DZIŚ JEST:   25   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marka Ewangelisty
Św. Rustyka, biskupa
 
 
 
 

Samobójstwo „dla każdego”. Ten alpejski kraj to eldorado przemysłu eutanazyjnego

Samobójstwo „dla każdego”. Ten alpejski kraj to eldorado przemysłu eutanazyjnego
fot.STEFAN WERMUTH/REUTERS / FORUM

Dziś w Wielkiej Brytanii pojęcie „wyjechać do Szwajcarii” przybrało wręcz złowieszczy charakter – przez starszych Brytyjczyków kojarzone jest bowiem z wyjazdem w celu dokonania eutanazji. Te złowieszcze, nie tylko zresztą na Wyspach, skojarzenia potwierdzają statystyki. W r. 2011 w Szwajcarii dokonano 400 eutanazji, w roku ubiegłym – już ponad 1000!

 

Kilka dni temu z propozycją całkowitej legalizacji eutanazji wystąpiło stowarzyszenie szwajcarskich lekarzy „Exit” (jego członkowie to osoby powyżej 70. roku życia). Do końca tego roku ma powstać komisja, która ma zająć się aspektami etycznymi, prawnymi i teologicznymi legalizacji eutanazji zarówno osób chorych jak i zdrowych.

 

Od kilkunastu już lat w Szwajcarii nie brakuje przypadków, gdy tamtejsi lekarze dokonują eutanazji osób zdrowych, które mają już dość życia. Znane są przypadki tzw. eutanazji rodzinnych czy małżeńskich, gdy  z życiem żegnają się pary kochających się starszych osób. Media szwajcarskie nie kryją, że za sumę 4 tysięcy euro nie ma najmniejszych problemów z dokonaniem eutanazji.

 

W Wielkiej Brytanii coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się tzw. kluby zwolenników eutanazji! Na zebraniach planowane są wyjazdy właśnie do Szwajcarii oraz rzadziej Holandii i Belgii. „The Guardian” informuje, że spotkania elegancko ubranych, czasami nawet we fraki, osób można porównać do… elitarnych spotkań w klubach brydżowych. Brytyjski dziennik nie wyklucza, że w najbliższym czasie zaczną pojawiać się nawet zorganizowane zagraniczne wyjazdy w jedną stronę, celem których będzie eutanazja w pięknej Szwajcarii…

 

 

Źrodło: The Guardian/ lenta.ru

ChS
DATA: 2017-07-02 07:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak się dzieje gdy odchodzi się od wartości chrześcijańskich.
9 miesięcy temu / Katolik
 
Jakże ten "Lalkarz" znakomity skoro potrafi przekonać lalkę do samounicestwienia i zrobić z tego modę. ...
9 miesięcy temu / Stroke
 
Koncernom farmaceutycznym raczej nie zależy na kasowaniu wieloletnich klientów. Firmom ubezpieczeniowym za to długotrwałe leczenie klientów i ich długie życie na emeryturze zdecydowanie się nie opłaca.
9 miesięcy temu / stasiu
 
Samobójstwa nie da się legalizować, jest poza zasięgiem jakiegokolwiek prawa. Eutanazja zaś jest morderstwem dopuszczonym przez prawo. Za tą diabelską regulacją prawną stoją nienażarte koncerny farmaceutyczne. Tylko czekać eutanazji obowiązkowej! Taki kierunek!
9 miesięcy temu / dobrego samopoczucia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.