DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Stany Zjednoczone Europy? Głosowanie już na wiosnę!

Data publikacji: 2014-01-09 13:00
Data aktualizacji: 2014-01-09 17:29:00
Stany Zjednoczone Europy? Głosowanie już na wiosnę!

Wyborcy europejscy wiosną tego roku będą musieli zadecydować, czy są za czy przeciw Stanom Zjednoczonym Europy – zadeklarowała ostatnio wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Viviane Reding. Szef Reding, José Manuel Barroso w Atenach ogłosił, iż  UE wykorzysta stulecie wojny światowej, aby ostrzec przed eurosceptycyzmem i prawicowymi partiami, które „mogą ponownie sprowadzić wojnę do Europy”.


Europejscy politycy, będący zwolennikami ściślejszej integracji przygotowują -  jak się wyraził korespondent The Daily Telegrpah z Brukseli, Bruno Waterfield - bezprecedensową kampanię, która „ma trafić do serc i umysłów wyborców”.


Propagowanie idei Stanów Zjednoczonych Europy ma być – wg wiceprzewodniczącej KE, Viviane Reding – najlepszą bronią przeciwko eurosceptykom.

 

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, najdłużej sprawująca funkcję komisarza unijnego, wezwała do stworzenia „prawdziwej unii politycznej”. Szczegółowa wizja tej unii zostanie zaprezentowana podczas wiosennej kampanii poprzedzającej wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowane na 22 maja.

 

- Musimy zbudować Stany Zjednoczone Europy z Komisją jako rządem i dwiema izbami: Parlamentem Europejskim oraz Senatem państw członkowskich  - powiedziała.

 

Zgodnie z koncepcją Reding, podzielaną przez unijnych polityków, w miejsce dotychczasowej UE ma powstać superpaństwo, w którym parlamenty i rządy państw członkowskich pełniłyby rolę samorządów. Kompetencje krajowych władz miałyby być przekazane instytucjom unijnym, przy czym największą władzę miała by mieć Komisja Europejska.


Rada Europejska złożona z przywódców państw członkowskich miałaby pełnić wyłącznie funkcję organu konsultacyjnego, bez większego znaczenia.

 

Wysocy rangą urzędnicy unijni przygotowali bezprecedensową kampanię wyborczą, w której zamierzają wykorzystać setną rocznicę wybuchu I wojny światowej do straszenia przed eurosceptykami i prawicowymi partiami.


Eurokratów niepokoją sondaże we Francji, Holandii i Grecji, w których partie antyunijne prowadzą. Wysocy rangą politycy UE zamierzają wyciszyć debatę dot. sytuacji gospodarczej i kondycji eurostrefy, a skupić się na promowaniu wizji „wielkiej Europy”.

 

- Ta debata już teraz wchodzi w decydującą fazę. Już za cztery miesiące obywatele w całej Europie będą musieli dokonać wyboru, w jakiej Europie chcą żyć – przekonywała wiceszefowa KE. - Jest dużo do stracenia. Wyniki tych wyborów zadecydują o kształcie Europy w najbliższych latach. Dlatego też głosowanie ma kluczowe znaczenie – dodała.

 

Wg Reding, najlepszą bronią przeciwko eurosceptykom, będzie uświadomienie wyborcom, że ich głos jest naprawdę ważny.

 

Przemawiając w Atenach, José Manuel Barroso zasygnalizował, iż UE wykorzysta stulecie wojny światowej, aby ostrzec przed eurosceptycyzmem i prawicowymi partiami antyeuropejskimi, które mogą sprowadzić wojnę do Europy. - Żadna inna konstrukcja polityczna dotychczas nie okazała się lepszym sposobem życia, pozwalającym zmniejszyć zagrożenie wystąpienia zorganizowanego barbarzyństwa w tym świecie – mówił w Atenach.

 

- Ważne jest, aby przypomnieć to szczególnie w tym roku, w którym przypada setna rocznica rozpoczęcia pierwszej wojny światowej. Nigdy nie wolno nam brać pokoju, demokracji i wolności za pewnik - dodawał. I dalej: - Szczególnie ważne jest, aby przypomnieć to w maju, kiedy narody Europy będą brać udział w wyborach europejskich.Źródło: The Daily Telegraph, AS.

