DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2017 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Skandowali pod meczetem „terroryści!”. Hiszpańskie media nazywają ich neonazistami

Skandowali pod meczetem „terroryści!”. Hiszpańskie media nazywają ich neonazistami
fot. SUSANA VERA/FORUM
#HISZPANIA    #SEWILLA    #BARCELONA    #NEONAZIZM    #KATALONIA    #MECZET    #TERRORYZM    #ZAMACH    #MUZUŁMANIE    #ISLAM    #GRENADA

W miniony weekend celem „ataków” stały się muzułmańskie świątynie w czterech hiszpańskich miastach. Muzułmanie są wstrząśnięci, podobnie wspierające ich lewicowo-liberalne środowiska, ponieważ, choć zdają się tego nie widzieć, wydarzenia te są ściśle powiązane z ubiegłotygodniowymi zamachami terrorystycznymi w Katalonii.

 

Hiszpańska policja poinformowała o czterech „atakach” przeprowadzonych na meczety. Ich celem były miejsca islamskiego kultu w Sewilli, Grenadzie, Tarragonie oraz Logrono.

 

Jak wyglądały te ataki? Świadkowie relacjonują, że poza stosowaniem petard w miejscach protestu wznoszono również „ksenofobiczne okrzyki”. – Krzyczeli między innymi: „Wynoście się z Europy!”, „Terroryści”, „Finansuje ich Państwo Islamskie!” – powołuje się na relacje świadków telewizja TVE24 nazywając protestujących „skrajną prawicą”.

 

Dziennik „El Pais” wykonał szybki research i przekonywał o powiązaniach uczestników manifestacji z ruchem Hogar Social zrzeszającym „sympatyków hiszpańskiego neonazizmu”, zajmujących się na co dzień utrudnianiem życia nie-białym mieszkańcom Hiszpanii.

 

Społeczność muzułmańska jest przerażona i nie wie z czym łączyć niechęć żywioną do nich przez Hiszpanów. – Nigdy na terenie naszej świątyni nie dochodziło do takich zdarzeń, choć w przeszłości otrzymywaliśmy już telefoniczne pogróżki. Tym razem posunięto się dalej – stwierdził Malik Ruiz, przewodniczący meczetu w Grenadzie.

 

„Ataki” na muzułmańskie meczety to efekt przeprowadzonych przez muzułmanów zamachów terrorystycznych, które miały miejsce w ubiegłe czwartek i piątek. Zginęło wówczas czternaście osób, a ponad 120 zostało rannych. Hiszpańskiej policji udało się ująć czterech terrorystów natomiast pięciu zamachowców zostało zabitych. Wciąż poszukiwanych jest trzech członków grupy, w tym jej przywódca, muzułmański duchowny Abdelaki As-Satty.

 

 

 


Źródło: interia.pl
om


DATA: 2017-08-21 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

protestuja przed meczetami kiedy oni ich morduja?! za kazdy zamach 7 wysadzonych meczetow i spokoj zapanuje bardzo szybko!
3 miesiące temu / goj
 
Ciekawe, że zamach terrorystyczny nazywany jest incydentem, a okrzyki pod meczetem atakiem.
3 miesiące temu / Dzozeff
 
Poplątanie z pomieszaniem w świecie cały. Same lewaki rządzą w Europie, także w Polsce (wszak PIS to lewica katolicka jakkolwiek bezsensownie to brzmi), a media wmawiają głupiej tłuszczy istnienie skrajnej prawicy utożsamianej z neonazizmem (czyli LEWICĄ). O p. Le Pen piszą - prawicowa, o NPD w Niemczech - skrajna prawica. To taka sama logika jak w wypowiedzi p. Szumlewicza, który stwierdził kiedyś, że Jaruzelski to człowiek prawicy. Na to nie ma lekarstwa.
3 miesiące temu / Ahmed
 
Sympatykami neonazizmu, czyli neo-narodowego-socjalizmu, nie może być prawica, tylko lewica. Przecież to lewica popiera socjalizm ;)
3 miesiące temu / zc
 
muzlomannie są przerażeni? ciekawe jacy byli ludzie których właśnie taranuje furgonetka? Jaja na kółkach...
3 miesiące temu / xardas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.

 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI