyszałem.Oni tak plota, bo to realizacja założeń OUN zakłamanie historii. Od ukraińca nie odwracaj się plecami, bo kiedy dasz mu następne 4 miliardy ukradzione polskim emerytom, to ten kiedy je policzy w podzięce wbije ci nóż.
abc
Persona Non Grata!
Tomasz
Według Romana Dmowskiego Ukraina to wrzód Europy.OUN UPA SS GALEIZEN Legion Ukraiński są winne zbrodni na Polakach Rosjanach Żydach Ukraincach.W 1939 szowiniści ukrainscy mordowali oficerów żołnierzy powracających do domu z Wojny Obronnej.
cristero
@Roman Dmowski: Co ty tam wiesz, Romek, nasz patriotyczny rząd sobie z nimi poradzi. Pan Waszczykowski będzie "poruszał kwestie na wszystkich szczeblach", a jak nie poskutkuje, to za karę dowali im kolejne 4 miliardy.
tem
A myśmy tę hydrę wspierali w walce o niezależność od Rosji. Ostatnio Duda zawiózł im miliardy. I po co? Żeby gad zbrodniczego nacjonalizmu ukraińskiego, którego owocem było ludobójstw na Wołyniu i we Lwowskim, mógł się odrodzić. I jeszcze ci sami ludzie chcą nas wysłać na wojnę z muzułmanami - znowu!
darek
Jakie elity, taka przyjaźń. I tym razem ponad głowami Polaków. Czyli - dużo musi się zmienić, żeby wszystko zostało, jak było :(
teodor
Bezczelność, arogancja, zakłamanie...Brak słów na taką postawę...A wszystkim którzy mają jakieś złudzenia, co do zmiany mentalności potomków UPA polecam film francuskiego reżysera "Ukraina. Maski rewolucji", o wydarzeniach z 2014, kiedy Ukraińcy spalili w Odessie 45 osób.
Roman Dmowski 1930
cd. "Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; lu­dzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własne­go państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny.? Roman Dmowski 1930
Roman Dmowski 1830
?Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we włas­nych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, speku­lantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i naj­ważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista Liga Narodów? Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju.Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.