DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Satanistyczna profanacja na Woodstocku? Anarchiści chwalą się podeptaniem i spaleniem Biblii

Data publikacji: 2017-08-07 15:00
Data aktualizacji: 2017-08-08 14:32:00
Satanistyczna profanacja na Woodstocku? Anarchiści chwalą się podeptaniem i spaleniem Biblii
Zdjęcie ilustracyjne. fot.Anatol Chomicz/FORUM

Gwałt, pobicie, liczne przestępstwa narkotykowe i w sumie 118 osób zatrzymanych. Okazuje się jednak, że ta statystyka nie zamyka porażających doniesień z tegorocznego Przystanku Woodstock. Facebookowy profil o ohydnej nazwie Anarchosatanizm chwali się na Facebooku materiałami świadczącymi o profanacji Biblii na festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

 

Facebookowy profil o ohydnej nazwie Anarchosatanizm opublikował w czwartek, 3 sierpnia, a więc pierwszego dnia festiwalu Przystanek Woodstock, zdjęcie zniszczonej i spalonej Biblii. Po dokładnej analizie stwierdzić można, że jest to protestancka edycja Nowego Testamentu.

 

Nie o denominację tu jednak chodzi. Sataniści – jeśli faktycznie doszło do owej profanacji – zapewne nie wiedzieli, czy niszczą katolickie Pismo Święte czy wydanie gedeonitów. Motywowała ich zapewne chęć zdenerwowania chrześcijan, a może nawet nienawiść – co najmniej – do wierzących, a najpewniej również i do samego Pana Boga.

 

„Pozdrawiam z woodstocka :D Zrobiliśmy spory lewacki, antyfaszystowski obóz. Chodzi tu pełno osob wciskajacych ludziom biblie, w tym egzemplarz Biblii festiwalowej ostrzegający mlodziez przed anarchizmem, punkiem, rastafarianizmem, buddyzmem i Hare Krishna - prowadzi do praktyk okultystycznych i wstrzykiwania marihuany.

 

Również niektóre komentarze pod wpisem na FB prezentują żenujący poziom i cechują się nienawiścią do wiary. Część piszących zwraca jednak uwagę, że najpewniej anarchistom i satanistom zabrakłoby odwagi, by zniszczyć Koran, za co muzułmanie karzą śmiercią. Ktoś inny opublikował zdjęcie palenia książek przez nazistów, porównując w ten sposób zachowanie obecnej na Woodstocku skrajnej lewicy do niemieckich socjalistów narodowych.

 

Niewykluczone, że sprawca/sprawcy tego haniebnego i gorszącego czynu poniosą konsekwencje prawne.

 


Źródło: Facebook

MWł
  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
do trooper
cz.2 Jeśli ZNOWU przyrównujesz ustrój komunistyczny do prawdy czyli katolicyzmu, to ja ZNOWU napiszę zarzut: uważasz komunizm za prawdziwy. No dobra, łaskawie dodam: "...LUB jesteś zbyt tępy by zrozumieć, że absurdalne jest porównywanie działania ustroju opartego na fałszu do działania ustroju opartego na prawdzie". W przypadku Inkwizycji warunkami wystarczającymi były: zezwolenie przez Pana Jezusa (Mt18,6) i Jego asystencja obiecana Kościołowi aż do skończenia świata (Mt28,20). Czy znasz choć jeden przypadek niesprawiedliwego pozbawienia życia przez Świętą Inkwizycję? Uwaga: nie chodzi o inkwizycję świecką, lecz Kościelną Katolicką, bo tylko ta miała błogosławieństwo Boga.
do trooper
cz.1 Popieram gdyby Inkwizycja ścigała TE niekatolickie pisma, które odciągają ludzi od zbawienia. Sam PIERWSZY wiele rzeczy mi przypisałeś BEZ UZASADNIENIA, patrz poprzednie posty. Absurdem jest JEDNOCZEŚNIE przyznanie się do błędu (czyli wzięcie winy na siebie) i oskarżanie mnie o przypisywanie (czyli zrzucanie winy na mnie). To co piszesz odnośnie Sodomy, ANALOGICZNIE dotyczy tego co ja popieram a z czym zacięcie walczysz - Inkwizycja słusznie pozbawiała życia gorszycieli, ale wcześniej dostali szansę wyparcia się swych błędów. Poginęli tylko zatwardziali gorszyciele. A więc kolejnym twoim absurdem jest że popierasz karę śmierci dla Sodomy, a nie popierasz takiej kary dla gorszycieli.
trooper
@do trooper 1.Popierasz jak inkwizycja ściga niekatolickie pisma 2. Wiele rzeczy mi przypisałeś. Patrz poprzednie posty 3. Czy popełnienie pomyłki literowej, a dokładnie rzecz ujmując interpunkcyjnej i przyznanie się do błędu to Twoim zdaniem absurd. 4. Pan Bóg ukarał grzeszących mieszkańców Sodomy słusznie za ich grzechy. Ale dał im możliwość grzeszenia, więc grzeszyli. Do czasu. Sprawiedliwym zaś umożliwił ucieczkę. Poginęli niesprawiedliwi. 5. W Inkwizycji były sądy i wyroki. W ZSRR też były sądy. W PRL też były sądy co sądziły za nielegalny handel mięsem i żołnierzy wyklętych. To, że coś działa na zasadach sądowych nie znaczy jeszcze, że jest dobre. Może być złe prawo albo niesprawiedliwi sędziowie. Sąd jest jednym z warunków, aby było sprawiedliwie. Nie jest jednak warunkiem wystarczającym.
do trooper
Znów powtarzam tępej głowie: działania opresyjne nie wiążą się z głoszeniem Ewangelii, lecz z zapobieganiem odciąganiu od wiary. Tak, przekonałeś mnie że nie rozróżniasz tego, więc będziesz w kółko bełkotał to samo. _ Oczywiście że Katolicka Święta Inkwizycja powinna działać wszędzie tam gdzie wierni Chrystusowi są odciągani od Niego. _ W swym oszczerczym zakłamaniu LUB głupocie dalej oskarżasz że ci PRZYPISUJĘ (brak znaku zapytania), a w następnym zdaniu przepraszasz za ten brak stwierdzając że to był TWÓJ błąd. Tak więc przekonałeś mnie że kochasz absurdy. Nic dziwnego że dalej nie jesteś w stanie pojąć że sformułowanie "katolicki kalifat" to absurd. _ Popierasz sfajczenie Sodomy? Odpowiedz NIE, a potwierdzisz moją tezę. Odpowiedz TAK, a udowodnię ci kolejny absurd. _ Nikogo nie utopiłem i prywatnie bym nie utopił - zapoznaj się jak działała Święta Inkwizycja. To była instytucja w systemie prawnym, gdzie wyrok był poprzedzony procesem, a nie samosąd.
TROOPER
@do trooper CZ.2 I ZNÓW MAM SIĘ TŁUMACZYĆ Z TEGO CZEGO NIE NAPISAŁEM A MÓJ INTERLOKUTOR MI PRZYPISUJE? Jeżeli w pytaniu o kalifat nie postawiłem ? tylko . to przepraszam, bo to mój błąd. Wnioskowałem i chciałem się zapytać o katolicki kalifat, bo jednym z jego elementów jest cenzura rzeczy sprzecznych z religią katolicką. W ramach wyjaśnienia katolicki kalifat= katolicka, totalitarna dyktatura oparta o prawo religijne, które dotyczy tak samo katolików jak i niekatolików. Na koniec jeszcze jedno zadam pytanie. Ilu gorszycieli potopiłeś w morzu i czy gdybyś miał taką możliwość to byś gorszyciela w morzu utopił?
trooper
@ do trooper Zobacz definicję argumentu ad personam.Potem pisz. Katolicy mają głosić ewangelię. Ale od kiedy głoszenie wiąże się z działaniami opresyjnymi? Napisałeś, że matematyk w szkole stawia jedynkę (system opresji), a potem szkoła to cały świat. Więc (TAK ROZUMUJĘ) trzeba stosować opresję na całym świecie. uśmiercanie zatwardziałych gorszycieli przez Katolicką Świętą Inkwizycję. Widzę i takie rzeczy popierasz. Nie dość iż cenzor i to restaurator inkwizycji. CZY TO MIAŁEŚ NA MYŚLI? Wiem też że ZARZUCASZ Bogu że nie szanuje wolnej woli człowieka. Postępujesz w ten sposób jak np. oskarżający Boga za to że sfajczył grzeszników Sodomy. I co Bogu zrobisz? Przeklniesz Go za to? To sam widać że idziesz prostą drogą do piekła. A co do szacunku do wolnej woli, powtórzę PO RAZ KOLEJNY TO SAMO (wiadomo, mądrej głowie...): przecież ty, hipokryto, sam nie szanujesz wolnej woli katolików chcących postępować zgodnie z naukami Pana Jezusa. SKĄD WIESZ CO JA KOMU ZARZUCAM?
do trooper
cz.3/3 Co do twoich wykrętów, bezczelnie kłamiesz. Podam jeden przykład, reszta jest analogiczna. Napisałeś najpierw: "Chcesz katolickiego kalifatu." (na końcu jest kropka!). Ja spytałem: "Gdzie napisałem że chcę katolickiego kalifatu?" A ty odpowiadasz: "TO BYŁY PYTANIA NA KTÓRE JESZCZE NIE UDZIELIŁEŚ ODPOWIEDZI. TY JE WZIĄŁEŚ ZA TWIERDZENIA ALE TO TWÓJ PROBLEM". To dowodzi jak jesteś głupi, LUB jak jesteś zakłamany w swych oszczerstwach. Przecież gdyby to miało być pytanie, postawiłbyś na końcu znak zapytania, a nie kropkę! I jeszcze bezczelnie odwracasz kota ogonem że to mój problem. Nie, to że piszesz coś innego niż (jak potem twierdzisz) chciałeś napisać, to wyłącznie twój problem. Tak więc w tej części dyskusji DALEJ CZEKAM NA SENSOWNĄ ODPOWIEDŹ.
do trooper
cz.2/3 Tak więc palnąłeś coś o takim "sensie": "Katolik poza całym światem nie powinien nic robić by ewangelizować". Czujesz ten swój absurd, czy jak zwykle nie czujesz? W Mt18,6 Pan Jezus stwierdził że lepsze byłoby zabijanie gorszycieli, niż zezwolenie na odciąganie od zbawienia Jego wyznawców. Nie tylko ja wysnułem by robić takie rzeczy, patrz: uśmiercanie zatwardziałych gorszycieli przez Katolicką Świętą Inkwizycję. Nie musisz "pisać wprost" że nie zgadzasz się na realizację nauk Pana Jezusa, to już od dawna wiem. Wiem też że ZARZUCASZ Bogu że nie szanuje wolnej woli człowieka. Postępujesz w ten sposób jak np. oskarżający Boga za to że sfajczył grzeszników Sodomy. I co Bogu zrobisz? Przeklniesz Go za to? To sam widać że idziesz prostą drogą do piekła. A co do szacunku do wolnej woli, powtórzę PO RAZ KOLEJNY TO SAMO (wiadomo, mądrej głowie...): przecież ty, hipokryto, sam nie szanujesz wolnej woli katolików chcących postępować zgodnie z naukami Pana Jezusa.
do trooper
cz.1/3 Powtarzam kolejny raz, bo tylko mądrej głowie dość dwie słowie, a tępej trzeba powtarzać to samo wielokrotnie: nie chcę opresji dla wszystkich tych co nie są katolikami, lecz tylko dla tych z nich którzy swą perfidną działalnością odwodzą katolików od zbawienia. Np. dla demoralizatorów wpajających dzieciom w szkołach że homoseksualizm jest OK i powinny go spróbować. "Ad personam" znaczy "do osoby". Jeśli przyczyna braku umiejętności poprawnej argumentacji tkwi W OSOBIE (np. nie ma ona predyspozycji by coś pojąć i dlatego trzeba wielokrotnie TO SAMO powtarzać, a ona dalej nie rozumie), to znaczy że w takim przypadku "ad personam" jest argumentem merytorycznym, gdyż dotyczy PRZYCZYN błędów rozumowania. Przecież ty nawet nie rozumiesz prostej analogii, skoro mówisz o matematyku poza szkołą. Jeśli matematyk odpowiada katolikowi, to logiczne że w tej analogii szkoła oznacza cały świat, bo katolicy mają głosić Ewangelię NA CAŁYM ŚWIECIE (por. Mk16,15).
TROOPER
@do trooper cz.2 Gdzie napisałem że chcę katolickiego kalifatu? Gdzie napisałem że katolicyzm należy narzucać ludziom przy użyciu przemocy? Dlaczego kłamiesz że niczym nie różnię się od muzułmanina? Dlaczego obłudnie sugerujesz że nie szanuję wolnej woli człowieka, skoro sam nie szanujesz wolnej woli katolików? Gdzie napisałem że traktuję człowieka jak bezwolne bydlę? Gdzie napisałem że chcę ludzi zmuszać do zasad Ewangelii? ALEŻ MÓJ DROGI INTERLOKUTORZE. TO BYŁY PYTANIA NA KTÓRE JESZCZE NIE UDZIELIŁEŚ ODPOWIEDZI. TY JE WZIĄŁEŚ ZA TWIERDZENIA ALE TO TWÓJ PROBLEM . CZEKAM NA ODPOWIEDŹ. A na koniec pytanie. Jak chcesz szanować prawo do wypowiedzi dla niekatolików i ich wolną wolę skoro twierdzisz (A PRZYNAJMNIEJ TAK ZROZUMIAŁEM), że takich ludzi trzeba topić w morzu? To jest wewnętrznie sprzeczne wg mnie.
