DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Rzeka imigrantów do Polski nie dotrze. Urzędnicy zapowiadają dokładną weryfikację wniosków

Rzeka imigrantów do Polski nie dotrze. Urzędnicy zapowiadają dokładną weryfikację wniosków
By Henryk Borawski (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Do marca 2016 roku Polska ma przyjąć do 100 uchodźców, którzy zostaną relokowani z południa Europy. Urząd ds. Cudzoziemców podkreśla jednak, że dotąd żadnego zezwolenia nie wydano, trwają szczegółowe procedury sprawdzające. W 2016 nad Wisłę ma trafić maksymalnie 400 uchodźców.

 

Rząd Ewy Kopacz zadeklarował, że w latach 2016-2017 Polska przyjmie ok siedmiu tysięcy przybyszów. Nowy rząd stoi na stanowisku, że do marca nad Wisłę może trafić 100 osób, a do końca roku 400.

 

Do tej pory wnioski złożyło ok. 100 osób, głównie przebywających w Grecji i we Włoszech. Są w tej grupie całe rodziny, imigranci zainteresowani trafieniem do Polski pochodzą z Syrii, Jemenu, Erytrei i Iraku.

 

Rzecznik Urzędu ds. Cudzoziemców w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” podkreśla, że do tej pory nie wydano żadnego zezwolenia na relokacje. ­- Wobec zgłoszonych trwają czynności sprawdzające, w tym procedury bezpieczeństwa ­- tłumaczyła Ewa Piechota.

 

Straż Graniczna podkreśla, że do tej pory nie odnotowano wzmożonego ruchu osób próbujących nielegalnie przekroczyć polską granicę.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

mat

 


 


DATA: 2016-02-10 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tomaszu, ja agituję na PCh24 za mniejszym złem od PO. Gdyby istniał inny sposób niż PiS, którego skutkiem byłby jeszcze bardziej katolicki rząd w Polsce, to bym ten sposób poparł. Poza tym, co z tego że stwierdzasz iż nie warto ze mną prowadzić dyskusji, skoro cały czas w kilku wątkach ze mną dyskutujesz, jednocześnie UDAJĄC że nie dyskutujesz? Jak widzisz, lubisz okłamywać nawet samego siebie. Zgadza się że agresją odpowiadam na twoją agresję, więc miej pretensje do siebie samego. Po co mnie pytasz dlaczego coś zrobi obecny rząd - nie jestem z PiS, nie mam osobistych kontaktów z żadnym z polityków PiS, więc tego nie wiem i mam takie same możliwości dowiedzenia się jak i ty.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Pewna osoba agituje na forum Pch 24 za PIS.Nie warto z nią prowadzić dyskusji gdyż na argumenty dyskutantów odpowiada agresją.Dlaczego obecny Rząd sprowadzi 400 wyznawców ALLACHA z Afryki Północnej na początku mówili o Chrześcijanach z Syrii skąd ta zmiana decyzji ??
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Zgadza się Tomaszu, jesteś osobą która na tym forum manipuluje doktryną katolicką. Zgadza się też że dobroczynność i miłosierdzie musi być oparte na roztropności, czego ja cały czas cię uczę, a ty cały czas powtarzasz jak papuga. Ale także jak papuga nie rozumiesz tego co powtarzasz, bo za chwilę paplesz coś zaprzeczając sobie. A że nie masz argumentów przeciwko doktrynie katolickiej, dlatego jesteś złośliwy i obrażasz mnie, ponieważ śmiem być wierny Jezusowi Chrystusowi i doktrynie Jego Kościoła. Idź do ZOO i tam naucz inne papugi swoich tekstów, zawsze będą cię mogły zastąpić na tym forum i nikt nie zauważy różnicy, a może nawet pochwalą je za niespotykane u ciebie błyskotliwość i poczucie humoru :)
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Pewna osoba na tym forum manipuluje doktryną katolicką.Dobroczynność Miłosierdzie oparte musi być na roztropności.Nie ma argumentów dlatego jest złośliwy i obraża dyskutantów Pch24.Pnieważ mają inne zdanie na temat polityki obecnych władz dotyczącej "uchodźców".Niech ta osoba idzie do piaskownicy i pobawi się zabawkami.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Osobie naginającej Doktrynę Katolicką radzę przeczytać ZE ZROZUMIENIEM zagadnienia o miłości i dobroczynności. Bo kopiuj-wklej, bez zrozumienia tekstu, potrafi zrobić nawet przedszkolak, więc tym nikomu nie zaimponuje. Lecz dopiero wtedy gdy osoba ta ZROZUMIE co wkleja i gdy ZASTOSUJE SIĘ do tego co wkleja, wtedy będzie miała się czym pochwalić.
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
Władze państwowe przed błędną politykę doprowadzą do zniszczenia Narodu Polskiego oraz Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Nie należy przyjmować "uchodźców"siłą narzuconych nam przez EUROKOHOZ.PIS dzięki podjęciu decyzji o przyjęciu "uchodźców"bez zgody społeczeństwa w tym swoich wyborców traci poparcie.Wim bo rozmawiam z ludźmi wiem jakie panują nastroje.Większość Polaków nie chce "uchodźców" z obcych kręgów kulturowych.
ponad 2 lata temu / Tomas
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.