12 maja 2017

Różaniec, który zakończy wojny….

W 100 rocznicę objawień Matki Bożej z Fatimy katolicy na całym świecie gorliwie odmawiają Różaniec mający wynagrodzić zło tego świata. Uroczyste obchody upamiętniające Objawienia Matki Bożej od wielu miesięcy, a nawet lat planowane są nie tylko w Portugalii, ale w praktycznie każdym kraju na świecie.

 

Nad fenomenem tego zjawiska w USA, na łamach portalu National Catholic Register, zastanawia się Peter Jesserer Smith.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Matka Boża powiedziała trzem pastuszkom w Fatimie: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny”. Niestety w czasie kiedy doszło do objawień niezliczone rzesze młodych mężczyzn ginęły w kolejnych bitwach I wojny światowej, mających paradoksalnie zaprowadzić pokój na świecie. Dzisiaj, po latach okrutnych doświadczeń nie tylko pierwszej, ale także II wojny światowej, po krwawych dziesięcioleciach komunizmu narody nadal zaciekle ze sobą walczą. Jednak pomimo tego Różaniec Matki Bożej Fatimskiej przetrwał, a katolicy na całym świecie starają się propagować to wspaniałe Różańcowe nabożeństwo jako środek umożliwiający ludziom zbliżenie się do Jezusa Chrystusa i przemianę świata, pisze Smith.

 

Ksiądz Donald Calloway, autor książki „Orędownicy Różańca: Historia i Bohaterowie Broni Duchowej” [Champions of the Rosary: The History and Heroes of a Spiritual Weapon], będącej historią nabożeństwa różańcowego od XII wieku do czasów obecnych uważa, że na przestrzeni 100 lat od objawień w Fatimie Różaniec w Kościele miał swoje „wzloty i upadki”. „Obecnie przeżywamy wzniosły okres dla Różańca, który jest promowany i omodlony”, stwierdza duchowny. Nabożeństwo Różańcowe szczególnie ucierpiało w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego stulecia, zauważa Calloway, jednak obecnie w seminariach często można spotkać młodych mężczyzn modlących się przy jego użyciu.

 

Różaniec, jak wyjaśnia ksiądz Calloway, jest osobistym nabożeństwem służącym jako uzupełnienie wyższej publicznej modlitwy sprawowanej przez członków Kościoła: Boskiej Liturgii – Mszy Świętej – i Liturgii Godzin, takiej jak jutrznia i nieszpory. „Pochodzi z liturgii i prowadzi nas z powrotem do liturgii”, zauważa duchowny. Różaniec początkowo stanowił sposób duchowego połączenia się wiernych z mnichami intonującymi psalmy i był znany w czasach Św. Dominika jako „Psałterz Maryi”, zatem15 dziesiątek „Zdrowaś Maryjo”, z których każda oddzielona została „Ojcze Nasz”, reprezentuje 150 Psalmów. Ponadto, jak tłumaczy ksiądz Calloway, wszystkie tajemnice Różańca znajdują się w Nowym Testamencie jako „zbiór perełek”, umożliwiających wiernym kontemplację i naśladowanie życia Jezusa Chrystusa, ale także mających wspomagać  wiernych w ich pielgrzymce do Ziemi Świętej.   

 

David Carollo, dyrektor wykonawczy Światowego Apostolatu Fatimy w USA (World Apostolate of Fatima), znanego jako „Niebieska Armia” uważa, że: „dzisiaj przesłanie z Fatimy wydaje się bardziej istotne niż w 1917 roku”.  Wyjaśnia, że po krwawych doświadczeniach komunizmu współczesne narody ulegają duchowemu wyniszczeniu poprzez panoszący się ateistyczny sekularyzm.

 

„Niebieska Armia” podejmuje wiele działań mających rozpropagować przesłanie Matki Bożej z 1917, przesłanie dzięki któremu ludzie odwracają się od swoich grzechów, pokutują i zbliżają do Jezusa. Apostolat wyprodukował już film dokumentalny, jak również miniserial poświęcony wydarzeniom w Fatimie. Ponadto prowadzi kampanię mającą na celu sprowadzić figurę Matki Bożej z Fatimy do 100 diecezji w Stanach, w celu upamiętnienia 100 rocznicy objawień. Działała te w 2018 roku mają zostać rozszerzone tak, by objęły blisko 200 diecezji. „Pragniemy, aby nasza Pani odzyskała panowanie nad tym krajem i odwróciła bieg pewnych spraw” zauważa Carollo, po czym dodaje „O to przecież w tym wszystkich chodzi”.

