DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Sekretarz generalny NATO o stosunkach z Rosją: nie chcemy powrotu zimnej wojny!

Sekretarz generalny NATO o stosunkach z Rosją: nie chcemy powrotu zimnej wojny!
Jens Stoltenberg. Fot. Fornyingsdepartementet (22 juli 2012) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Nie chcemy powrotu zimnej wojny, nie chcemy otwartej konfrontacji – powiedział Jens Stoltenberg w rozmowie z „Rzeczpospolitą” komentując relacje NATO-Rosja na kilka dni przed rozpoczęciem się manewrów Zapad.

 

To wpisuje się w pewną obserwowaną od kilku lat tendencję. Rosja zwiększa swoje zdolności wojskowe, co oznacza więcej manewrów i większą ich skalę. Jednocześnie prowadzi agresywną politykę, czego przejawem jest napaść na Ukrainę, a także incydenty wojskowe wymierzone w NATO – skomentował rosyjskie manewry Zapad w rozmowie z dziennikiem Sekretarz generalny NATO. – Wszystko to miało swój udział w polityce adaptacji NATO, którą obserwujemy przez ostatnie lata. Mamy do czynienia z największym wzmocnieniem wspólnej obrony od końca zimnej wojny – dodał Stoltenberg opisując szeroko wzmacnianie potencjału Sojuszu.

 

Sekretarz generalny NATO dodał jednocześnie, że nikt w Sojuszu nie jest zainteresowany powrotem do czasów sprzed roku 1991, gdy upadł Związek Sowiecki. – Nie chcemy powrotu zimnej wojny, nie chcemy otwartej konfrontacji. Rosja pozostanie naszym największym sąsiadem i dlatego musimy prowadzić z nią dialog polityczny – powiedział Jens Stoltenberg.

 

NATO zostało zaproszone przez Białoruś do kilkudniowych wizytacji tych ćwiczeń i zgodziliśmy się na to. Kilka dni temu podobne zaproszenie przyszło z Moskwy, ale decyzji jeszcze nie podjęliśmy – dodał.

 

Zwrócił jednocześnie uwagę, że ewentualne powstanie wspólnej polityki obronnej UE nie powinno być konkurencją wobec NATO. Co więcej, Unia Europejska bez NATO mogłaby nie poradzić sobie z zadaniem obrony.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł
 


DATA: 2017-08-28 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nadal niejasne jest czy pan Stoltenberg reprezentuje USA które boją się utracić swoje wpływy w Europie, czy też Niemcy, Francję, Włochy, które zgodzą się na sojusz z Rosją w realizacji Eurazji czyli rozbiór Polski między IV Rzeszę i Rosję aby wprowadzić nwo etapami? W jaki sposób wrogie Polsce rządy Niemiec-Francji przyjazne przecież Rosji i będące częścią NATO będą bronić Polski? To wszystko wygląda na teatr dla Polaków i próbę wywołania wojny między Polską i Białorusią, które chcą pozostać państwami suwerennymi i nie godzą się na marksistowsko-komunistyczne nwo. Rzekoma agenturalność rosyjska władz USA również nie została wyjaśniona, ale nagle zaledwie wyciszona. To wygląda na nowy pakt USA-Rosja z osadzeniem żydów w Polsce jako nadzorców kondominium, a wszystko po to, by pozyskać Rosję do sojuszu w wojnie przeciw Chinom.
8 miesięcy temu / fas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.