DZIŚ JEST:   25   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marka Ewangelisty
Św. Rustyka, biskupa
 
 
 
 

„Stan oblężenia”. Włoska gazeta pisze o skutkach masowego napływu imigrantów

„Stan oblężenia”. Włoska gazeta pisze o skutkach masowego napływu imigrantów
© Tatif/Wostok Press / Maxppp France / FORUM
#POLITYKA    #CHAOS    #WŁOSI    #IMIGRACJA    #UE    #WŁOCHY    #SPRZECIW    #PROTEST    #BLISKI WSCHÓD    #UNIA EUROPEJSKA    #AFRYKA    #RELOKACJA

Dziesiątki tysięcy przybyszów od początku roku, „uchodźcy” znikający z ośrodków czasowego pobytu, strach i protesty mieszkańców oraz władz lokalnych – taki obraz Włoch wyczytać można z niedzielnego artykułu w jednym z największych dzienników na Półwyspie Apenińskim. 


„Corriere della Sera” porównuje kraj do zatkanego lejka, przestrzega, że trwający od lat „stan oblężenia” może okazać się dla Włoch zabójczy. Powodem jest fakt, że o ile przybywa tam co roku rzesza nowych mieszkańców rodem z innych kontynentów, to już niewielu trafia do innych krajach europejskich.


Winna jest zatem, zdaniem dziennika, nie sama polityka przyjmowania imigrantów, lecz brak ich skutecznej relokacji do pozostałych państw Unii Europejskiej. Na Półwyspie Apenińskim spodziewają się w bieżącym roku ogółem ćwierci miliona tak zwanych uchodźców. Od stycznia przybyło ich już do Włoch około 90 tysięcy.


Gazeta ubolewa nad wzrastającą „nietolerancją” rodaków. Odnotowuje, że wielu kandydatów na beneficjentów włoskiego systemu socjalnego „znika” z ośrodków dla cudzoziemców w nieznanym kierunku. Rodowici mieszkańcy zaczynają się bać i organizują protesty przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Siłą rzeczy, w ślad za swoimi wyborcami podążają władze lokalne, coraz częściej blokujące rządowe plany rozmieszczania nieproszonych gości w swoich miejscowościach.„Konsekwencje tego są trudne do przewidzenia” – komentuje agencja Agi.


„Faktycznie stajemy się gigantycznym europejskim hot spotem, państwem buforowym o zabójczej charakterystyce: łatwo tu się dostać, trudno wyjść. W średniej perspektywie to oblężenie może okazać się niszczące dla naszej demokratycznej koegzystencji” – pisze dziennik, cytowany przez onet.pl.


Od początku roku do Włoch przybyło ponad 90 tysięcy migrantów. 


Tymczasem pracownia sondaży EUMETRIA podała dane wskazujące na to, że już prawie 70 procent Włochów chce, by krajowe porty przestały przyjmować statki i łodzie przewożące nielegalnych pasażerów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Opowiada się za tym ponoć nawet wyraźna większość (60 procent) spośród wyborców lewicy, entuzjastycznie odnoszącej się do przyjmowania imigrantów.


 

Źródło: onet.pl/IAR, tvp.info.pl

RoM

  

 DATA: 2017-07-16 17:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta bezradność państw wobec bezczelności tzw migrantów jest oburzająca. Pamiętam jak byli traktowani Polacy na granicy np. polsko-niemieckiej, jak deportowało się tych, którzy zostali nakryci na "nielegalnej" pracy. Afrykanie przyjeżdżają jak do siebie, przekraczają granice i nikt nie protestuje. Wystarczą dwa posunięcia. Nie wpuszczać statków i zlikwidować socjal. Nie będą chcieli napływać do Europy. A jeśli ktoś chce im pomagać, to chyba najlepszą ze wszystkich form pomocy będą środki antykoncepcyjne.
8 miesięcy temu / ewa
 
Zawracajcie statki. Jak Australijczycy. Polacy musieli się latami starać o wejście do Srunii, więc trochę nie fair wpuszczać tu tłumy. Niestety wtedy wszystkim zacznie się żyć gorzej.
9 miesięcy temu / Proste
 
No i będziecie Włosi teraz czarnymi bakłażanami hihihi.
9 miesięcy temu / cbfo
 
wiem, że to nie tylko Soros. Każdy z tych statków ma swojego sponsora, wśród nich jest np były minister z rządu Sarkozego. To mówi wszystko o "elitach". Niestety nasze elity nie są lepsze. Oni mają "uchodźców", a my 1,5 mln przyjaciół spod żółto-niebieskiej flagi.
9 miesięcy temu / Pejot
 
Sprawa byłaby do rozwiązania błyskawicznie, gdyby turyści i pielgrzymi po prostu postanowili omijać Włochy! Straty finansowe "obudziłyby" rządzących! Dałyby również - mam nadzieję - do myślenia Papieżowi Franciszkowi!
9 miesięcy temu / a-z
 
a Soros to kto,księgowy(słup) Rotschildów ?
9 miesięcy temu / jac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.