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Mua
Fajnie, a gdzie wyniki głosowania?
Zenon54
Jak nic nie zrobimy, to pozostaje czekać na "mother russia"-jak by powiedzieli amerykanie, którzy wtedy nie kiwną nawet palcem, bo czemu by mieli się przejmować jakimiś tam państewkami w Europie. A NATO?-ktoś zapyta?-przecież wujcio Putin tylko chroni swoich obywateli na Zachodzie...
EuroXXI.2.0
Jeśli Unia nie będzie jednomyślna i bardziej zintegrowana, to Rosja dalej będzie nas mieć za nic. Trzeba czegoś większego i bardziej jednolitego by mieć znaczący wpływ na politykę międzynarodową.
WIKTOR
wojnie i zagładę Europy czyni Unia jeżeli nie wróci do korzenii założcieli Unii to Europe czeka los dawnego imperium Rzymu.Nikt nie może igrać z ogniem i deprawować moralnie Europe .Eurpopa za to zapłaci .Tak jak DOSTOJEWSKI opisał jaki los spotkał młodzież rosyjską której wolno było robić co chciała po rewolucji październikowe.Taki los czeka EUROPE
ukraina
dzisiaj by się takie stany przydały. Teraz tylko pozostaje nam czekać na wybuch 3 wojny światowej lub na spacer Putina z wojskiem przez europę, ...bo europie brakuje jednomyślności.
LolekBoinc
Patrząc na nasze elity jestem jak najbardziej za
marek777
Stany Zjednoczone juz mamy (USA) ... poczatek jest znany wyrzynanie indian ... a dzisiaj ... ukrainski Majdan ... bo STANY (USA) i ich wspólnicy "pchaja się" łokciami i pazurami na wschód ... jerszcze na drodze jest Federacja Rosyjska ... Zachód wypstrykał się ... jest pusty jak TYKWA ... potzrbuje do swojego gnoju ... świeżego miesa ... POWÓD jest prosty .... za ryj potrzeba wziąść świezych niewolników ... na oczy juz prejrzeli Wegrzy, Islandia ... polscy "patriotyczni" HIPOKRYCI przyklili sie jak jabbłko do okrętu ... wtórują UE płyniemy ... KOMOROTUSKOLANDIA .... dmuchawce , latawce , wiatr .... za 20-cia parelat .... be3dziemy bogaci ... kosmiczna gówna prawda .... była II Japonia , zielona wyspa ... jeden wielki PIC i NIC .... potrójne DNO Europy ...
frak
NWO idzie....... polecam film Alexa Jones\'a - End Game - znajdziecie na youtube. TO WŁAŚNIE SIĘ DZIEJE! mam nadzieje, ze niedożyję tych czasów.
Kasia24
to jedyny sposób aby Polska stała się wielka, nikt z polityków nic nigdy nie zrobi, tylko kradną! Popieram całkowicie!
JvAd
Zamach na niepodległość,ot co.
kami
popieram sttany zjednoczone demokratycznej europy ., to nie benda kraje to bedie jeden wielki kraj wkturym karzdy morze bedzie mial prace i w jednej walucie placil , hmmm zdrogiej zas strony jak z filmu pozostwawieni . ja jako polak popieram i zaglosuje za stanami zjednoczonymi europy ,
ciociababcia
Czy absencja w głosowaniu będzie na N I E !!! ?
aaa
Zabierzcie mi z oczu ta babe ktora jest na fotce siedzi w kieszeni bankierów i korporacji nie mowiac juz o politykach takich jak BAROSSO który jest komunistyczny po koniuszki swoich palców. wreszcie jest szefem organizacji komunistycznej MAO. I do tego nie wybrany w demokratycznych wyborach....... głosujac za federalna europa glosujesz za nowoczesna komuna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozczarowany
@Popieram: naprawdę chciałbyś żyć w Chinach jako szeregowy obywatel poddany totalnemu zamordyzmowi? :)
jaro
już raz w historii, w starożytnym Rzymie, koń rozbił za senatora; patrząc na panią Asztor z Wlk. Brytanii, która tymczasem robi za ministra spraw zagranicznych Eurokołchozu, to historia lubi się powtarzać; dobrze lewactwo wie, że narody Europy budzą się z letargu i po majowym głosowaniu nie pozostanie po nich nawet wspomnienie - stąd występuje u nich tzw. popularna sraczka; oby jak największa + ogromny smród, żeby w końcu ludzie obudzili się do końca i przewietrzyli tę naszą Europę, ale to tak dokumentnie; żeby po lewactwie zostały tylko ewentualnie krótkie zapiski w jakiś starych dokumentach; chociaż chyba i tego nie wolno im darować; najlepiej niech nic z tej zbrodniczo-złodziejskiej ideologii nie pozostanie; oczywiście won z ZSRE (związek socjalistycznych republik europejskich) i ichnimi komisarzami ludowymi; to właśnie mocno rozdrobniona Europa pozwoli zachować pokój; jest dokładnie odwrotnie (o 180 st.) niż ględzi ta czerwona paniusia; historia to pokazuje ...
