DZIŚ JEST:   27   KWIETNIA   2018 r.

Św. Zyty
 
 
 
 

Rzecznik PiS o „Zatrzymaj Aborcję”: wiemy, że większość Polaków jest za kompromisem aborcyjnym

Rzecznik PiS o „Zatrzymaj Aborcję”: wiemy, że większość Polaków jest za kompromisem aborcyjnym
Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Fot. tvn24.pl

Będziemy wsłuchiwać się we wszystkie głosy dotyczące przepisów w sprawie aborcji; wiemy, że wśród Polaków panuje przekonanie, iż obecny stan prawny powinien zostać utrzymany - powiedziała w czwartek podczas konferencji prasowej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

 

Polityk została zapytana o wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie lewicowych mediów. Wynika z niego, że 75 proc. badanych opowiada się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, a 17 proc. popiera wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej.

 

Wiemy o tym, że wśród Polaków panuje przekonanie co do tego, że obecny stan prawny powinien zostać utrzymany i w mojej ocenie przy pracach nad obywatelskim projektem powinniśmy brać to pod uwagę – powiedziała rzecznik PiS.

 

Zapytana przez jedną z dziennikarek, czy oznacza to, że prawo dotyczące mordowania nienarodzonych dzieci nie zostanie zmienione odparła: „Nie, proszę pani. To znaczy, że trzeba w dyskusji, która będzie podczas prac komisji polityki społecznej czy też podkomisji – bo nie wiem, jak to się skończy – też te argumenty brać pod uwagę. Nie udawajmy, że ich nie ma, bo one są”.

 

Mazurek dodała, że z jednej strony polityki „nie prowadzi się pod sondaże”, ale z drugiej strony „nie wolno udawać”, że nie zna się „innych opinii” w sprawie aborcji. – My znamy te opinie, dlatego we wszystkie głosy będziemy się wsłuchiwać – zaznaczyła.

 

Wicemarszałek Sejmu powiedziała również, że PiS jest „partią katolicką” oraz że „nie jest tajemnicą, że jej przedstawiciele opowiadają się za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci”. Zaraz jednak dodała, że w tzw. sprawach światopoglądowych w partii rządzącej „nie ma dyscypliny”.

 

Mazurek nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy projekt „Zatrzymaj Aborcję” zostanie wyciągnięty z sejmowej „zamrażarki”. Poinformowała jedynie, że „zadecyduje prezydium Komisji Polityki Społecznej i Rodziny”. – Jaka będzie decyzja, jakie będą rekomendacje naprawdę trudno dziś powiedzieć – zakończyła.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2018-03-30 07:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pisowcy jak chcą coś przepchnąć w sejmie to najpierw robią propagandę w tvp żeby większość przekonać do swojego pomysłu. A tutaj nagle w sprawie zasadniczej, gdy chodzi o życie i godność człowieka układają się z lewakami. Mi się jednak wydaje że oni się z nikim nie układają tylko mają takie poglądy. Nie mają zamiaru bronić życia człowieka. Ludzie w wyborach nie zapomną o tym i gdy tylko pojawi się inna ważna opcja polityczna o charakterze katolickim pis pójdzie na śmietnik historii.
34 - minut temu / artik
 
PiSowcy tacy z was katolicy jak ze mnie baletnica. 5 przykazanie mówi nie zabijaj, a wy jesteście za utrzymaniem zgniłego kompromisu przez który rocznie 1000 dzieci jest mordowanych w majestacie prawa. Ja jestem za likwidacją aborcji eugenicznej i każdy kto się uważa za katolika i nie jest hipokrytą także powinien być za tym.
2 godziny temu / Paweł
 
Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz moją duszę, nie tajna Ci moja istota, kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi. Oczy Twoje widziały me czyny i wszystkie są spisane w Twej księdze; dni określone zostały, " czyli Ten który nas stworzył, wiedział o nas jak byliśmy jeszcze kamieniami. Zatem nie matka (nie człowiek) ale Bóg decyduje, wie o nas cieszy się swoim stworzeniem. Czym jest "czyn" matki burzący wolę Boga " chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał.
21 dni temu / dorard
 
Jeśli nie zmienią prawa aborcyjnego to wszyscy katolicy powinni w następnych wyborach zbojkotować pis! Nie można być katolikiem, mieć możliwość zmienić prawo na takie aby chronić tych, którzy sami nie mogą się bronić i jednocześnie mówić, że większość chce zabijać... Ja nie mam złudzeń to nie jest wiara w Boga, on jasno mówi - nie zabijaj i nie ma tam żadnej "gwiazdki" - dotyczy tylko zdrowych i chcianych. Ostateczny wniosek nasuwa się jeden, oszukali nas mówiąc, że są partią katolików...
22 dni temu / A
 
Dokładnie, jak wcześniej - ucieczka w popisywanie się "formą" gdy "treści" są nie do przebrnięcia :)
23 dni temu / do Hanka
 
Jednak jak wcześniej: Contra negantem principia non est dipustandum.
24 dni temu / Hanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.