DZIŚ JEST:   19   LUTY   2018 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Rosjanie „przygarnęli” producenta zwolnionego z TVP. To on przepraszał rosyjskiego ministra kultury

Rosjanie „przygarnęli” producenta zwolnionego z TVP. To on przepraszał rosyjskiego ministra kultury
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Zwolniony z Telewizji Polskiej, producent Marek Czunkiewicz został zatrudniony w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Moskwie. Poinformował o tym na Twitterze jego dyrektor Jurij Bondarienko.


Bondarienko napisał: Polski producent Marek Czunkiewicz przyjął moją ofertę pracy. „Wiem, że moja wiedza może pomóc zbliżyć Nasze kraje”.

 

Już w sobotę rzeczniczka Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia Jelizawieta Anisimowa, informowała rosyjską agencję RIA Novosti, że Czunkiewicz dostał propozycję pracy w tym ośrodku. „Dyrektor Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia Jurij Bondarienko wyraził gotowość zatrudnienia Marka Czunkiewicza na stanowisko eksperta” – powiedziała Anisimowa.

 

Jak przypomina Onet.pl, o nowym pryncypale Czunkiewicza zrobiło się głośno po wykładzie, który wygłosił po objęciu stanowiska dyrektora. Nazwał on wówczas polskie publikacje na temat zbrodni katyńskiej „propagandą”.

 

Centra Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia powstały w Warszawie i Moskwie w latach 2008-2012.


TVP zerwała - za porozumieniem stron - współpracę z Czunkiewiczem po tym, jak producent wysłał list z przeprosinami do rosyjskiego ministerstwa kultury. Wyraził w nim ubolewanie za „ludzkie słabości” Marii Przełomiec, podczas wywiadu z ministrem Władimirem Medińskim. Czunkiewicz obiecał także zaostrzyć kontrolę pracy dziennikarzy.

 

Rosyjski minister kultury Władimir Medinski był gościem specjalnego wydania programu „Studio Wschód" w TVP Info. Gość Marii Przełomiec wyraźnie zdenerwował się, kiedy został zapytany generała Czernichowskiego. Ten, jak powiedziała, „mordował przywódców polskiej Armii Krajowej”. Dziennikarka przyznała także, iż „zabił on jej dziadka”. Zbity z tropu polityk nie zdążył już do tej kwestii się ustosunkować, gdyż czas programu dobiegł końca.

 

Już po pożegnaniu minister zdążył jeszcze powiedzieć na wizji do dziennikarki: „Nie dała mi pani dokończyć. Gen. Czerniachowski nie wydawał żadnego rozkazu”.

 

Prowadząca „Studio Wschód” wyjaśniła portalowi wPolityce.pl, że odpowiadając rosyjskiemu ministrowi użyła skrótu myślowego:

 

Zrobiło się trochę zamieszania wokół moich słów o odpowiedzialności gen. Czernichowskiego za śmierć mojego dziadka. Ale rzeczywiście tak jest. Mój dziadek Karol Erdman został aresztowany w Miednikach podczas słynnej wspólnej defilady Armii Czerwonej i wileńskiego AK, która oczywiście się nie odbyła. Dziadkowi udało się uciec z transportu. Został zabity - rzecz jasna za wileńskie AK - już w Polsce, w więzieniu, w 1952 roku.

 

Natomiast na Syberii najprawdopodobniej zmarł, bo nie wiemy dokładnie, aresztowany wówczas razem z dziadkiem Karolem jego cioteczny brat, czyli mój cioteczny wujek. Historia jest dosyć skomplikowana, i dlatego w wywiadzie na żywo nie mogła nakreślić wszystkich szczegółów, więc użyłam skrótu myślowego. O tyle uprawnionego, że dziadek Karol rzeczywiście został zamordowany w wyniku akcji gen. Czernichowskiego. Za to był ścigany przez komunistów.

 

O tym, co minister Medinski sądzi o „radzieckiej okupacji”, Rokossowskim oraz dobrowolnym wyborze przez Polskę komunizmu czytaj TUTAJ

 

 

 

Źródło: onet.pl/niezalezna.pl

luk

 

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2016-02-01 09:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i wiadomo z jakiego pieca ten Czunkiewicz chleb wyjadał.
ponad 2 lata temu / agricola
 
Czyli nie chodziło o żadną obrazę ministra, Czunkiewicz po prostu sprzedał się ruskim.
ponad 2 lata temu / c
 
@Anna: Izrael ich nie przygarnie. Izrael przeniesie się tu, bo żyd bez gojów żyć nie może, traci swą prawdziwą tożsamość.
ponad 2 lata temu / @
 
"Gość w dom-wszyscy na kolana","Gość w dom-szykuj widły". Tak oto święte dla Polaków pierwotne powiedzenie nabrało nowych znaczeń po upadku PZPR,nie komuny, bynajmniej. I to w stosunku do zaproszonego. Ta wykrzywiona wściekłością maska mówiła jedno:Smert\' woroham".
ponad 2 lata temu / Karoline
 
Agenci wpływu sie dekonspirują. Coś się szykuje...
ponad 2 lata temu / daffy
 
Niech rosyjska agentura pracuje w Rosji. To wydaje mi się rozsądne.
ponad 2 lata temu / don marco
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.