 

Kolejna kampania prowadzona w USA na rzecz objawień z Fatimy „Ameryka Potrzebuje Fatimy” koordynowana jest przez Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Jej uczestnicy zaplanowali 5000 różańcowych wieców na 13 Maja, by uczcić początek Objawień Maryjnych i kolejnych 20 000 wieców ogólnonarodowych na 14 października, czyli następny dzień po „Cudzie Słońca” w Fatimie. Ponadto organizacja stawia sobie za cel rozpowszechnienie 2 milionów różańców, by upamiętnić wydarzenia z Fatimy i rozpowszechnić Nabożeństwo Maryjne.

 

Kolejną akcją, którą opisuje Smith jest inicjatywa Parafii Matki Bożej z Fatimy w Lakewood, w stanie Kolorado. Wierni z tej parafii postanowili zaprosić katolików do odmówienia jednego miliona Różańców do 13 października 2017 roku, czyli 100 rocznicy ostatnich Objawień Matki Bożej z Fatimy. W kampanii tej wzięli udział wierni z USA, ale także całego świata i już 31 marca, czyli zdecydowanie przed wyznaczonym czasem, cel został osiągnięty. W związku z tym wyznaczono nowy próg – 2 miliony modlitw różańcowych. Samuel Aquilla, arcybisku Denver mnie tylko poparł wysiłki wiernych z parafii Matki Bożej z Fatimy, ale uzyskał zgodę Watykanu, by ogłosić „Rok Pielgrzymki Fatimskiej”. Ponadto poświęcił specjalnie na tę okazję wyrzeźbione drzwi kościoła we wspomnianej parafii i obecnie pielgrzymi, którzy ją odwiedzą mogą otrzymać specjalny odpust zupełny . Pielgrzymka zakończy się 29 października kiedy do arcybiskup zamknie poświęcone drzwi.

 

David Carollo zauważa, że w przeszłości Kościół nie spieszył się z rozsławianiem przesłania Matki Bożej z Fatimy: I wojna światowa, po której nastąpiła II wojna światowa i wreszcie ateistyczny komunizm Rosji infekujący cały świat sprawiły, że stało się koniecznym by w 1984 roku papież Święty Jan Paweł II zawierzył jej Niepokalanemu Sercu cały świat. Na skutki tego czynu nie trzeba było długo czekać – już pięć lat po tym akcie Związek Radziecki upadł. Dlatego, jak uważa Carollo, świat musi propagować pokojowy plan z Nieba autorstwa Matki Bożej: „Kiedy wystarczająco dużo ludzi to zrozumie, osiągniemy epokę spokoju, która została nam obiecana, jako konsekwencja triumfu Jej Niepokalanego Serca”.             

 

Przygotowania do setnej rocznicy objawień trwały oczywiście nie tylko w USA, ale na całym świecie. Szczególnie widoczne są również w Polsce. W naszym kraju na ulicach miast pojawiły się piękne bilbordy przypominające zapowiedź Maryi, która obiecała, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje. Liczne polskie kościoły od kilku miesięcy zdobią już bannery przypominające o Fatimie i wyartykułowanej przez Matkę Bożą potrzebie pokuty i nawrócenia. W Krakowie przez sto dni przed setną rocznicą objawień odbywało się nabożeństwo różańcowe. Krucjata Młodych zapowiedziała zorganizowanie stu publicznych różańców!

Na 13 maja w wielu parafiach zapowiedziano specjalne uroczystości ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

 

Z początkiem maja w wielu polskich parafiach rozpoczęły się nie tylko tradycyjne Nabożeństwa Majowe ku czci Maryi, ale także Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej. O Fatimie od początku roku piszą katolickie media, a im bliżej 13 maja, tym bardziej szatan wyje w mediach podległych jemu – a więc w prasie lewicowo-liberalnej, gdzie próbuje się „dekonstruować” objawienia i podważać orędzie.

 

 

 

malk

 

 

Zobacz także:

 

Nadzieja w Niepokalanej

 

Nadzieja w Niepokalanej

 

Różaniec, ratunek dla świata

 

Różaniec - ratunek dla świata

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 655 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram