DZIŚ JEST:   18   LUTY   2018 r.

I Niedziela Wielkiego Postu
Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Rodzina z Białogardu już się nie ukrywa – wróciła do rodzinnego domu

Rodzina z Białogardu już się nie ukrywa – wróciła do rodzinnego domu
Fot. y0s1a / sxc.hu

Rodzice, którzy krótko po porodzie zabrali swoje dziecko ze szpitala w Białogardzie, by nie zostało poddane przymusowym szczepieniom, są już – wraz z córeczką – we własnym domu.

 


O powrocie poinformował media mecenas Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziny. Zapewnił, że wszyscy, a przede wszystkim dziecko i matka dobrze się czują. – Są bardzo szczęśliwi, bo długo czekali na tę chwilę. Niemowlę jest w dobrym stanie zdrowia. Było przebadane przez lekarza przed wyjazdem, jak i na miejscu, w domu. Badania przeszła też mama dziecka. W domu odbyła się też wizyta położnej – powiedział.


Sąd w Białogardzie wycofał się z decyzji o ograniczeniu praw rodzicielskich dwojga mieszkańców Połczyna Zdroju, jednak postępowanie dotyczące wymienionej restrykcji jest nadal w toku. W piątek 13 października odbędzie się rozprawa, na której małżeństwo wreszcie będzie mieć okazję do zabrania głosu we własnej sprawie.


– Rodzice chcą, aby sąd w końcu wysłuchał ich i usłyszał ich relację. Do tej pory matka dziecka w ogóle nie została wysłuchana przez sąd. Biorąc pod uwagę trudną sytuację, w jakiej znajdowali się rodzice, którzy mieli obawę, że kurator podejmie decyzje co do zabiegów medycznych, do których sami mieli wątpliwości, ukrywali się i nie mogli stawić się na wyznaczoną rozprawę. Dlatego wysłali do sądu list, w którym opisują swoją sytuację – poinformował mec. Tetela. 


Przy okazji spotkania z dziennikarzami pełnomocnik sprostował informacje kolportowane przez personel białogardzkiej placówki medycznej. W świat poszły m.in. doniesienia mówiące, że rodzice dziecka po jego porodzie odmówili zgody na zastosowanie wszelkich standardowych procedur.


Z tego, co wiem, rodzice zgodzili się na pobranie krwi z pięty dziecka. Dziecko miało zrobione badanie przesiewowe słuchu. Wykonano ponadstandardowe badanie USG ciemiączka pod kątem tego, czy można zaobserwować krwawienia i czy konieczne jest podanie witaminy K – stwierdził mecenas.


Rodzice złożyli w minionym tygodniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szpital poprzez podanie dziecku preparatu Vitacon – według skarżących, niebezpieczny dla noworodków. Małżeństwo zarzuca placówce pochopne wystąpienie o ograniczenie praw rodzicielskich, gdyż żadna z procedur, których dotyczył spór, nie zaliczała się do ratujących zycie.


–  Zdaniem ojca i matki noworodka, to działanie pozbawiło całą rodzinę radości ze spotkania z dzieckiem, a zmusiło ją do ukrywania się i przeżywania stresu. Prowadzenia życia trochę jak uciekinierzy – podkreślił reprezentant rodziny.

 


Źródło: tvp.info

RoM

  

 


DATA: 2017-09-23 12:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podczas czytania tego artykułu też miałem refleksje, że rodzina powinna dostać odszkodowanie. Nie wiem czy 10 milionów złotych byłoby odpowiednią kwotą, ale wygląda nieźle ;) Ponieważ żyjemy w takim systemie "prawnym" to oczywiście ma zapłacić państwo polskie czyli - my. (1)
4 miesiące temu / Stroke
 
proszę mi powiedzieć i jak to ma się teraz do zmiany ustawy o sądownictwie? Do rozprawy sędziego będzie wybierał minister, prezydent czy kto? Gdzie tu sprawiedliwość sądowa.
4 miesiące temu / obserwator
 
Do Anna-chyba minister powinien zapłacić z własnej kieszeni,to on forsuje szczepionki.lekarz bał się,że jak nie zgłosi to będzie dyscyplinarnie zwolniony.Niech Pani nie pisze bezmyślnie.
4 miesiące temu / ulla
 
Chwala Bogu. Teraz, oby w sadzie sprawy poszly jak nalezy.
4 miesiące temu / emji
 
Powinien lekarz i sąd zapłacić z własnej kieszeni sowite odszkodowanie za stres,terror,dyskryminację i brak tak popularnej dziś "tolerancji".
4 miesiące temu / Anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.