DZIŚ JEST:   21   LUTY   2018 r.

Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Sukces Reduty Dobrego Imienia. Facebook odpowie przed polskim sądem

Sukces Reduty Dobrego Imienia. Facebook odpowie przed polskim sądem

Pozew złożony w grudniu ubiegłego roku przez Macieja Świrskiego, prezesa Reduty Dobrego Imienia zostanie rozpatrzony przez polski sąd i według polskiego prawa. Fecebookowi zostaną postawione zarzuty związane z dyskryminacją z uwagi na przekonania polityczne, światopogląd oraz wyznanie.

 

9 grudnia RDI złożyła pozew do prokuratury dotyczący możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę Facebook. Był on odpowiedzią na liczne zawiadomienia o blokowaniu profili katolickich i narodowych oraz nadzwyczajną „tolerancję” dla symboli komunistycznych i szkalujących dobre imię Polaków.

 

- Dla nas jest to wielki sukces. To pierwsza tego rodzaju sprawa. Facebook, spółka amerykańska, z główną siedzibą w USA, będzie odpowiadała za naruszenie prawa i konstytucji kraju w którym prowadzi działalność. Sprawa jest tym bardziej wyjątkowa, że jest to spółka o zasięgu globalnym, ponieważ funkcjonuje w przestrzeni internetowej – powiedziała Urszula Wójcik, rzecznik RDI.

 

W jej opinii blokowanie przez administratorów portalu informacji według kryteriów wykluczających ze względu na narodowość, przekonania polityczne bądź religijne, „narusza prawo do pozyskiwania informacji, uzyskiwania rzetelnych, prawdziwych treści – wolnych od ingerencji zewnętrznej, swobody komunikacji i do godności”.

 

Inicjatywa RDI zyskała poparcie m.in. senatora Waldemara Bonkowskiego, który jest jedną z „ofiar” facebookowej cenzury. Pod koniec roku 2016 umieścił on na swoim oficjalnym profilu informacje dotyczące jego wystąpienia w sprawie dezubekizacji, w efekcie czego zablokowano mu facebookowe konto. Po jego przywróceniu w styczniu bieżącego roku post został skasowany przez administratorów portalu. Facebook tłumaczył się, że post został „skasowany omyłkowo” przez jednego z pracowników, co stanowiło potwierdzenie przypuszczeń, że za tego typu działania odpowiadają konkretne osoby, a nie internetowe algorytmy, jak początkowo tłumaczono.

 

„Reduta Dobrego Imienia żąda przeprosin skierowanych do użytkownika Macieja Świrskiego za naruszenie jego praw do pozyskiwania informacji wolnych od cenzury i dyskryminacji oraz udzielenia Facebookowi zakazu stosowania cenzury, dyskryminacji i blokowania swobody informacji na platformie spółki” – podano w komunikacie.

 

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom została powołana dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Obok tego celem Reduty jest propagowanie wiedzy na temat historii i kultury polskiej oraz polskiej współczesności. Reduta ma także na celu przeciwdziałanie rasizmowi i ksenofobii, zwróconym przeciwko obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na pochodzenie.


 

Źródło: Reduta Dobrego Imienia, pch24.pl

TK


DATA: 2017-02-28 09:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czemu na Wasze e-maile nie można wysłać żadnej treści? Mam już 84 lata. Wile lat pracowałem społecznie pełniąc fukcję Prezesa Zarządu Głównego Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny w Olsztynie. W swoim życiu wiele przeżyłem: Ludobójstwo na Wołyniu, Niemiecki Obóz Niewolniczy i wiele innych niezwykłych zdarzeń. Napisałem książkę pt. "LOSY" (polecam) Moim zdaniem mam do przekazaniasporo ciekawych treści
10 miesięcy temu / Romuald Drohomirecki
 
Sukcesem jest to że udalo sie zdobyc dowody do napisania pozwu.Gratuluje
11 miesięcy temu / Ola
 
złożenie pozwu to nie jest żaden sukces.
11 miesięcy temu / ptys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.