1 kwietnia 2018

Syria, Jemen, Sudan, Korea, Ukraina i Wenezuela. Papież modlił się za kraje objęte konfliktami

(Papież Franciszek. Zdjęcie ilustracyjne. FOT.UPDATE IMAGES PRESS/MAXPPP/FORUM)

O pokój dla całego świata jako owoc zmartwychwstania Chrystusa prosił papież Franciszek w swym tradycyjnym wielkanocnym orędziu „Urbi et Orbi”. Wygłosił je w południe ze środkowego balkonu bazyliki św. Piotra w Watykanie. Jako szczególnie potrzebujące pokoju wymienił: Syrię, Ziemię Świętą, Jemen i cały Bliski Wschód, Sudan Południowy, Półwysep Koreański, Ukrainę i Wenezuelę.

My, chrześcijanie, wierzymy i wiemy, że zmartwychwstanie Chrystusa jest prawdziwą nadzieją świata, tą która nie zawodzi. To siła ziarna pszenicy, moc miłości, która się uniża i daje siebie aż do końca, i która naprawdę odnawia świat. Siła ta przynosi owoce także i dziś w bruzdach naszej historii, naznaczonej wieloma niesprawiedliwościami i przemocą. Przynosi owoce nadziei i godności, tam gdzie jest ubóstwo i wykluczenie, gdzie jest głód i brakuje pracy, pośród osób przesiedlonych i uchodźców – wiele razy odrzucanych przez obecną kulturę odrzucenia – ofiarom przemytu narkotyków, handlu ludźmi oraz niewolnictwa naszych czasów – powiedział w orędziu papież Franciszek.

 

Wesprzyj nas już teraz!

Ojciec święty wymienił również miejsca, którym niezwykle mocno potrzeba pokoju. To Syria, Jemen i inne miejsca na Bliskim Wschodzie oraz Sudan Południowy, Korea, Ukraina oraz Wenezuela. Papież wezwał również do dawania przykładu swoim chrześcijańskim życiem.

 

­­­– Głoście słowami i życiem piękną nowinę, że Jezus zmartwychwstał – wezwał papież Franciszek po tradycyjnym błogosławieństwie „Urbi et Orbi” na placu św. Piotra w Watykanie.

 

Ponowił swe życzenia dla wszystkich obecnych na placu Włochów i osób pochodzących z różnych krajów, a także tym, którzy oglądali go i słuchali za pośrednictwem telewizji, radia i innych środków przekazu.

 

Wskazał, że Wielkanoc jest „najważniejszym świętem naszej wiary, ponieważ jest świętem naszego zbawienia, świętem miłości Boga do nas”.

 

Podziękował też za „dar kwiatów”, pochodzących jak co roku z Holandii. Po raz 32 z kolei plac św. Piotra udekorowany był 50 tys. kwiatów, podarowanych przez holenderskich ogrodników.

 

Na zakończenie papież tradycyjnie poprosił o modlitwę w swojej intencji.

 

 

KAI

MWł

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 724 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram