DZISIAJ JEST
PIĄTEK 22 WRZEŚNIA
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Maurycy, Joachim
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Rzeka imigrantów do Polski nie dotrze. Urzędnicy zapowiadają dokładną weryfikację wniosków

Data publikacji: 2016-02-10 08:00
Data aktualizacji: 2016-02-10 08:23:00
Rzeka imigrantów do Polski nie dotrze. Urzędnicy zapowiadają dokładną weryfikację wniosków
By Henryk Borawski (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Do marca 2016 roku Polska ma przyjąć do 100 uchodźców, którzy zostaną relokowani z południa Europy. Urząd ds. Cudzoziemców podkreśla jednak, że dotąd żadnego zezwolenia nie wydano, trwają szczegółowe procedury sprawdzające. W 2016 nad Wisłę ma trafić maksymalnie 400 uchodźców.

 

Rząd Ewy Kopacz zadeklarował, że w latach 2016-2017 Polska przyjmie ok siedmiu tysięcy przybyszów. Nowy rząd stoi na stanowisku, że do marca nad Wisłę może trafić 100 osób, a do końca roku 400.

 

Do tej pory wnioski złożyło ok. 100 osób, głównie przebywających w Grecji i we Włoszech. Są w tej grupie całe rodziny, imigranci zainteresowani trafieniem do Polski pochodzą z Syrii, Jemenu, Erytrei i Iraku.

 

Rzecznik Urzędu ds. Cudzoziemców w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” podkreśla, że do tej pory nie wydano żadnego zezwolenia na relokacje. ­- Wobec zgłoszonych trwają czynności sprawdzające, w tym procedury bezpieczeństwa ­- tłumaczyła Ewa Piechota.

 

Straż Graniczna podkreśla, że do tej pory nie odnotowano wzmożonego ruchu osób próbujących nielegalnie przekroczyć polską granicę.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

mat

 


 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Rozczarowany
Tomaszu, ja agituję na PCh24 za mniejszym złem od PO. Gdyby istniał inny sposób niż PiS, którego skutkiem byłby jeszcze bardziej katolicki rząd w Polsce, to bym ten sposób poparł. Poza tym, co z tego że stwierdzasz iż nie warto ze mną prowadzić dyskusji, skoro cały czas w kilku wątkach ze mną dyskutujesz, jednocześnie UDAJĄC że nie dyskutujesz? Jak widzisz, lubisz okłamywać nawet samego siebie. Zgadza się że agresją odpowiadam na twoją agresję, więc miej pretensje do siebie samego. Po co mnie pytasz dlaczego coś zrobi obecny rząd - nie jestem z PiS, nie mam osobistych kontaktów z żadnym z polityków PiS, więc tego nie wiem i mam takie same możliwości dowiedzenia się jak i ty.
Tomasz
Pewna osoba agituje na forum Pch 24 za PIS.Nie warto z nią prowadzić dyskusji gdyż na argumenty dyskutantów odpowiada agresją.Dlaczego obecny Rząd sprowadzi 400 wyznawców ALLACHA z Afryki Północnej na początku mówili o Chrześcijanach z Syrii skąd ta zmiana decyzji ??
Rozczarowany
Zgadza się Tomaszu, jesteś osobą która na tym forum manipuluje doktryną katolicką. Zgadza się też że dobroczynność i miłosierdzie musi być oparte na roztropności, czego ja cały czas cię uczę, a ty cały czas powtarzasz jak papuga. Ale także jak papuga nie rozumiesz tego co powtarzasz, bo za chwilę paplesz coś zaprzeczając sobie. A że nie masz argumentów przeciwko doktrynie katolickiej, dlatego jesteś złośliwy i obrażasz mnie, ponieważ śmiem być wierny Jezusowi Chrystusowi i doktrynie Jego Kościoła. Idź do ZOO i tam naucz inne papugi swoich tekstów, zawsze będą cię mogły zastąpić na tym forum i nikt nie zauważy różnicy, a może nawet pochwalą je za niespotykane u ciebie błyskotliwość i poczucie humoru :)
Tomasz
Pewna osoba na tym forum manipuluje doktryną katolicką.Dobroczynność Miłosierdzie oparte musi być na roztropności.Nie ma argumentów dlatego jest złośliwy i obraża dyskutantów Pch24.Pnieważ mają inne zdanie na temat polityki obecnych władz dotyczącej "uchodźców".Niech ta osoba idzie do piaskownicy i pobawi się zabawkami.
Rozczarowany
Osobie naginającej Doktrynę Katolicką radzę przeczytać ZE ZROZUMIENIEM zagadnienia o miłości i dobroczynności. Bo kopiuj-wklej, bez zrozumienia tekstu, potrafi zrobić nawet przedszkolak, więc tym nikomu nie zaimponuje. Lecz dopiero wtedy gdy osoba ta ZROZUMIE co wkleja i gdy ZASTOSUJE SIĘ do tego co wkleja, wtedy będzie miała się czym pochwalić.
Tomas
Władze państwowe przed błędną politykę doprowadzą do zniszczenia Narodu Polskiego oraz Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Nie należy przyjmować "uchodźców"siłą narzuconych nam przez EUROKOHOZ.PIS dzięki podjęciu decyzji o przyjęciu "uchodźców"bez zgody społeczeństwa w tym swoich wyborców traci poparcie.Wim bo rozmawiam z ludźmi wiem jakie panują nastroje.Większość Polaków nie chce "uchodźców" z obcych kręgów kulturowych.
Tomasz
CD Osobie naginającej Doktrynę Katolicką proszę o przeczytanie Sumy Teologicznej Św Tomasz z Akwinu Cały traktat o miłości o roztropności która jest pierwsza przed dobroczynnością.KKK wyd Pallotinum 1994 wszystkie punkty odnoszące się do przykazania miłości a nie wybrane.Papieska Rada IUSTITIA ET PAX Kompendium Społecznej Nauki Kościoła m in o roztropności dobru wspólnym władzy itd.
Rozczarowany
gsr, nie jestem opłacanym partyjnym naganiaczem PiS. Widocznie nie umiałeś czytać moich postów ze zrozumieniem, gdyż zawsze uważałem PiS nie za pełne dobro, ale za mniejsze zło od PO - i co do tego się nie pomyliłem. Poza tym, zawsze pisałem by głosować na katolików z PiS, a nie na byle kogo z PiS. Gdyby katolicy tak głosowali, mielibyśmy dużo lepszy PiS niż obecnie. Co do krytycznych wypowiedzi na tematy kraju, rządu PiS - oczywiście że masz do nich prawo. A zresztą, skoro głosowałeś na PiS, to masz także prawo WYMAGAĆ od PiS. Natomiast ci co nie głosowali na PiS mają prawo do krytyki, ale nie mają moralnego prawa do wymagania by PiS coś tam zrobił. Wymagać mają prawo tylko ci którzy głosowali na rządzącą partię. Zresztą, dokładnie z tego powodu krytykowałem rząd PO, ale nic od niego nie wymagałem. A tak przy okazji - nawet nie wiedziałem że moja "agitacja" była skuteczna. Dzięki ;)
