4 sierpnia 2017

Schulz o spotkaniach z Franciszkiem: Papież nauczył mnie, że katolicyzm to walka z biedą

(fot. REUTERS/Vincent Kessler/FORUM)

Martin Schulz przekonuje, że centralnym punktem chrześcijaństwa jest walka z biedą i wykluczeniem społecznym. Nauczył go tego papież Franciszek. Polityk definiuje też po swojemu  czym jest rodzina… i grozi Polsce.

 

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, obecnie szef socjaldemokratycznej SPD i najpoważniejszy konkurent Angeli Merkel w wyścigu o fotel kanclerza Niemiec, Martin Schulz, udzielił wywiadu niemieckiej Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Polityk przekonuje, że wiara katolicka wywarła na niego bardzo duży wpływ, a to zarówno ze względu na „głęboką religijność rodziny ze strony matki”, jak i na edukację w katolickim gimnazjum. W ostatnim czasie „ekstremalnie duże” wrażenie wywarły na nim spotkania z papieżem Franciszkiem.

 

Papież uczy: Nie możemy dopuścić, by bieda pogrzebała godność człowieka. Jeżeli ktoś nie może sam o sobie decydować i mieć równego udziału w społeczeństwie, bo brakuje mu do tego środków gospodarczych, to jest wykluczony – powiedział Schulz.

 

To jest centralne przesłanie chrześcijaństwa, i jest to naturalnie niewiarygodnie polityczne – podsumował Schulz.

 

W tym samym wywiadzie Schulz powiedział też, że nie może zrozumieć obaw tych, którzy obawiają się osłabienia małżeństwa i rodziny jako skutku zalegalizowania „małżeństw” homoseksualnych. Polityk dał przy tym swoją własną definicję rodziny: – Dla SPD małżeństwo i rodzina są tam, gdzie ludzie długotrwale biorą za siebie odpowiedzialność – stwierdził lapidarnie.

 

Schulz zagroził też Polsce. Pytany o niechęć niektórych państw unijnych do przyjmowania uchodźców z brukselskiego nadania, powiedział, że Polska, jako największy beneficjent europejskich funduszy, nie realizuje „zasady solidarności”. – Przeciwko temu zgłoszę swoje weto – zapowiedział Schulz, dodając, że Jarosław Kaczyński i Wiktor Orban chcą tworzyć nie Europę „solidarności, ale wybierania rodzynek”.

 

Pach

źródło: katholisch.de

 

 

 Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 35. Teologia wyzwolenia – reanimacja?

 

Teologia wyzwolenia - wyzwolenia?

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 654 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram