DZIŚ JEST:   21   MARCA   2018 r.

Św. Mikołaja z Flue, pustelnika
Św. Benedykty Cambiagio
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 19  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Skutki politycznej miernoty


Niczyje życie ani mienie nie jest bezpieczne, kiedy obraduje parlamentsformułowanie to w odniesieniu do polskiego Sejmu zyskało ostatnio nowe, tragiczne potwierdzenie. Głosowanie z 4 lutego – kiedy to dwustu dziesięciu posłów przewagą jednego głosu otworzyło furtkę do zalegalizowania związków homoseksualnych – znów pokazało, że faktyczną władzę w naszym kraju sprawuje nieliczna grupa przebiegłych i zdeterminowanych osób, które dla osiągnięcia ideologicznych celów posługują się parlamentarną maskaradą. Rolę użytecznych durniów w tym przedstawieniu spełnia grupa krótkowzrocznych i twardogłowych ignorantów oraz politycznych miernot, które, zasiadając w Sejmie, nie wiedzą nawet lub – co gorsze jeszcze – nie chcą wiedzieć, jakie szkody całemu społeczeństwu przynosi ich ignorancja.

Tylko takie określenia cisną się bowiem na usta w obliczu jednej z największych w powojennej historii RP kompromitacji posłów. Zupełnie bowiem niespodziewanie, przy poparciu zajętych sobą i partyjnymi wojnami politykierów, przez Sejm przepchnięto ustawę o tzw. prywatnym prawie międzynarodowym, regulującym kwestie sporne między polskim systemem prawnym a systemami prawnymi krajów członkowskich Unii Europejskiej. Głosami w większości katolickich posłów przyjęto rozwiązanie, które otworzyło możliwość bezpardonowego uderzenia w prawo naturalne. Nie pomogła zgłoszona naprędce poprawka PiSodwołująca się do artykułu 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. W żenującym stylu nie poparło jej nawet kilkunastu posłów PiS, bo jedni nie wiedzieli, co jest przedmiotem głosowania, inni poszli akurat – nomen omen – umyć ręce, a jeszcze innych w tym czasie w parlamencie po prostu nie było…

I nie pomogło kilkudziesięciu sprawiedliwych – tym razem z PO oraz większość PSL i PJN. Za to całą tę tragifarsę, z właściwym sobie sarkazmem, szyderstwem i przewrotnością opisał w jednym z radiowych wywiadów poseł SLD Ryszard Kalisz, człowiek, który – w przeciwieństwie do swoich sejmowych kolegów po prawej stronie – dobrze wie, o jaką stawkę toczy się cywilizacyjna wojna, i z determinacją, krok po kroku wykorzystuje każdą sposobność, oraz ignorancję tzw. centroprawicy, dla urzeczywistniania swojej ideologii. I tym razem chełpił się, choć pewnie z nadmierną przesadą, własnym decydującym udziałem w opisanym powyżej zdarzeniu.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Czy wreszcie doczekamy się sejmowego przełomu w sprawie inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję”? Czy posłowie zajmą się na poważnie – po miesiącach zwłoki – projektem wyłączenia z polskiego prawa przesłanki, zgodnie z którą dzieci „podejrzane” o chorobę bądź niepełnosprawność mogą być pozbawiane życia przed narodzeniem? Kolejna szansa na to już w środę. Tego dnia zbierze się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, do której trafił projekt po pierwszym czytaniu.

 
 

Ludzie się boją. Zarówno we Francji, jak i w innych krajach zachodnich. Przekłada się to potem na wyniki wyborów, widać to w sondażach. Pokazują one, że część francuskiego społeczeństwa, w tym część wierzących, podchodzi z wielką nieufnością do migrantów – powiedział biskup Denis Jachiet, odpowiedzialny w episkopacie Francji za duszpasterstwo obcokrajowców przybyłych nad Sekwanę.

 

– Pamiętajmy, że poniedziałkowa komisja niespodziewanie wprowadziła ten punkt do porządku swoich obrad, co było zapewne efektem nacisku społecznego oraz apelu biskupów wystosowanego podczas posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski. Zaraz po posiedzeniu komisji arcybiskup Gądecki podziękował posłom za działanie. Mam nadzieję, że ta pochwała nie wyczerpie zapału polityków do podejmowania kroków w pilnej sprawie obrony życia – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

– Nawet gdyby był jakiś akt prawny przymuszający Polskę do utrzymania w prawie możliwości zabijania małych Polaków, to takie prawo należałoby wprost złamać, a nie je realizować! To, że takiego prawa nie ma jest dodatkowym argumentem za zakazaniem aborcji eugenicznej! – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl Kaja Godek, przedstawicielka komitetu „Zatrzymaj Aborcję”.

 

Niemieckie media odnotowały pojednawczy ton wizyty Angeli Merkel w Polsce. Powszechnie uważa się, że to próba pozyskania Warszawy dla niemiecko-francuskich reform Unii Europejskiej.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.