Tomasz
Suma Teologiczna w skrócie wyd Antyk Zagadnienie 26 O porządku w miłości(Kolejność w niej.Artykuł 1 Czy w cnocie miłości jest jakaś uporządkowana kolejność?(...)W pojęciu porządku zawiera się jakaś kolejność pierszeństwa i następstwa.Gdzikolwiek zaś jest początek,tam powinien być także porządek.Skoro zaś cnota miłości"wlanej"zmierza do Boga,jako do początku szczęśliwości wiecznej,na której opiera się przyjźń,jaka jest ta,cnota,konieczne jest zachowanie pewnego porządku w kolejnośći między istotami miłowanymi opartego na ich stosunku do źródła miłowania,jakim jest Bóg(...)Artykuł 2 Czy Boga należy bardziej miłować niż bliźniego?(Każda miłość odnosi się pierwszorzędnie ku temu,w czym przede wszystkim zawiera się dobro,którego udział jest jej podstawą(...)Otóż przyjaźń,jaką jest cnota miłości,opiera się na współudziale w szczęśliwości wiecznej,będącej z istoty swej w Bogu,jako w pierwszym źródle.z którego spływa na wszystkich,mogących w niej uczestniczy
gsr
@Rozczarowany Teraz przeszkadza im nawet zbieranie podpisów przez Kukiza w sprawie referendum. Widać mają ważniejsze priorytety niż wpychanie nas w bagdno multikulturalizmu, jak choćby stołki i koryto. Ot, taka osobliwość "dobrej zmiany". Co do "wypowiadania się w imieniu tych co PiS wybrali" - wbij sobie do głowy - nawet jeśli nie głosowałbym na tę partię, to wystarczy, że jestem Polakiem, aby wypowiadać się na tematy dotyczące mojego kraju i ludzi nim rządzących. Nie potrzebuję do tego żadnej zgody partyjnego naganiacza.
gsr
@Rozczarowany Tak mądralo, niestety głosowałem na tych oszustów. Teraz widzę, że byli mocni w gębie przed wyborami, gdy potrzebowali głosów. Co do tego mitycznego "programu" PiS, to go nidgy nie było, żadnych szuflad pełnych ustaw, jedynie zlepek pomysłów, haseł, życzeń i urojeń, co najlepiej widać po tym jak się miotają w kolejnych kwestiach (np kredyty we frankach, podatek od hipermarketów itd.). O wykonaniu decyzji podjętych przez Kopacz poinformowali dopiero po wyborach. Przed było przemówienie Kaczyńskiego, gdzie wyrażnie sugerował, że nie przyjmą, że decydować powinien naród, a jego klip następnie był wklejany przez opłaconych trolli pod artykułami o imigrantach na różnych portalach z tekstami, jak to partia dba o naród (czytając twoje propagandowe wpisy tutaj na PCH, twoje och-y i ach-y nad tą partią można odnieść wrażenie, że jesteś także jednym z nich).
Rozczarowany
Tomasz, nic nie manipuluję, bo właśnie w poprzednim poście odniosłem się do twojej propozycji pomocy prawnej. Wykazałem jej bezsensowność, pisząc: "obozy w Niemczech czy Grecji w których uchodźcy są wymieszani z islamskimi nachodźcami są siedliskami bezprawia, dlatego żadna pomoc prawna nie ochroni tam przebywających chrześcijanek przed gwałtami." Dodam: bezprawie to wynika z politpoprawności UE, która nie karze gwałcicieli ze strachu przed ich agresją i ze strachu przed oskarżeniami o islamofobię. Natomiast, poprzez pomoc materialną nie zapobiegniesz gwałtom, temu można zapobiec przez odseparowanie kobiet od gwałcicieli, co właśnie proponuję. Masz jakąś bezmyślną fobię na temat wielonarodowości, skoro uważasz że przyjęcie kilku tysięcy osób obcej narodowości na jakiś czas, a nie na stałe, cokolwiek pogorszy w Polsce.
Tomasz
Pewna osoba manipuluje moimi wypowiedziami napisałem też o pomocy prawnej.Osoba ta próbuje z Polski uczynić kraj wielonarodowościowy.Miłosierdzie to także pomoc materialna.Każdy może zorganizować samoobronę.
Rozczarowany
