DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 21 SIERPNIA
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Wiktoria
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Rzym: dwa miliony ludzi przeciwko instytucjonalizacji związków homoseksualnych

Data publikacji: 2016-01-31 15:00
Data aktualizacji: 2016-02-01 08:18:00
Rzym: dwa miliony ludzi przeciwko instytucjonalizacji związków homoseksualnych
Fot. REUTERS/Remo Casilli/FORUM

Dwa miliony ludzi demonstrowały dziś w Rzymie przeciwko instytucjonalizacji homoseksualnych związków partnerskich. Demonstracja zorganizowana w ramach „Family Day” z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń obrońców rodziny oraz organizacji chrześcijańskich z całych Włoch zebrała się na terenie antycznego Circus Maximus niedaleko Koloseum.

 

Na transparentach uczestników „Family Day” znalazły się m.in. hasła: „Zło pozostaje złem, nawet jeśli ma być prawem” i „Nie dla `małżeństw` homoseksualnych”. W proteście wzięli udział także przedstawiciele włoskich diecezji. Protestujący domagali się odrzucenia projektu ustawy wprowadzającej związki homoseksualne, włącznie z przyznaniem im prawa do adopcji dzieci. Nad tym projektem - nazwanym ustawą Cirinnà - obraduje obecnie włoski senat. Sprzeciwia się temu zdecydowana większość Włochów.

 

Jak podkreślił rzecznik i organizator manifestacji Filippo Savarese, była ona otwarta dla wszystkich obywateli, bez względu na ich przynależność partyjną bądź wyznanie. Kilka dni temu przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kard. Angelo Bagnasco w płomiennym przemówieniu zaapelował do swych rodaków, aby zadbali o rodziny i stali się społeczeństwem przyjaznym dla rodzin, w którym będą się rodzić dzieci.

 

- Prawdziwe dobro dzieci musi mieć zawsze pierwszeństwo, bo dzieci są słabe i bezbronne. Nigdy nie są czyimś prawem, bo nie są czymś, co się produkuje. To one mają prawo: do pierwszeństwa i poszanowania, bezpieczeństwa i stabilności. Potrzebują kompletnego mikrokosmosu, wraz z jego podstawowymi elementami. Jak powiedział papież Franciszek, dzieci mają prawo wzrastać w obecności ojca i matki. Rodzina jest rzeczywistością antropologiczną, a nie ideologiczną – powiedział kard. Bagnasco.

 

Przewodniczący Episkopatu Włoch odniósł się również do trwającego od lat kryzysu demograficznego. Zaapelował o wdrożenie programów, które będą wspierać wzrost dzietności. Przytaczając słowa papieża podkreślił, że społeczeństwo, które nie lubi otaczać się dziećmi i postrzega je jako ciężar, problem czy ryzyko, jest społeczeństwem w stanie rozkładu.

 

 

KAI

mat

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Leo
Dziadek Jacek, +
Dziadek Jacek
Franciszek się oczywiście o całym wydarzeniu nawet nie zająknął.
argand
Ale manipulacje. Przeciw nie jest większość włochów (40% przeciw, 46% za), a możliwa będzie adopcja tylko wewnętrzna (czyli dziecka partnera/ki). No i Włochy wykonują wyrok ETPCz.
JARO
coś mi się zdaje, że TOM na 100%-wą rację; a i obecny skład obu izb parlamentarnych w Polsce, a szczególnie sejmu, może budzić wątpliwości - cosik długo dogadywali (dogadywały "odpowiednie" władze)wynik wyborów; co prawda (jeszcze raz patrz wypowiedź TOM-a) "przypilnowanie prawidłowego przebiegu wyborów" utrudniło "prawiddłowy" wynik wyborów i to bardzo; ale kierunek słuszny - pełna kontrola wyborców i jawność; jawność, której tak bardzo boją się wszelkiej maści męty (obojętnie gdzie "pracujące");
Zbigniew
Deo Gratias!
TOM
Przyglądając się demonstracjom we Francji, Niemczech i Włoszech i dużej liczbie demonstrujących mam wątpliwości co do PRAWDZIWOŚCI WYBORÓW PARLAMENTÓW I PREZYDENTÓW w tych krajach. W POLSCE przy mniejszych demonstracjach łatwiej było zmienić władzę , wystarczyło jedynie pilnować PRAWIDŁOWEGO PRZEBIEGU WYBORÓW. Może się mylę ale taka myśl przychodzi mi do głowy.
przeciwnik zboczeń!
Bardzo dobrze ! Świat powoli się budzi !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.