trooper
@do trooper "To nielogiczne by ta cenzura obejmowała katolików, skoro ma dotyczyć antykatolickich gorszycieli. Tym samym chcesz opresji dla ludzi co nie są katolikami i głoszą rzeczy niekatolickie. PRZYNAJMNIEJ TAK ZROZUMIAŁEM. "Dobrze że chociaż dotarło do ciebie moje "ad personam" jako wspaniałe i w pełni merytoryczne". Walnąłeś teraz oksymoron. Ad personam ze swej definicji jest niemerytoryczne. U Ciebie też logika szwankuje. Matematyk poza szkołą nic nie robi gdy ktoś głosi 2=3 w zbiorze liczb rzeczywistych. W Mt 18,6 Chrystus nie kazał zabijać i gnębić gorszycieli. WYDAJE MI SIĘ, ŻE TY WYSNUŁEŚ BY ROBIĆ W/W RZECZY. Napiszę wprost. Nie zgadzam się na mordowanie gorszycieli i obcinanie głów niewiernych, dżizję i prawo religijne. Moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. I Ty ingerujesz w wolność chcąc utopić w głębi morza gorszyciela. KTO TU NIE SZANUJE WOLNEJ WOLI?
do trooper
cz.2 Co do twoich innych "gdzie napisałem", skoro sam nie jesteś w stanie wydedukować odpowiedzi na podstawie mego słowa "odbicie", wyjaśnię ci to łopatologicznie gdy odpowiesz na to co było przyczyną, czyli wyjaśnisz to co nazwałem wcześniej twoim nienawistnym antykatolickim jadem. Konkretnie: Gdzie napisałem że chcę katolickiego kalifatu? Gdzie napisałem że katolicyzm należy narzucać ludziom przy użyciu przemocy? Dlaczego kłamiesz że niczym nie różnię się od muzułmanina? Dlaczego obłudnie sugerujesz że nie szanuję wolnej woli człowieka, skoro sam nie szanujesz wolnej woli katolików? Gdzie napisałem że traktuję człowieka jak bezwolne bydlę? Gdzie napisałem że chcę ludzi zmuszać do zasad Ewangelii? Proszę podać cytaty gdzie tak napisałem. Jak nie znajdziesz takich cytatów w tym wątku, to posługujesz się pozamerytorycznym argumentem przypisywania komuś czegoś czego on nie powiedział (oszczerstwo).
do trooper
cz.1 To nielogiczne by ta cenzura obejmowała katolików, skoro ma dotyczyć antykatolickich gorszycieli. Ale już się przyzwyczaiłem że masz wielkie problemy z logicznym rozumowaniem. Sformułowanie "katolicki kalifat" zrozumiałem zgodnie z definicją słowa kalifat, więc to ty nie rozumiesz jaką głupotę palnąłeś. Dobrze że chociaż dotarło do ciebie moje "ad personam" jako wspaniałe i w pełni merytoryczne. Matematyk w szkole za głoszenie 2=3 stawia jedynkę, a zapartemu w tym poglądzie uczniowi nie daje promocji do następnej klasy. Czyli stosuje opresje, więc kłamiesz w słowach: "a jak ktoś nie chce słuchać to jego sprawa", gdyż jest to sprawa także nauczyciela, rodziców ucznia, rady pedagogicznej. Nie szanujesz wolnej woli katolików, bo nie szanujesz tego że wolną wolą chcemy spełniać zalecenie Pana Jezusa wyrażone w Mt18,6.
trooper
@do trooper cz. 1 no i zgoda. Tylko niech ta cenzura obowiązuje tylko katolików jak Ty cz.2 katolicki kalifat- widzę nie zrozumiałeś. Użyję więc innego słowa katolicki kalifat= katolickie państwo wyznaniowe podobobne od muzułmańskiego Matematyk w szkole nie obcina komuś głowy i nie wsadza do więzienia za to, że głosi że w zbiorze liczb rzeczywistych 2=3 tylko tłumaczy, a jak ktoś nie chce słuchać to jego sprawa. GDZIE NAPISAŁEM, ŻE KOMUNIZM JEST PRAWDZIWY? Napisałem komnunizm TWIERDZI, ŻE JEST prawdziwy. W dodatku wspaniałe ad personam bezmózg. Pełna merytoryczność. GDZIE NIE USZANOWYWUJE WOLNEJ WOLI KATOLIKÓW? GDZIE NAPISAŁEM, ŻE KATOLIKÓW TRZEBA ODCIĄGAĆ OD WIARY? Proszę podać cytaty gdzie tak napisałem. Jak nie znajdziesz takich cytatów w tym wątków to posługujesz się pozamerytorycznym argumentem przypisywania komuś czegoś czego on nie powiedział (oszczerstwo). Szanuję twoją wolę i nie zgadzam się z tobą w wielu kwestiach jednak czemu innych nie chcesz uszanować
do trooper
