4 marca 2021

Skutki pandemii w USA: ryzyko samookaleczenia wśród nastolatków wzrosło 10-krotnie

(fot. PCh24.pl)

W czasie pandemii „dzieci są 10 razy bardziej narażone na śmierć z powodu samobójstwa, niż z powodu koronawirusa” – stwierdził Tucker Carlson, dziennikarz stacji Fox News posiłkując się wynikami badań FAIR Health, instytucji analitycznej o charakterze non-profit.

 

„Pandemia COVID-19 odcisnęła głębokie piętno na zdrowiu psychicznym, zwłaszcza młodych ludzi. Zamknięcie szkół, konieczność uczenia się na odległość i izolacja przyjaciół z powodu nakazu utrzymywania dystansu społecznego były źródłem stresu i samotności” – mówił Carlson. Jego zdaniem, podczas przedłużających się lockdownów „dzieci są 10 razy bardziej narażone na śmierć z powodu samobójstwa, niż z powodu koronawirusa, przed którym miały chronić podjęte środki”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Swoje wnioski opiera o wyniki projektu FAIR Health, który przebadał wpływ pandemii na psychikę obywateli w USA wieku 13–18 lat i 19–22 lat. W tym celu przeanalizowano dane dotyczące ponad 32 miliardów (sic!) zgłoszeń w okresie od stycznia do grudnia 2020, porównując je do sytuacji z poprzedniego roku. Badane aspekty zdrowia psychicznego dzieci objęły ogólne zdrowie psychiczne, celowe samookaleczenia, przedawkowania i zaburzenia związane z zażywaniem narkotyków oraz najczęstsze diagnozy zdrowia psychicznego.

 

Z badań wynika, że wśród dzieci w wieku od 13 do 18 lat roszczenia ubezpieczeniowe z tytułu umyślnego samookaleczenia wzrosły w marcu 2020 roku o 90 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. W następnym miesiącu, liczba przypadków samookaleczeń wzrosła o prawie 100 proc.

Natomiast przypadki interwencji medycznych związanych z przedawkowaniem narkotyków wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem o 95 proc. w marcu, a następnie do 119 proc. w kwietniu.

 

Podwyższone liczby utrzymywały się do jesieni. W grupie wiekowej od 13 do 18 lat w kwietniu 2020 r. roszczenia ubezpieczeniowe z tytułu zaistnienia zespołu lęku uogólnionego wzrosły o 93,6 proc. Podobnie w przypadku poważnych zaburzeń depresyjnych. Liczba roszczeń z tego tytułu wzrosła aż o 83,9 proc.

 

Źródło: lifesitenews.com / fairhealth.org

PR

 

***
O psychicznych następstwach lockdownu opowiada pełnometrażowy film dokumentalny PCh24.pl „Nowa (nie)normalność”

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 253 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram