DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Stosunki na szczeblu ambasadorów ulegają zawieszeniu! Reakcja Węgier na słowa dyplomaty z Holandii

Data publikacji: 2017-08-26 19:00
Data aktualizacji: 2017-08-26 17:01:00
Stosunki na szczeblu ambasadorów ulegają zawieszeniu! Reakcja Węgier na słowa dyplomaty z Holandii
Péter Szijjártó. FOT.Vladimir Gerdo/TASS/FORUM

Po skandalicznych słowach kończącego pełnienie swojej funkcji holenderskiego ambasadora Budapeszt zdecydował się na bardzo stanowczą odpowiedź. Stosunki między Węgrami a Holandią na szczeblu ambasadorskim zostały zawieszone na czas nieokreślony.

 

Gajus Scheltema, ambasador Holandii na Węgrzech, powiedział w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „168 Ora”, że Budapeszt „tworzy wroga” w taki sama sposób jak terroryści.

 

Od opinii ambasadora odcięła się holenderska dyplomacja. Minister Bert Koenders stwierdził, że wypowiedź Scheltemy nie ma nic wspólnego ze stanowiskiem rządu w Amsterdamie i Holandia nie widzi związku między terroryzmem a postawami gabinetu Viktora Orbana.

 

Takie tłumaczenie słów pracownika holenderskiej dyplomacji to jednak dla Budapesztu zbyt łagodna reakcja. Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó uważa, że Scheltema „zniesławił Węgry” i uderzył w suwerenność kraju, więc Królestwo Niderlandów powinno zająć oficjalne stanowisko.

 

Wobec braku zdecydowanej postawy Holendrów Budapeszt zdecydował o zawieszeniu na czas nieokreślony stosunków z Amsterdamem na szczeblu ambasadorskim. Nowy przedstawiciel Królestwa Niderlandów nie zostanie przyjęty w żadnym ministerstwie, dopóki Holandia nie udzieli oficjalnych wyjaśnień. Podobnie również żadni inni dyplomaci nie będą przyjmowania w instytucjach państwa węgierskiego.

 

Sam Szijjártó przyznał, że Węgrzy zdecydowali się na jeden z najbardziej radykalnych kroków w dyplomacji.

 


Źródło: wmeritum.pl / dorzeczy.pl / gosc.pl

MWł
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
LONGINUS PODBIPIETA
Do ala wilk.Wegry nie musza sie do nikogo przylanczac.Sa korona sw.Stefana,tysiacletnim chrzescijanskim debem.Ilu swietch krolow,krolowych,ksiezniczek ten kraj wydal.Mozna dlugo wyliczac.Ten kraj ma swoj majestat i do nikogo nie musi sie podczepiac
Piotr
A więc można. Po wystąpieniu Makarona należało postąpić tak samo.
mucha
Brawo, piekna postawa Wegier. Polsko ucz się
agricola
Wygląda na to, że Węgry wybiły się na Niepodległość. Brawo! Blado, przy Węgrach, wyglądają polskie Parobki z Wiejskich ministerstw.
Anna
Chapeaux bas, bracia Węgrzy! Polska dyplomaNcja niech patrzy uważnie i się uczy.
do ala wilk
Bredzisz. Belzebub nikogo nie uratował i nie uratuje przed Lucyferem.
Kazio
Polecam Tokaja. Naprawdę dobry. ????
odszkodowania
W pełni się zgadzam ze stanowiskiem Węgrów i przyłączam się do wszystkich komentujących, którzy popierają działania władz Węgier.
Gienek
Do "ala wilk": "Rosja uratowała Węgry przed lewackim zachodem w 1956 roku" Człowieku! Co za brednie. Mordowanie Narodu Węgierskiego w 1956 r. nazywasz RATOWANIEM? Chyba oczadziałeś!
ala wilk
To za mało. Węgry powinny wyjść z lewackiej UE i przyłączyć się do unii euroazjatyckiej Putina. Już raz Rosja uratowała Węgry przed lewackim zachodem w 1956 roku
Zbigniew
Tylko wyrazić podziw szacunek dla Węgrów a nie taka miękkość wobec Brukseli czy też Berlina reprezentowana przez polskie MSZ
Andrzej 19
Brawo. Brawo. Brawo. To jest prawdziwa polityka. Nie co te bezjajcza u nas od tyłu lat, zwłaszcza UW, SLD, PSL czy PO i PiS co nie widzą nic złego gdy szwabskie brukowce piszą np. o "polskich obozach koncentracyjnych".
karol
w tym kraju rzadko przez gardlo przechodzi slowo -przepraszam, brawo Wegry-tak trzymac...aroganckich patafianow nalezy tak traktowac jak na to zasluguja
Goj
brawo Wegry!Nie dac sie opluwac euro-sodomitom!
Anna
Żeby tylko nasi politycy nie wzieli tego na poważnie! Bo jeszcze zawieszą przyjaźń polsko- ukraińską dla przykładu... I co my poczniemy, biedacy:-)
janas
Brawo, piekna postawa Wegier
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.