cz.2 A teraz zapowiedziana część druga. No i bingo. Widać mamy lewaka, który w typowy dla lewactwa sposób wyzywa katolików od katofaszystów tylko za to że są wierni nauczaniu Pana Jezusa. Na dodatek lewaka-ignoranta, który używając idiotycznego sformułowania "katolicki kalifat" uroił sobie że może istnieć coś takiego jak "katolicko-islamski system zarządzany przez kalifa". Dla takiego bezmózga oczywiście że katolik NICZYM nie różni się i od muzułmanina, i od matematyka w szkole, bo w jednej kwestii, zdaniem lewaka, "mają te same argumenty". Lewak przecież uznaje za dogmat prawdziwość komunizmu. I jeszcze kłamie że szanuje wolną wolę człowieka, podczas gdy jako hipokryta nie chce uszanować wolnej woli katolików. Dlatego traktuje katolików jak bydło, które trzeba siłą odciągać od nauk Pana Jezusa i od zasad Ewangelii. Jak lewak nie chce być katolikiem i chce być potępiony, to jego sprawa, tylko po co kłamie że wierzy w coś czemu otwarcie się sprzeciwia?
do trooper
cz.1 Odpowiedź podzielę na dwie części. Najpierw część merytoryczna - krótka, bo już wszystko wyjaśniłem, a ty merytorycznie nic nowego nie wniosłeś. Druga część to będzie odbicie twojego nienawistnego antykatolickiego jadu. Zgadza się że Pan Jezus nie nakazywał by kogokolwiek zmuszać do katolicyzmu, lecz by głosić Ewangelię, a niewierzący mają SIĘ nawracać DOBROWOLNIE, wskutek działania Łaski Bożej, a nie BYĆ NAWRACANI wskutek przymusu. I ja nie głoszę niczego co by się temu sprzeciwiało. Gdybyś nie był taki tępy, pojąłbyś że cenzura którą katolicy popierają nie ma na celu zmuszać kogokolwiek do przyjęcia katolicyzmu, lecz ma na celu zapobieganie ruchowi w drugą stronę - odchodzenia od katolicyzmu wiernych zwiedzionych sprytnym fałszem gorszycieli.
trooper
cz3 Co do Mk 16,15-16. Chrystus nikomu nie nakazywał zmuszać do życia wg ewangelii. Kto chciał uwierzył, a kto nie chciał nie wierzył. Jak ktoś nie chce żyć wg ewangelii to jego sprawa. Czy Chrystus mówił, aby tego człowieka zmuszać i stosować wobec niego więzienia, przemoc i cenzurę. Dlaczego nie jesteś za tym aby wybór nauka Jezusa Chrystusa był dobrowolny a nie nakazany? Wtedy byłoby wiadomo kto jest prawdziwym uczniem Jezusa, a kto nie.
trooper
cz.2 Na siłę katolickie treści, zakaz niekatolickich. Karanie za niezgodne z katolicyzmem zachowania. Szariat tylko, że oparty na katolicyzmie. Czemu nie chcesz uszanować wolnej woli człowieka tylko traktujesz go jak bezwolne bydlę ,które trzeba siłą ciągnąć i chcesz ludzi zmuszać do zasad ewangelii? Chrystus nikogo nie przymuszał. Chrystus głosił ewangelię. Ciekawe kiedy będzie obcinanie głów niewiernym lub wsadzanie do więzień. W końcu piszesz, by gorszycieli antykatolickich wsadzać za kraty, karać śmiercią i wprowadzić cenzurę? Rozumiem też, że chcesz by obowiązującym ustrojem była katolicka dyktatura?
trooper
@ do trooper No i bingo. Widać mamy katofaszystę.Chcesz katolickiego kalifatu. Komunizm też się uważał się za prawdziwy. Rozumiem, że skoro katolicyzm jest wg Ciebie prawdziwy to należy tę prawdę ludziom narzucać w tym także przy użyciu przemocy. Niczym się nie różnisz od muzułmanina TZN. MACIE TE SAME ARGUMENTY. W przeciwieństwie do Ciebie szanuję wolną wolę człowieka. Jak ktoś nie chce być katolikiem to jego sprawa. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie chcę zmuszać ludzi do katolicyzmu i im go narzuacać. Nie zamierzam też cenzurować niekatolickich dzieł ponieważ jak wiadomo niekatolickie dzieła są dla niekatolików a katolicy po nic niekatolickiego nie sięgają.Napiszę wprost: WIERZĘ W NAUKI JEZUSA I SZANUJE LUDZKĄ WOLNĄ WOLĘ. Jak ktoś nie chce być katolikiem na należy zrobić tak jak w J 6,66-67. Jak ktoś wybiera bycie potępionym to jego sprawa. Chrystus nakazywał przestrzegać takich ludzi, a nie brać ich jak bydło które wchodzi w szkodę. Ty chiałbyś na siłę narzucać
do trooper