Tomasz, Rosja i Litwa są krajami gdzie prawo działa i skutecznie karze gwałcicieli. Natomiast obozy w Niemczech czy Grecji w których uchodźcy są wymieszani z islamskimi nachodźcami są siedliskami bezprawia, dlatego żadna pomoc prawna nie ochroni tam przebywających chrześcijanek przed gwałtami. A proponowany przez ciebie środek zapobiegania gwałtom w postaci żywności, leków czy pomocy medycznej świadczy o tym że albo w ogóle nie wiesz co to jest gwałt kobiety przez mężczyznę, albo kpisz sobie z nieszczęścia tych kobiet.
Tomasz
Nie tylko kobiety z Syrii są gwałcone ale także Rosjanki Litwinki.Pomoc humanitarna to także uczynek miłosierny pomoc prawna dla gwałconych kobiet żywność leki pomoc medyczna.
Rozczarowany
@VIKING: dlatego uchodźców nie należy przyjmować na stałe, lecz tylko na czas konfliktu. A takich którzy będą sprawiać problemy, to od razu deportować do rodzimego kraju.
VIKING
Zapamiętajcie, że małolat, który przyjedzie z matką lub rodzicami za kilka-kilkanaście lat będzie problemem dla naszych dzieci!
Rozczarowany
Tomasz, poza modlitwą czyli uczynkiem miłosierdzia względem duszy, należy także wykonywać, w miarę możliwości, uczynki miłosierdzia względem ciała, czyli zapewnić bezpieczne schronienie autentycznym chrześcijańskim uchodźcom, o ile chcieliby w Polsce przeczekać wojnę. Kilka tysięcy autentycznych uchodźców nie zaszkodziłoby Polsce, a byłoby wypełnieniem Przykazania Miłości Bliźniego. Jak w ramach pomocy humanitarnej chcesz pomóc chrześcijankom i ich dzieciom gwałconym w obozach w Niemczech przez muzułmanów? Jeśli nie wyślesz im czegoś co zapobiegnie gwałtom, to nie okażesz im żadnej pomocy. Czyli proponujesz bezsensowne rozwiązania.
Tomasz
Miłosierdzie to na pierwszym miejscu modlitwa za chrześcijan nie niechrześcijan.Dobroczynnośc to troska o wspólnotę rodzinną wspólnotę państwową wspólnotę narodową .Roztropne działanie w obecnej sytuacji to nie przyjmowanie narzuconych nam "uchodźców" przez UE tylko pomoc humanitarna Syria Grecja Niemcy."Uchodźcy"przysyłani do Europy w celu zniszczenia Państw Narodowych i Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Polityka to troska o dobro wspólne jakim jest Ojczyzna a nie interesy partyjne.
Rozczarowany
@gsr: głosowałeś na PiS? Jeśli tak, to popełniłeś błąd, bo trzeba było dokładnie zapoznać się z programem wyborczym PiS. PiS nie stwierdzał w nim że nie przyjmie żadnych uchodźców, choćby tych przyklepanych przez rząd Kopacz. A jeśli nie głosowałeś na PiS, to nie wypowiadaj się w imieniu tych co PiS wybrali.
MarkoQ
Rezygnuję z Waszej strony ! Tydzie temu przeszedłem do Was, dałem z góry darowiznę, a wy nie puszczacie postów?? To jak chcecie przyciągnąć internautów ?!
gsr
PiS został wybrany nie po to, aby przeprowadzić "dokładną weryfikację wniosków", ale aby nie przyjmować w ogóle tych ludzi. JEżeli ci oszuśći sprowadzą choć jedną osobę pożałują.
Prażanka
Oświadczenia oficjalne stoją w jawnej sprzeczności z tym co obserwujemy w komunikacji miejskiej.Codziennie spotykam islamskich pasażerów dobrze ubranych , roześmianych wręcz triumfujących, nie przypominają uciekinierów wojennych. Czy nie czas aby przeszkolić i policja straż miejska zaczęła kontrolować dokumenty - legalność pobyty.
falcon777pl
PRZEPRASZAM BARDZO ale dla mnie imigranci czy uchodzcy to kobiety i dzieci a NIE BYKI w sile wieku zdolni do roboty !!!
owca.Jezusa
CO ZA BANIALUKI !!! Jaka weryfikacja ? 3x Ojcze nasz ... i znak Krzyza ? Dajcie spokoj !!! A do tego paszporty syryjskie sa dostepne dla islamistow jak dla nas chleb w Biedronce ???? Ludzie OBUDZCCIE SIE POKI NIE JEST ZA POZNO !!!!
Tomasz
Już niedługo ruszy fala"uchodźców" z Niemiec kto ich powstrzyma??Jak wybuchnie u naszych sąsiadów wojna domowa???Dlaczego nie zamknięto granic nie przywrócono kontroli dokumentów???
joe
Przykre, że PCH24 blokuje bardzo stonowane posty. Jaką politykę kreujecie? Albo jakich macie administratorów? Chyba się z wami będę żegnał. niestety
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.