DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2017 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Samorządy próbują ratować Michnika? Płyną zamówienia dla spółek kontrolowanych przez Agorę

Samorządy próbują ratować Michnika? Płyną zamówienia dla spółek kontrolowanych przez Agorę
Jakub Porzycki/FORUM

Coraz gorsze wyniki finansowe „Gazety Wyborczej” oraz całego koncernu spod znaku Agora zaczęły skłaniać do stawiania pytań o przyszłość całego przedsięwzięcia. Tym czasem, jak sprawdzili internauci, wielomilionową szalupę ratunkową dla Agory podsyłają urzędnicy Warszawy. Administracja Hanny Gronkiewicz-Waltz nie szczędzi grosza na reklamy i kampanie wizerunkowe, z których zyski czerpie koncern.

 

Lektura Biuletynu Informacji Publicznej Warszawy daje ciekawe wnioski. Włodarze miasta stołecznego najwyraźniej mocno przejęli się coraz gorszą sytuacją finansową koncernu, posiadającego w składzie m.in. „Gazetę Wyborczą”. Jak ujawnili internauci, spółka AMS tylko w roku 2016 zamówiła na umowach z miastem ponad 2 miliony złotych.

 

Dla przykładu - zamówienie naklejek na szyby wagonów metra oraz plakatów na wiaty przystankowe w spółce AMS (podmiot zależy od Agory) kosztowało 1,9 mln zł. Z kolei umowa z marca 2016 roku, dotycząca „działań informacyjnych na nośnikach citylight na wiatach przystankowych została zawarta na kwotę 500 tys zł. Podobnych umów warszawscy samorządowcy zawarli z firmą należącą do Agory znacznie więcej.

 

Przy „osiągnięciach” stołecznego magistratu nieco blado wypadają zlecenia wystawione przez miasto Kraków. Nie zmienia to faktu, że w samym roku 2016 blisko 200 tysięcy złotych powędrowało z podatków obywateli do Agory i AMS w postaci zleceń na druk ogłoszeń, dodatków do „Gazety Wyborczej” i reklam.

 

Kłopoty mediów kierowanych przez Adama Michnika zaczęły się przed kilkoma laty, kiedy to sprzedaż „Gazety Wyborczej” zaczęła sukcesywnie spadać. Wybory parlamentarne z października 2015 roku i zmiana władzy na szczeblu centralnym przyniosły z kolei ukrócenie wielu umów i zleceń, dających do tej pory Agorze zasilanie finansowe z budżetu centralnego. W samym listopadzie 2016 roku sprzedaż gazety Michnika spadła o 17,4% w ujęciu rocznym. Nie mogło to nie przełożyć się na wynik finansowy całego przedsięwzięcia – w III kwartale minionego roku spółka Agora zanotowała 14,5 mln zł straty netto.

 

 

Źródło: niewygodne.info.pl, bip.krakow.pl

Tom


DATA: 2017-01-11 13:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@cichy pis nie jest przyjacielem Polaków, tylko kolejną ekipą okrągłostołową, której zadaniem jest strzyc nas z naszych pieniędzy i usługiwanie obcym ambasadom
10 miesięcy temu / mucha86
 
A co z działaniami CBA w warszawskim ratuszu? Sprawa jakoś dziwnie ucichła.
10 miesięcy temu / abc
 
samorządy dostają pieniądze z budżetu- obciąć im 2-krotność tego co dali Agorze
10 miesięcy temu / ad versum
 
PiS jest ze wszystkich stron atakowane, oczerniany,szkalowany i podziwiam Panią premier Szydło , że jeszcze chce walczyć o Polski Naród, który jest tak niewdzięczny, niesprawiedliwy i broni wrogów a zwalcza przyjaciół
10 miesięcy temu / cichy
 
Może niech Michnika krajowego poratuje Michnik - Szechter ze Szwecji. On ma chyba kasę uzbieraną od czasu, gdy uciekł z Polski przed sprawiedliwością za wyroki w ustawianych mordach sądowych na Polakach.
10 miesięcy temu / wmo
 
Pani HGW wydaje pieniądze nie swoje tylko podatników. Kiedy za to odpowie panie Kaczyński? PiS już ponad pół roku patrzy biernie na zabijanie dzieci w państwowych szpitalach, więc tak samo będzie patrzył na marnowanie publicznych środków finansowych...
10 miesięcy temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.

 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI