DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Spotkanie Duda-Tusk? „Nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej”

Spotkanie Duda-Tusk? „Nie ma pola do interwencji ze strony szefa Rady Europejskiej”
Prezydent RP Andrzej Duda oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Fot. Jakub Szymczuk / Foto Gosc / FORUM

Niegdyś premier RP, a dzisiaj eurokrata Donald Tusk chciał włączyć się w wewnętrzny polski spór legislacyjny dotyczący przyszłości sądownictwa. Do spotkania przewodniczącego Rady Europejskiej z prezydentem Rzeczypospolitej Andrzejem Dudą jednak nie dojdzie. Zdaniem szefa gabinetu głowy państwa, Krzysztofa Szczerskiego, nie ma prawnych podstaw do interwencji ze strony przewodniczącego RE.

 

Szczerski potwierdził, że do kancelarii prezydenta dotarła propozycja spotkania ze strony DonaldaTuska. Były premier chciał porozmawiać o opiniach na temat sytuacji w Polsce pojawiających się w euro-kuluarach oraz zachodnich stolicach.

 

Nie ma jednak powodu, by prezydent Rzeczypospolitej spotykał się z przewodniczącym Rady Europejskiej – wynika ze słów Andrzeja Dudy, jakie polecił przekazać opinii publicznej poprzez Krzysztofa Szczerskiego. Odpowiedź byłaby taka sama nawet w sytuacji, gdyby ktoś inny niż były polski premier pełnił tę funkcję.

 

Zdaniem Krzysztofa Szczerskiego reforma sądownictwa w Polsce „nie jest przedmiotem prac Rady Europejskiej”, a zmiany prawa toczą się w normalnym trybie. Ponadto oczekiwane przez prezydenta korekty projektu zostaną uwzględnione, dzięki czemu odpartyjniona zostanie Krajowa Rada Sądownictwa. Również zmiany w Sądzie Najwyższym są zgodne z prawem – uważa szef gabinetu prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Innego zdania są natomiast eurokraci z Komisji Europejskiej. Twierdzą, że proponowane reformy zniosą w Polsce niezależność sądów. W przyszłym tygodniu wszczęta ma zostać procedura „o naruszenie prawa UE” przez Rzeczpospolitą.

 


Źródło: tvp.info

MWł
 


DATA: 2017-07-20 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a ja tam bym go przyjął, tak jak się gońca przyjmuje - w przedpokoju na stojąco lub w gabinecie na klęcząco; po wysłuchaniu co ma do przekazania jego pan, a raczej pani, dałbym mu odpowiedź ustną lub pisemną, dokładnie taką samą w postaci jaką przyniósł; z tym, że na pisemną poczekałby w kuchni (jak widzimy to na dobrych filmach); i niech się cieszy, że nie postąpilibyśmy z nim, jak też widzielim to na takich filmach, tak jak niektórzy postępowali z "posłami" przynoszącymi złe wieści lub w formie bezczelne; i nie poszczuli psami na koniec, żeby szybciej zaniósł odpowiedź; innej możliwości nie widzę;
10 miesięcy temu / JARO
 
Komisja ma rację -zmiany spowodują ,że wyprowadzanie pieniedzy z Polski będzie utrudnione a kanciarze nareszcie uczciwiej osadzeni... nie po to Polska weszła do Unii aby nie dać się okradać!!!
10 miesięcy temu / Oburzony
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.