W Mt18,6 Pan Jezus zezwolił na pozbawianie życia tych co STAJĄ SIĘ POWODEM GRZECHU dla tych małych, którzy wierzą w Niego. Jeśli takie są skutki działalności głoszących kłamstwo, dotyczy to także ich. A to logiczne że środki łagodniejsze (np. zamknięcie do więzienia) są dopuszczalne, jeśli równie skutecznie zapobiegają szerzeniu zgorszenia. I niby dlaczego "wreszcie"? Przecież jako katolik, oczywiście że jestem za cenzurą kłamstw których skutkiem jest zgorszenie (a więc: nie jestem za pełną cenzurą wszystkiego co niekatolickie, np. prymitywnych kłamstw ośmieszających kłamcę, na które nikt się nie nabierze). Tego rodzaju cenzura służy dobru ludzi, gdyż ma minimalizować grzechy, a grzechy oddalają od nieba. Komunistyczna cenzura jest oparta na fałszywej ideologii, katolicyzm jest religią prawdziwą. A co, uważasz katolicyzm za fałszywy? To napisz wprost: NIE WIERZĘ NAUCE JEZUSA, GŁOSZONEJ PRZEZ KOŚCIÓŁ KATOLICKI, WYBIERAM WOLNĄ WOLĄ BYCIE POTĘPIONYM (por.Mk16,16)
trooper
@do trooper 1. A propos uschnięcia pszenicy przed żniwami przypowieść o siewcy Mt 13,7 A ziarna wpadły między ciernie i zagłuszyły je. Mt 13,22 ziarna między ciernie znaczą osobę, którą wartości doczesne zagłuszyły. 2. Czy Jezus Chrystus kazał zabijać, obcinać głowy, wsadzać do więzień sprawców zgorszeń czy tych co głoszą kłamstwo? 3. Wreszcie się ujawniłeś. Czyli jesteś za cenzurą? Cenzura katolicka ma na celu przyszłe dobro ludzi. A która cenzura wg cenzorów nie miała być dla dobra ludzi. PRzecież w ZSRR i PRL głoszono, że cenzura jest dla dobra wspólnego. Czy słyszałeś o kraju który mówi, że wprowadza cenzurę, by zakneblować usta osobom im niewygodnym. Czyli dobrze zrozumiałem. Tylko katolickie książki, tylko katolickie gazety. Pełna cenzura i kontrola obywateli. Po to aby katolicyzm jako jedyny miał rację istnienia i napełniania głów swymi treściami. Cała reszta na spalenie. Napisz wprost. JESTEM ZA WPROWADZENIEM CENZURY NA WSZYSTKO CO NIEKATOLICKIE
do trooper
cz.2 Pan Bóg pozwala działać szatanowi (w tym poprzez dopuszczenie istnienia banialuk) właśnie po to, by walkę ze skutkami działalności szatana podjęli jego pracowici słudzy. Opisuje to przypowieść o talentach (Mt25,14-30). A ci którzy nie chcą walczyć, skończą jak sługa nieużyteczny z tej przypowieści. Jak czytam twoje wykręty i usprawiedliwienia by nie walczyć ze złem, to tak jakbym czytał właśnie wykręty tego sługi nieużytecznego (Mt25,24-25). I kto mówi że nie chcę dać ludziom wyboru? Jeśli niewierzący nie są gorszycielami, niech sobie żyją, podobnie jak chwast nie zagłuszający pszenicy rośnie aż do żniw. Chodzi tylko o wyplewienie tego chwastu, który powoduje że pszenica nie doczeka żniw. Porównanie do ZSRR nieadekwatne, bo cenzura komunistyczna nie działała dla przyszłego dobra ludzi, a katolicka miała/ma/miałaby na celu przyszłe dobro ludzi.
do trooper
cz.1 No właśnie, twoja błędna samodzielna interpretacja potwierdza to co wcześniej pisałem o fałszywych wnioskach. To że MUSZĄ przyjść zgorszenia, nijak nie znaczy że przyjść POWINNY. Wręcz przeciwnie, BIADA człowiekowi przez którego dokonuje się zgorszenie. Właśnie dlatego lepsze jest uśmiercenie gorszycieli, niż zaprzepaszczenie zbawienia wiernych, zgorszonych wskutek działalności gorszycieli. Przypowieść o chwaście i pszenicy świetnie uzupełnia tę naukę, bo jak z niej wynika pszenica rośnie do żniw MIMO chwastu, więc to nie jest adekwatna sytuacja. Gdyby jednak chwast miał sprawić że pszenica uschnie przed żniwami, lepiej jest chwast usunąć - właśnie na podstawie Mt18,6.
trooper
Ale ty chcesz aby istniały tylko jedyne słuszne i prawdziwe książki, a resztę spalić. Ludzie mają tak przyswajać prawdę z tych książek, że będzie się wylewać nosem i uszami. A niechby kto dał inną książką niż katolicka, gazeta inna niż katolicka to tego do więzienia. Tylko jedyne, słuszne i prawdziwe księgi i gazety mają być. Dla pozostałych cenzura, spalenie na stosie a dla autorów więzienia i zakazy publikacji. Tylko katolickie dozwolone. Tak jak w ZSRR były dozwolone tylko książki i gazety bolszewickie to rozumiem, że mój drogi interlokutor chce,aby było tak samo tylko z zastąpieniem przymiotnika bolszewicki na katolicki ( A przynajmniej tak zrozumiałem).
trooper
@do trooper Widzę samodzielna interpretacja idzie. Szkoda, że dalej nie przeczytałeś. Mt 18,7 wprawdzie MUSZĄ PRZYJŚĆ ZGORSZENIA. Przy czym zgorszenie należy tu rozumieć jako zachęcenia bliźniego do popełnienia grzechu. Pan Jezus o kamieniu mówił ,że nie należy zabijać gorszycieli i wiązać im kamienie u szyi tylko ,że LEPIEJ BYŁOBY gdyby ktoś tak zrobił bo gorszyciel będzie odpowiadał za swe czyny. Poza tym Jezus w Mt 13,29 mówił "Nie wyrywajcie chwastu aby nie wyrwać razem z nim pszenicy". W 2Ts2,11 Biblia mówi Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu. Więc jak widzisz Bóg pozwala banialukom istnieć. Ponadto jak był Raj to pozwolił agitować w Raju pewnemu agitatorowi, którego ludzie się niestety posłuchali. Nie cenzurował go i nie odebrał mu wolności słowa, a nawet do Raju go wpuścił, aby ten robił agitację. Poza tym czemu nie chcesz dać ludziom wyboru. Pan Bóg dał wybór między dobrem a złem, kłamstwem i fałszem.
do trooper
Owszem, można wyciągnąć złe wnioski. Dlatego nie tylko liczy się treść Biblii zgodna z natchnieniem Boga, ale też właściwa jej interpretacja, zgodna z doktryną Kościoła Katolickiego. Nie zmienia to faktu że z fałszywej "Biblii" dużo łatwiej uzyskać fałszywe wnioski, prowadzące do tragicznych konsekwencji, czego przykład podałem. Co do poglądu: "każdy może sobie głosić największe na świecie banialuki i nikt nie ma prawa go za to gnębić i wsadzać do więzienia" - jest to pogląd sprzeczny choćby z nauczaniem Pana Jezusa, który w przypadku banialuk prowadzących do grzechu zezwolił nie tylko na wsadzanie do więzienia, ale nawet na uśmiercanie: "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" Mt18,6. Ale wiadomo, nie każdy człowiek piszący na chrześcijańskim forum jest chrześcijaninem.
trooper
@do trooper Złe wnioski można i wyciągnąć z czytania Biblii Tysiąclecia. Nie uważam, że każdy pogląd jest równie wartościowy. Uważam, że każdy może sobie głosić największe na świecie banialuki i nikt nie ma prawa go za to gnębić i wsadzać do więzienia. Nazywanie banialuk banialukami jak najbardziej wskazane.
do trooper
No i nie załapałeś analogii. Inne, ale PRAWIDŁOWE, sposoby rozwiązań zadania matematycznego prowadzą bowiem do PRAWIDŁOWYCH wyników. A w przypadku innych tłumaczeń Biblii może być inaczej, gdyż mogą prowadzić do tragicznych skutków. Przykład: ktoś po przeczytaniu takiej fałszywej Biblii dojdzie do wniosku że do zbawienia wystarcza mu tylko wiara bez uczynków, dlatego grzeszy bez opamiętania, wskutek czego po śmierci trafia do piekła. Poza tym, nieprawda że zawsze "najpierw płoną książki, potem ludzie". Często wystarczy samo spalenie książek, nawet bez wsadzania autora do więzienia. Tak tak, wiem, nie popierasz tego bo albo uważasz palenie książek za źródło emisji CO2, albo ubzdurałeś sobie że każdy pogląd jest równie wartościowy i w równym stopniu zasługuje na popularyzację. Nie chcesz, nie pal bzdur. Nikt cię nie zmusza.
trooper
@do trooper Sprzeciwiam się paleniu wszelkich książek. Najpierw płoną książki, potem ludzie. Co do 2+2=5 to zależy w jakiej części matematyki się poruszamy. Każdy może pisać sobie bzdury jakie chce. Rozumiem, że ty byś takie książki palił, a ich autorów wsadzał do więzień. A co powiesz jeśli jest książka "Elementarz matematyki" i w niej wg różnych profesorów matematyki i ludzi, którzy się na matematyce znają jest wszystko w porządku. Jednakże książka "Elementarz matematyki" różni się treścią ale nie meritum od "Podstaw matematyki" np. pokazane są inne ale prawidłowe sposoby rozwiązania tego samego zadania matematycznego. Jednakże "Elementarz matematyki" nie ma akceptacji Ministerstwa Matematyki. A wszystkie książki nie mające akceptacji Ministerstwa Matematyki idą na spalenie nawet jak są kubek w kubek jak "Podstawy matematyki". Czy w takim razie tego typu książki należy palić?
do trooper
Ciekawe czy załapiesz taką analogię. Czy książka o tytule "Podstawy Matematyki", w której dowodzi się że 2+2=5, nie zasługuje na spalenie? Czy spalenie takiej książki świadczy o ignorowaniu prawdy, czy wręcz przeciwnie - o obronie prawdy?
trooper
@incuss Rzeczywiście papież kazał palić Biblię. Co najlepsze do Soboru Watykańskiego II tylko Biblie protestanckie były tłumaczone z języków oryginalnych. A co powiesz na to aby Nergal palił Biblie protestanckie na koncertach? I on miałby radochę i tacy jak Ty. A co powiesz jeśli ta Biblia tłumaczenia protestantów jest sens w sens/ zdanie w zdanie identyczna z katolicką Biblią Tysiąclecia?
syk
Jak tacy odważni, to niech spalą Koran
baranek
Nawet jeśli dojdzie do sprawy sądowej za "obrazę uczuć religijnych"sąd z pewnością powoła się na casus Nergala i orzekanie, że to tylko wyraz wolności twórczej .
incuss
W ostatnich latach nie było polityki? Dobre sobie. Na Woodstocku zawsze była polityka, wystarczy popatrzeć na zapraszanych gości i pewne "autorytety". Obecnie może to i bardziej nachalne i nie można już tego nie zauważyć, bo się im dobre czasy kończą, ale to wszystko jest standard. Narkotyki stop? Chyba tylko w kontekście "stop, zaczekaj, mam coś silniejszego". Jest całkowite przyzwolenie na narkotyki. A czasy świetności narkotyków i tak mamy za sobą, obecne pokolenie może mieć co najwyżej jako dziadków przodujących w tym hipisom, moda na piguły w dyskotekach to też głównie lata 90. Młodzież jest jaka jest, ale to nie jest usprawiedliwienie dla organizatora, bo ich w tym wspiera. Chlanie, ćpanie, taplanie się w błocie i "róbta co chceta" nigdy nie było, nie jest i nie będzie super założeniem festiwalu. Przy takim poziomie bezpieczeństwa, to pan Jurek bez przyjaznego oka establishmentu nie mógłby zorganizować dożynek na wsi, a co dopiero "festiwal".
Kasiek
Niestety w tym roku klimat woodstocku juz nie był taki sam jak w ostatnich latach. Za dużo wciskali polityki, choć w założeniu ma jej być 0. I niestety ale dużo dzieciaków w przedziale wiekowym na oko 15-20 lat, przywozi różne "piguły". Straszne to jest, że tak młodzi już nie potrafią się bez tego bawić... Samo założenie festiwalu jest super, ale niech będzie tak, jak było- stop narkotykom, zero polityki...
incuss
@pytanie diabeł tkwi w szczegółach.
pytanie
a jaka jest roznica miedzy Biblia katolicka, a gedeonitow????? mysle, ze jest to samo...zreszta sam sprawdze, bo nie ufam prasie
Predator
Niech spróbują z Koranem ! Niech pokażą jacy są odważni !! Co brak wam odwagi ?
Nic tak zła nie rusza jak modlitwa za niego.
Myślę , że nic by ich tak nie wyprowadziła z równowagi jak modlitwa za ich nawrócenie oraz rozum. Ale tak, żeby zrobiło się o tym głośno.
Jacek
Podepczcie Koran bohaterzy podwórkowi. Za Biblię nic nie grozi
Wendy
Dokładnie. Niech spalą Koran, jak tacy odważni. Długo nie pożyją
AntyKrzyś
Chyba nie są aż tak tępi i jak Nergal nie przeczytali Biblii w całości a palą nie wiedząc co? Osobiście czytałem te wypociny czarnej biblii i miałem nie zły ubaw. Bardzo dobra komedia. Chyba sami sataniści nie wierzą w te brednie jakie są zawarte bo to by świadczyły że nie mają rozumu i własnego zdania.
Michu.
Palenie książek to czysty debilizm i analfabetyzm intelektualny. Palenie Biblii to jeszcze większa ciemnota. Chrześcijaństwo ma ponad 2000 lat radziło sobie z wiekszymi opresjami niż kilku naćpanych satanistów. Powinni dostać jakieś 500 godzin prac publicznych.Np pomoc starszym, lub w schronisku dla zwierxąt itp. Może by zmądrzeli, tego im życzę, bo póki co popisali się totalnym zidioceniem. Dodatkowo spotkania z jakimś mądrym księdzem, lub filozofem. Może przestawiłby im myślenie na inne tory.
incuss
Ale przyznajcie Państwo, że Boża Opatrzność nierzadko ma poczucie humoru, bo państwo anarchosataniści postąpili dokładnie według wskazań z katechizmu św. Piusa X. Dobrze, że Bóg nie dopuścił by była to Biblia katolicka, ponieważ nie doszło przynajmniej do że tak powiem materialnej obrazy Boga, chociaż oczywiście ze względu na sam zamiar doszło do okropnej profanacji i nie stanowi to okoliczności łagodzącej grzech. Chciałoby się napisać "ciekawe co na to pan Jurek?", no ale skoro za rok Woodstock ma być podpięty pod związek wyznaniowy (raczej jedna sekta jest tam szczególnie aktywna, więc można się domyślać), to podobnych zdarzeń może być więcej i raczej pan Jurek ustosunkowując się do tego może rzucić jedynie swoim "róbta co chceta".
panda
Niewykluczone? To powinno być pewne.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.