DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Ruszył proces byłego premiera Leszka M. o zniesławienie prof. Bogdana Chazana

Data publikacji: 2016-03-01 10:00
Data aktualizacji: 2016-03-01 11:29:00
Ruszył proces byłego premiera Leszka M. o zniesławienie prof. Bogdana Chazana

Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie ruszył proces byłego premiera Leszka M., który podczas jednej z audycji radiowych w lipcu 2014 r. zniesławił prof. Bogdana Chazana.

 

Polityk lewicy stwierdził wówczas, że dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie „jest religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne; zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą”. Twierdził również, że tacy lekarze jak prof. Chazan „stanowią zagrożenie dla życia kobiet”, „skazują je na cierpienie” i „odmawiają wykonywania obowiązków zawodowych”.

 

Prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego złożyli prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. W dniu 29 lutego br. odbyło się posiedzenie pojednawcze.

 

Przypomnijmy, że 10 marca br. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie ruszy drugi proces przeciwko Leszkowi M. o analogiczne słowa wypowiedziane na konferencji prasowej w Sejmie RP. Z ramienia Ordo Iuris prof. Bogdana Chazana reprezentują mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

 

 

Źródło: Ordoiuris.pl

luk

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Leo
Oskar za zdjęcie otrzymuje...PCh24. Gratulacje.
Arek
Trzymajmy kciuki za Millera!
jaanonieja?
Leszek M? Który to był? xD
teodor
A kiedy proces za Kiejkuty?
memor
... no tak tawariść miller....żyradrowski chłopak z peerelu .. albo speerelu...lepiej się to drugie określenie półanalafabetom i ćwierćinteligentom to czyta.... pozdrawiam tych co pamiętają sowiecką grozę lat osiemdziesiątych...a wtedy żartów wobec polskich patriotów nie było...
Hugon de Payns
Przydałoby się jeszcze kilka innych spraw zalegajacych na sumieniu podsądnego poruszyć,ale wtedy nie skończyłoby się na grzywnie.
JARO
a kara powinna być dotkliwa, np. 15 mln dolarów (może być i w pudełku po butach, a niechby i zimowych), przekazane-rozdzielone najlepiej na liczne stowarzyszenia pro-life; w tym powinno być np. 3% dla prof. za doznane zniewagi i upokorzenia; to by wtedy zabolało; nawet nie potrzeba by było więzienia czy innego obozu pracy (rodem z ukochanego kraju podsądnego) dla resocjalizacji;
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.