Popieram
Popieram idee. Dzielimy kulturę i historię. Narody Europy były dzielone przez pazernych liderów. Teraz czas stawic czoła Chinom i się zjednoczyć.
DM
Psychologiczny chwyt: Nie chcesz wojny, to sluchaj nas i glosuj za Stanami Zjednoczonymi, takimi jak USA, fundamentalnie transformowane "dzieki" fascynatowi komunizmu Obamie (piewcy radyklanych metod transformacji spoleczenstwa - "Rules for Radicals" by Saul Alinsky), rzadzonymi wbrew woli ludzi w systemie totalitarnym, gdzie indoktrynacja jedyna sluszna linia odbywa sie od zlobka po uniwersytet ("common core" dotyczy rowniez wszystkich szkol prywatnych i wyznaniowych) przy pomocy scisle kontrolowanych mediow. Juz wkrotce kazdy glos krytyki bedzie karalna mowa nienawisci, a wiara w Boga, a nie technokratow i politykow, grozna herezja wymagajaca internowania i reedukacji oraz - w przypadku rodzicow - pozbawienia praw rodzicielskich.
niepociech
Europa już upadła, bo przegrała wyścig naukowo-techniczny.Podobnie jak to było z ZSRR. Ten punkt krytyczny ma już za sobą.Nie widać tego jeszcze okiem nieuzbrojonym. Stanowienie stanów nic tu już nie pomoże.
Jestem w Kościele
"Żadna inna konstrukcja polityczna dotychczas nie okazała się lepszym sposobem życia, pozwalającym zmniejszyć zagrożenie wystąpienia zorganizowanego barbarzyństwa w tym świecie". Pewnie, a ciekawe kto morduje nienarodzonych.
ja
A po co nam to?
Gabriel
Do demokracji się nie dorasta. Demokracja upadla całe narody i doprowadza je do rychłego upadku.
daniel
nic innego jak tylko przygotowanie wszystkiego dla antychrysta ,jeden rzad,jedna religia,jedna waluta jeden kraj
kwiateusz
Przepowiednia Podlasianki: "...było mi objawione ,że powstaną tak zwane Stany Zjednoczone Europy.Miałam wizję wielkiego,międzynarodowego kongresu Stanów Europy.Stolicą tych Stanów ma być Warszawa,która zdystansuje podczas debat kandydujący również do tej roli Paryż.Stolicą Polski ma być wtedy Częstochowa." Stephen Lassare "Odkryte sekrety przyszłości".Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa"Adam" Warszawa 1992.
halicz
W objawieniach Maryjnych z Garabandal w Hiszpanii Maryja mówi o komunizmie który ogarnie Europę i nie tylko. M.i.n o niemożliwości odprawiania Mszy Św w tym czasie. Jak widać tendencja nachalnego terroryzmu komunistycznego przybiera na sile. ciekawe ile nam zostało czasu???
razorrr
I bedziecie glosowac do skutku, az dorosniecie do demokracji...
cynik
Za to lewicowi politycy zbudują nam świat na kształt państwa z książek Orwella (wersja optymistyczna) , albo w wersji "ekologicznej" Pol Pota (wersja pesymistyczna).
arekpolak
Widzi europejska i światowa banda neomarksistowska że coraz mniej ma czasu i będzie się coraz bardziej szamotać i warczeć..
Yosh
nigdy nie zagłosuję za wprowadzeniem nowego CCCP tylko w brukselskim wydaniu
sniddy
Nie chcę takiej Europy. Nie chcę żadnego projektu pod przewodnictwem ludzi, którzy sami nie wiedzą czego chcą, dokąd dążą, po co żyją. Nie chcę sztucznych "projektów" pisanych Bóg jeden wie przez kogo i narzucanych Europie, sztucznych utopii państwa dobrobytu i totalitaryzmu. Źle z oczu patrzy pani Reading i innym czołowym politykom Unii, którzy tak na prawdę wzięli się znikąd (Barosso, Rompuy..). Kto ich wybrał? Komu służą? Czyje plany realizują? Do jakiego ideału dążą? Jaką mają wizję? Odpowiedzi na te pytania nie mamy, możemy tylko przypuszczać. Nowomowa, kłamstwo, ogłupianie. Tym właśnie żyje dziś europa. Mentalność głupej masy kształtują wielkie koncerny. Moralność - narzuca się i tworzy odgórnie po dyktat korporacji. Gdzie to prowadzi? Dokąd mogą nas zaprowadzić ludzie, którzy nie znają Boga? To jest najbardziej fundamentalne pytanie. Dokąd?
piw
Wygląda na to że eurokraci na 100-lecie wojny chcą nowej wojny.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.