18 kwietnia 2015

Rodziny katolickie dziękują abp. Gądeckiemu za wspieranie rodziny. Przewodniczący KEP: musimy się przeciwstawiać ateizacji

(Grazyna Myslinska/FORUM)

Podziękowanie za niezłomną postawę podczas ubiegłorocznego Synodu Biskupów nt. rodziny wyrazili dziś abp. Stanisławowi Gądeckiemu przedstawiciele Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolicki (FAFCE). Stowarzyszenie po raz pierwszy w swej historii spotyka się w Warszawie.

 

„Chcemy, by problematyka rodzinna była wyraźniej obecna w życiu politycznym na szczeblach krajowych i ustawodawstwie międzynarodowym” – stwierdził Antoine Renard, przewodniczący FAFCE. Zadeklarował, że organizacje rodzinne będą wywierały większy nacisk na polityków, którzy, choć mają chrześcijańskie korzenie, lękają się bardziej stanowczych działań w obronie rodziny.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Przedstawiciele FEFCE z poszczególnych krajów, m.in. Rumunii, Irlandii i Portugalii podczas spotkania w Warszawie z abp. Gądeckim, wskazywali na konieczność intensywniejszej mobilizacji polityków, by działali na rzecz stanowienia takiego prawa, które będzie chroniło rodzinę a przede wszystkim broniło społeczeństwo przed rozwiązaniami godzącymi w jej istotę.

 

Wskazywali też, że różne organizację międzynarodowe w tym ONZ i jej agendy promują politykę antyrodzinną i finansują różne projekty o takim charakterze. Zwrócili uwagę na konieczność wpływania na polityków, naukowców, ludzi mediów by tłumaczyli społeczeństwu istotę i skalę zagrożeń.

 

W swoim słowie do delegatów FAFCE przewodniczący Episkopatu stwierdził, że świat przeżywa obecnie konflikt cywilizacyjny, w którym usiłuje się zmienić naturę człowieka i naturę rzeczy. – Mamy do czynienia z większością, która jest zastraszona – zauważył.

 

Zdaniem abp. Gądeckiego problemem jest także postawa świata uniwersyteckiego, bowiem np. profesorowie, którzy są katolikami nie mają odwagi by – nazywając rzeczy po imieniu i otwarcie wyrażając swoje stanowisko – przeciwstawić się procesowi ateizowania studentów.

 

Przyszłość narodu decyduje się na poziomie uniwersyteckim, dlatego przyszłość ta zależy od świadectwa kadry akademickiej – mówił przewodniczący KEP.

 

W spotkaniu, które odbylo się w Domu Amicus na warszawskim Żoliborzu uczestniczyła m.in: Maria Hildingsson, Sekretarz Generalny FAFCE, Joanna Krupska, przewodnicząca Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, Paweł Wosicki, przewodniczący Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

 

Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) po raz pierwszy w swej historii spotyka się w Warszawie. Ważnym punktem jej obrad była dzisiejsza konferencja w Sejmie nt. „Rodzina i społeczeństwo. Razem na rzecz małżeństwa i rodziny”. Spotkanie było okazją do prezentacji rozwiązań w zakresie polityki rodzinnej w poszczególnych krajach Europy oraz działań jakie podejmują organizacje zrzeszone w FAFCE.

 

FAFCE powstała w 1997 roku. Zrzesza przedstawicieli 15 krajów. Z Polski do FAFCE należy Przymierze Rodzin, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

 

Europejska Federacja Rodzin Katolickich uznana jest przez Radę Europy i ma przyznany status „uczestnika”. Z tego tytułu pozostaje w systematycznym kontakcie z najważniejszymi instytucjami Unii Europejskiej: Komisją i Parlamentem Europejskim.

 

Dewizą Federacji jest hasło: „Rodzina, bogactwem Europy”. FAFCE pełni rolę płaszczyzny porozumienia wymiany doświadczeń na szczeblu europejskim dla zrzeszonych w niej organizacji rodzinnych. Pełni też rolę reprezentacji katolików w dialogu z instytucjami europejskimi dotyczącym kwestii związanych z rodziną i jej prawami oraz polityką na rzecz rodziny.

 

 

Źródło: KAI

ged

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 784 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram