DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Skrajna bezczelność czy ignorancja? Gazeta wini Polskę za udział w zagładzie Żydów

Data publikacji: 2017-06-19 20:00
Data aktualizacji: 2017-06-19 20:27:00
Skrajna bezczelność czy ignorancja? Gazeta wini Polskę za udział w zagładzie Żydów
Redakcja "Frankfurter Rundschau". Fot. By POSTscriptor - Fotografia własna, CC BY-SA 2.0 de

Opór Warszawy przeciwko przyjmowaniu islamskich kolonizatorów stał się dla niemieckiej prasy kolejnym pretekstem do wciągania Polski w odpowiedzialność za zbrodnie III Rzeszy.Tym razem błoto oskarżeń wylało się ze szpalt lewicowego dziennika „Frankfurter Rundschau”. Publicysta gazety Arno Widmann w tekście pod tytułem „Prawicowe przekręcanie historii” napisał ni mniej, ni więcej tylko: „Słowa polskiej premier w Auschwitz, że Polska musi przede wszystkim bronić bezpieczeństwa sowich obywateli, pasują, jak ulał do nowej polityki historycznej Warszawy. Chodzi o to, by przedstawić Holokaust jako czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału”.


Według Widmanna, celem przemówienia wygłoszonego w Auschwitz przez premier Beatę Szydło było zrównanie „uchodźców” z Niemcami, którzy okupowali niegdyś Rzeczpospolitą. 


„Polski rząd uważa, że powinien chronić swoich obywateli łamiąc prawo europejskie i odmawiając przyjmowania uchodźców. Oto według premier Szydło lekcja, którą Polacy powinni wyciągnąć z Auschwitz. Czy Polska musi się bronić przed uchodźcami jak niegdyś broniła się przed Niemcami? Czy dziś Polacy są tym, czym niegdyś byli Żydzi?” – przeczytać można w tekście.


Autor paszkwilu sugeruje, że to nie prawda historyczna, a „nacjonalistyczne wychwalanie własnych dziejów” powstrzymuje nasze państwo przed wyjaśnieniem insynuowanej przez Widmanna kolaboracji Polski z rzeszą Hitlera.

 


Źródło: wPolityce.pl/fr.de

RoM

  
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Dana
Ile czasu poldkie władze będą na to pozwalać żądajmy kar odszkodowań za zniesławienie i oficjalnych przeprosin od państwa niemieckiego za obrażanie Polski albo ustanowienie prawa w niemczech które realnie bedzie karać za takie kalumnie
mart
A mi nawet trochę żal Niemców. Dostali od Boga ostatnią szansę na odpokutowanie swoich win, dostali po wojnie bogactwo i władzę aby mogli służyć tym których prześladowali Ale oni nic nie zrozumieli i znów idą tą samą drogą zbrodni Kolejnej szansy już raczej nie dostaną co pokazuje sytuacja z "uchodźcami" Za 50 lat nie będzie państwa niemieckiego ani narodu niemieckiego. Nie pozostanie tam kamień na kamieniu po wojnie domowej jaka ich czeka Naród dawniej wybrany kroczy zresztą tą samą drogą
Powtórka z logiki
Panie Widmann, żeby Polska mogła kolaborować z III Rzeszą musiałby istnieć polski rząd w Warszawie. Tymczasem polski rząd zwiał we wrześniu 1939 przez Rumunię i siedział w Londynie, gdzie kolaborował, ale z aliantami, nie z Niemcami. Część Polski wcielono bezpośrednio do Rzeszy, część oddano Stalinowi, a z części zrobiono GG gdzie rządził niemiecki gubernator. Polacy nie rządzili w żadnej części. Skoro nie rządzili nie mogli kolaborować. Owszem były osoby które dobrowolnie współpracowały i popierały III Rzeszę głównie tzw volksdeutsche. Ale niewolnicy pracujący przymusowo pod karą śmierci nie byli kolaborantami. W przeciwnym wypadku można by oskarżyć np więźniów obozów koncentracyjnych o bycie kolaborantami, bo przecież pracowali na rzecz Niemiec. Słynny Schiller miał fabrykę amunicji gdzie pracowali min Żydzi. Czy to byli też kolaboranci?
cogito
Zamiast walczyć z "polskimi obozami" i innymi przypadkami zakłamywania historii (sprostowania i przeprosiny mało kto czyta), zacznijmy przedstawiać na świecie prawdziwą historię holocaustu. Pokażmy w filmach, książkach, sympozjach, jak wiele Polacy zrobili dla powstrzymania zbrodni. Policzmy szmalcowników (kilkanaście, może kilkadziesiąt tysięcy) i ludzi zaangażowanych w ratowanie Żydów (ponad 1 000 000).
Zimny wychów cieląt
Zapluwają się na własne domysły. Trybuna Ludu to przy tym był szczyt rzetelności.
Polak
Żydzi też zaniemówili. Szewach Weiss odznaczony na nasz koszt orderami orła i ocalony z holokaustu przez Polaków musiał ciężko zachorować skoro milczy. Albo ma ważniejsze sprawy. Sklerozę?
Polak
Gdzie jest prezydent Duda? Czy obrona dobrego imienia Polski i Polaków nie należy do jego obowiązków? Ach, zapomniałem, on broni Polin i UBeków z Kielc. Współpracuje.
Jurek
Bezczelność! Perfidna polityka niemiecka! W przy okazji skandal dyplomatyczny!
mordimer
A moze i ignorancja , kto wie ? Otoz 20-sto letni Niemiec nie ma pojecia czym jest Gdansk ( Danzig ) i gdzie lezy .
Sylwester
planowa niepamięć niemiecka i osądzanie zagarniętych państw, miedzy innymi Polskę za zbrodnie dokonane przez Niemców pod niemiecką juryzdykcją pokazuje nam sedno polityki niemieckiej prowadzonej w celu wybielania zbrodniczego charakteru Niemców i Trzeciej Rzeszy niemieckiej
JARO
takie są skutki pisania o, nie wiadomo kiedy wymarłym, plemieniu nazistów, zamiast rzecz nazywać po imieniu i pisać wprost Niemcy, Niemców itd.; polityczna poprawność zabije przede wszystkim nas Polaków, bo na dzisiaj, dzięki kolejnym władzom "wolnej" Polski, jesteśmy słabi i bezbronni jak niemowlę (a takich najlepiej się zabija, bo nie są w stanie się bronić i ewentualnie oddać - no nie zbolałe feministki?);
Krzysiek
No coraz lepiej. Zawsze mówiłem że pogłębianie naszych stosunków z państwem niemieckim powinno się zacząć od pogłębiania i poszerzania Odry i Nysy. A potem na podliczeniu i oszacowaniu strat i kosztów odbudowy wraz z oprocentowaniem, nie koniecznie na ich roszczenie, ale taki szczegółowy i fachowy raport dobrze by było mieć. Oczywiście życia ludzkiego nie można oszacować pieniężnie tak jak to robią żydzi które też nie jest najwyższą wartością którą można handlować ale życie naszych dzieci i pamięć naszych przodków jest bezcenna i będziemy bronić ich własnym życiem do końca. Pozdrawiam, Z Bogiem!
abc
Niemcy już nawet nie udają, zwalczają Polskę bez owijania w bawełnę. W odpowiedzi u nas natychmiast powinny być przyśpieszone prace na repolonizacją mediów - właściwie wystarczy w tym celu przepisać słowo w słowo przepisy niemieckie.
Tomasz
NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ ROTA MARIA KONOPNICKA.NIEMCY KAPUT to sprawiedliwość dziejowa za m i n II wojnę światową , za niemieckie Obozy Zagłady .Niemcom odebrało rozum przyjęli islamskich terrorystów do własnego państwa.Sprawdza się przepowiednia niemieckiej mistyczki Teresy Neumqann o karze dla Niemiec.
Jazzz
Oto skutki długoletniego milczenia i zgadzania się na opluwanie Polski.
Pejot
ONI muszą tak pisać. Torują drogę swojemu mesjaszowi, jak mu nie zameldują, że mają władzę nad całym światem, to on nie przyjdzie.
50
Żadna ignorancja jeno czysta bezczelność.
tak
1,tak-uwazam, ze Polska powinna bronic sie przed nachodzcami jak przed Niemcami, 2.tak-Holokaust jest czysta NIEMIECKA zbrodnia , w ktorej Polska nie wziela udzialu, a zktora tak chetnie podzielilyby sie niemcy. 3. Tak, wedlug niemcow Polacy sa tym czym byli Zydzi...nie zapominajmy, ze obietnice Niemcow w czasie IIWS: pierwsi Zydzi, potem bedzie kolej na was, Polacy. 4.tak,Polska musi bronic bezpieczenstwa wszystkich swoich obywateli. "uderz w stol, a nozyce sie odezwa", "glodnemu chleb na mysli", mordercom i klamcom wszystko kojarzy sie z ich czynami....Brawo pani premier...na pohybel niemieckim zbrodniarzom, klamcom, oszustom, zdrajcom (tusekowcz) i lajdakom....a niemiecka "prawde historyczna" mozna obejrzec w muzeum przy UE w Brukseli...nowe prawdy podane do wierzenia, syf hitlerowsko-komunistyczny hahahahahahahahahaha
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.