DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Sąd zadecydował! Wyrok na skazaną na karę śmierci katoliczkę Asię Bibi skasowany!

Data publikacji: 2015-07-22 11:18
Data aktualizacji: 2015-07-22 13:40:00
Sąd zadecydował! Wyrok na skazaną na karę śmierci katoliczkę Asię Bibi skasowany!

Pakistański Sąd Najwyższy nakazał ponowne zbadanie sprawy Asi Bibi. Zdaniem wymiaru sprawiedliwości w procesie skazanej na śmierć katoliczki wystąpił szereg błędów i nieprawidłowości.

 

Jak informuje portal Gosc.pl, toczący się przed pakistańskim wymiarem sprawiedliwości proces Asi Bibi ma rozpocząć się od nowa. Sąd Najwyższy uznał, że w czasie procesu Asi Bibi, w wyniku którego pakistańska chrześcijanka została skazana na śmierć, zarówno w sądzie I jak i II instancji wystąpił szereg błędów i nieprawidłowości, które mogły w istotny sposób wpłynąć na decyzję sądu. Wydany w wydany w październiku ubiegłego roku wyrok śmierci został unieważniony.

 

W mocy pozostaje jednak zagrożone najwyższym wymiarem kary oskarżenie o bluźnierstwo. Katoliczka mogłaby już dziś opuścić więzienie, jednak nie może opuszczać kraju. Oskarżona wraz z rodziną podjęła decyzję, że do czasu rozprawy pozostanie w więziennej celi. W przeciwnym razie czekałby ją samosąd dokonany przez „miłujących pokój” wyznawców islamu.


Obecny na dzisiejszej rozprawie J. Nadeem, stojący na czele Fundacji Oświaty na rzecz Odrodzenia, finansującej rozprawę i wspierającej rodzinę skazanej katoliczki, oświadczył, że przebiegała ona spokojnie, a w sali obrad nie było przywódców ani ekstremistów islamskich.


"Dzisiejsza decyzja jest ważnym krokiem napród" - uważa prawnik. Podkreślił, że "jest to czas wspólnej modlitwy, aby Pan skruszył serca tych, którzy są zwizani z tą sprawą, łącznie z sędziami, aby sprawiedliwości stało się zadość i aby Asia wreszcie odzyskała wolność". "Módlmy się, aby zawsze umacniała ją łaska Ducha Świętego i o jej uwolnienie" - dodał przewodniczący Fundacji.

49-letnia obecnie Asia Bibi została aresztowana 19 czerwca 2009 z oskarżenia o bluźnierstwo przeciw islamowi i prorokowi Mahometowi. Doniesienie przeciw niej złożyły jej sąsiadki-muzułmanki, gdy chciała zaczerpnąć wody, na co one okdpowiedziały, że jako niemuzułmanka nie może dotykać źródeł wody. Kobieta odparła wówczas, że Jezus jest miłosierniejszy niż prorok islamu. To wystarczyło, żeby matka 5 dzieci trafiła do więzienia i w rok później została skazana na śmierć na podstawie osławionych przepisów o bluźnierstwie z 1986.


Magdalena Korzekwa z Citizen.go poinformowała nas, że MSZ Hiszpanii przygotowało już wizy dla Asii Bibi i jej rodziny, aby w razie uniewinnienia kobiety prześladowani jak najszybciej mogli opuścić Pakistan.

 

 

Źródło: Gosc.pl/KAI

luk 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
obywatel
Nie rozumiem dlaczego w ludziach nie ma krztyny tolerancji, dlaczego ludzie z obu wiar nie mogą żyć obok siebie...Żaden Bóg nie jest krwiożerczy, jeśli by tak było to znaczy, że nie jest on Bogiem
Lech
Trzeba się modlić za nią i jak widać za niektórych z tego forum też. Modlitwa czyni jednak cuda.
do patti lu
hipokryto, domagasz się dożywocia dla ludzi za to że wierzą w Boga, a kłamiesz o dyskryminacji ateistów? gdyby była dyskryminacja to byś nie mógł na tym forum zamieścić swoich chorych komentarzy. przedawkowałeś z żarciem nieświeżej karmy i ci się smrodem odbija.
Lu cyna
@ patti lu. Rzeczywiście! Przecież Robert Biedroń od 6 grudnia 2014 roku siedzi bezprawnie w więzieniu bo obraził katolików! Prawda?
patti lu
nie może być pozwolenia na łamanie prawa, u nas dyskryminujecie ateistów i lgbt, więc karma wraca na ,,waszych" w innych krajach
pozdrowienie.vgh.pl
Dziękuję Ci Panie za osoby, które miały wpływ na taką decyzję Pakistańskiego Sądu Najwyższego, decyzję bardzo odważną - i spraw, by odczuli nagrodę jaką ich już! obdarowałeś. Chwał Ci, chwała!
JAQ
patti lu "tymi swoimi gusłami" o czym ty? http://www.citizengo.org/pl/uwolnic-asie-bibi-petycja-sad-najwyzszy
Rozczarowany
@patti lu: dożywocie, bo tak robią z chrześcijanami w twojej umiłowanej Korei Północnej?
Iw
Patti lu - trollu spadaj jątrzyć na frądę.
John Galt
Deo gratias!
***
patti lu @ ty tak na poważnie ?
patti lu
Nie jest to sprawiedliwe. Złamała prawo tymi swoimi gusłami w ich kraju i powinna ponieść konsekwencje np. dożywocie.
Antymodernista
Modlmy sie o uniewinnienie. Ale prosmy tez Boga, by macki milujacych pokoj nie dosiegly jej i jej dzieci w Hiszpanii, bo wyjazd to nie koniec klopotow. Nastepny proces tez potrwa i nie wiadomo, czym sie skonczy. Jak ja wypuszcza, bedzie swiadczyc o tym, co przeszla i o sile modlitwy. Doswiadcza ja Pan srodze, a ona nie zaparla sie wiary. Ma w kieszeni bilet do Nieba, ale oby dobry Bog dal jej doczekac wnukow.
pit
A jednak nasze petycje pomogly , teraz trzeba sie modlic by mogla spokojnie wyjechac , bo jedynie w ten sposob ocali zycie .Piekne swiadectwo wiary :)
leonero
módlmy się o uniewinnienie.....
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.