28 października 2016

Funkcjonowanie strefy Schengen wciąż ograniczone. Przez imigrantów

(Fot. Cornischong, wikimedia.commons/licencja CC/GNU)

W związku z obniżeniem poziomu bezpieczeństwa, jakie nastąpiło wskutek przyjęcia w Europie milionów przeważająco islamskich imigrantów, Niemcy i szereg innych państw chcą przedłużyć ograniczające funkcjonowanie strefy Schengen kontrole na granicach. Uzyskały już odpowiednią zgodę Komisji Europejskiej.


O zgodę na przedłużenie możliwości przeprowadzania na granicach Niemiec, Austrii, Danii, Szwecji i Norwegii kontroli do Komisji Europejskiej ministrowie wymienionych państw wnioskowali w ubiegłym tygodniu.  Politycy nie ukrywali, że powodem takiego wniosku jest obniżenie bezpieczeństwa wskutek kryzysu imigracyjnego. Komisja zgodziła się na prośbę, wprowadzając jednak czasowe ograniczenie: wymienione państwa mogą kontrolować granice jedynie do połowy lutego przyszłego roku.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Komisja zaznaczyła, że chociaż następuje „stopniowa stabilizacja sytuacji”, to wciąż nie zostały „całkowicie spełnione” warunki konieczne dla zniesienia wprowadzonych ograniczeń na granicach.

 

Z decyzją Komisji Europejskiej muszą zgodzić się jeszcze państwa członkowskie UE. Wcześniej Komisja pozwoliła na funkcjonowanie do 11, ewentualnie 12 listopada. Zakładano, że do końca roku zostanie przywrócone zupełnie normalne funkcjonowanie strefy Schengen. Plany te jednak zawiodły.

 

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de  Maizière  w swoim wniosku do Komisji Europejskiej przekonywał, że wypracowana dotąd stabilność wciąż jest „niezwykle krucha”. Wraz z przedstawicielami innych krajów polityk oczekiwał jednak, że kontrole na granicach będą mogły być przeprowadzane jeszcze przez pół roku. Tego oczekiwania Komisja nie spełniła, przedłużając obecny wyjątkowy stan tylko o trzy miesiące. Dodatkowo urząd zalecił wymienionym państwom sprawdzenie, czy kontroli granicznych nie da się zastąpić jakimiś innymi działaniami.

 

Zniesienia kontroli granic w ubiegłym tygodniu na unijnym szczycie domagały się Węgry i Słowenia, przekonując, że należy krok po kroku przywracając normalne funkcjonowanie strefy Schengen. Tę propozycję odrzuciły jednak Niemcy i inne kontrolujące granice kraje. Komisja Europejska częściowo przyznała rację właśnie im.

 

 

 

Źródło: Faz.net

Pach

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 104 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram